0nkulis

Interesantā diskusija par “linux pret windows” otrdien, 1. augusts,

Filed under: Domas — mikslatvis.lv @ 16:11

Pirmārt, laba informācija tiem, kas baiļojas par Ubuntu uzlikšanu savam datoram. Otrkārt, feins bazars komentāros.

Pēteris Caune stāsta, kā viņa mammai (!) gājis uzliekot ubuntu 6.06. Pats viņš darbojies kā asistents. Te, sākās diskusija. Kas man protams patika vislabāk:

(Anonīms)
2006-07-31 12:09 (saite) Uzliku šo kaku krāsas linuk, kuru atsūtīja pa pastu. Pēc noklusējuma neprot atvērt pat mp3 failus. Uzliku no pakām slaveno amaroku (IMHO mēsls gan pēc noklusējuma, gan dzīvē) – arī tas nespēj nospēlēt mp3. Labi, ka bija pieejams parastais mp3.

P.S. Par gimp un citiem sūdiem, savu sajūsmu aiztaupīšu – vienai reizei pietiek.

Uz ko protams ir atbilde

cu
2006-07-31 13:55 (saite)
Tikai nesatraucies, mp3 failus linuk ir spējīgs spēlēt! Šeit ir pastāstīts par iemesliem, kāpēc daudzas linux distribūcijas neatblasta mp3 out-of-the-box, un kā dabūt, lai mp3 faili iekš Ubuntu, Fedoras un SUSEs tomēr spēlētos.Atspēkojot šo neērtību, varu atzīmēt, ka tavā par naudu pērkamajā geju krāsas vindovā never vaļā pdf failus, doc failus, xls failus, utt. Par Internet Explorer un citiem sūdiem savu sajūsmu aiztaupīšu – vienai reizei pietiek.

Man jau nu liekas, ka ar šo ir viss izteikts. Rezultāts 1:0. Ubuntu ieliek Windows

 

10 Responses to “Interesantā diskusija par “linux pret windows””

 1. Atoms Says:

  daudziem ir aizspriedumi pret linux tikai deelj taa ka vinji neprot, un negrib maaciities, jo viss notiek savaadaak nekaa vinji ir pieradushi

 2. Clickety Says:

  Nu tas jau ir normāli (diemžēl). Retais windowsists mēģinās izmantot savu pelēko vielu, lai atrisinātu problēmu, jo vieglāk jau ir pateikt ka linux ir sūds, nevis pagooglēt un uzzināt, ka mp3 atbalsta pēc noklusējuma nav patentu un licencēšanas problēmu dēļ.

 3. 0nkulis Says:

  tieši to arī vajadzētu mainīt, ja sāksim dzīvot pēc ubuntu filozofijas “humanity towards others” ticu, ka pasaule kļūs labāka, piemeeram mekleejot info par ubuntu uzreiz jau paraadaas info par restricted formats un padomi un manuaaļi kā atrisināt mp3 un citus jautājumus

 4. krizdabz Says:

  Nu a bet kāpēc parastam lietotājam (kam nav ne zināšanu, ne laika kautko dikti čakarēties) būtu jālietot kautkas, ko viņš nemāk lietot.. Kamēr linuksi nepaliks tik ērti uzstādāmi/lietojami kā win, tikmēr tie negūs nopietnu popularitāti..

 5. 0nkulis Says:

  nu bet viņi jau tagad ir ērtāki par win. kurš useris tad pats sev ir licis win un ofisu? retais tikai. atnaak kaads čoms un pa 5 Ls uzliek visu softu, bet ja tas čoms uzliek un sagatavo gatavu ubuntu tur jau vairs nav nekaadu probleemu… taapati instalaacija jau arii ir elementaara, probleema jau ir slinkumaa un kuutrumaa un informaacijas truukumaa, tieshi taapeec nepiecieshami vienkaarshi manuaalji dzimtajaa valodā, lai iedrošinātu cilvēkus uz legālu bezmaksas softu, kas patiešām ir labāks par win. tas pats gimp, ja pirms tam es par viņu ierēcu tad tagad manas domas ir mainījušās, jo šamam ir vēl labāks šārpošanas algoritms kā fotoveikalam manuprāt…

 6. cu Says:

  Viena pamatīga pamācība ir ubuntuguide – http://ubuntuguide.org/wiki/Dapper

  Ubuntuguide iepriekšējajai Ubuntu versijai – Hoary Hedgehog – ir pat iztulkota latviski – http://easylinux.info/wiki/Ubuntu_lv, to darīja linux.edu.lv vīri. Tulkojuma Dapper Drake versijai gan nav, bet nez’, iespējams top.

 7. cu Says:

  saitei uz latvisko versiju beigās jānoņem komats. Un tas ir Breezy Badger, nevis Hoary Hedgehog, sajuka.

 8. 0nkulis Says:

  nu nu es to pamācību zinu viņa vēljoprojām galvenajos vilcienos (un vagonos) ir derīga, bet lieta tāda ka tā ir OK priekš manis un maniem 2-3 paziņām, bet average person to nelasīs savu mūžu, tāpēc domāju kooperēties ar kādu vai uzlabot šo un izveidot step by step pamācību, kā arī gatavas atomātiskās funkcijas ar kuru palīdzību standarta iespējas un vēlmes varētu realizēt priekš normaala usera…

 9. cu Says:

  Iesaku sakontaktēties ar orvilu no linux.edu.lv, viņš varētu būt ar mieru sakooperēties un viņam varētu būt vēl kādas idejas.

 10. 0nkulis Says:

  zinu zinu, tur vajadzētu pāris slimus cilvēkus 🙂 tādus, kas dedicated palīdzēt cilvēceil t.i. Latvijas sabiedrībai es un rodžers pašlaik cenšamies iztulkot amarok, kad tas būs galā tad arī būs mazi spēki, es domāju un naivi ceru, ka tuvāko gadu laikā linux lietotāju skaits palielināsies, viss kas jādara ir jānovienkāršo darbs un pāreja no win uz linux un tad cilvēki sapratīs šo fišku būs baigi OK, jo es neredzu Vistas nākotni vienkāršo cilvēku datoros, vista pati sevi noraks savās prasībās, vispār tik ilgi kamēr būs plaši pieejamas pirātiskās xp versijas nebūs nekāda attīstība, tāpēc jau patiesībā microsoft baidās no pilnīgas genuine advatage [kautkaataa] ieviešanas un xp blokkeeshanas, jo šamie zina, ka banaanu valstīs un LV visi sāks pāriet uz linux (MANA OPTIMISTISKĀ VERSIJA)


Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s