0nkulis

Ieskats: Iepirkšanās Ebay trešdien, 9. augusts,

Filed under: Domas,Ieskats,Internets — mikslatvis.lv @ 14:59

Centos pārtulkot un izlikt uz āru ebay visu galveno procesu, kas ir jāiziet līdz pirkuma beigām, pagaidām gan bez iedziļināšanās paypal reģistrācijā, kurai itkā vajadzētu būt salīdzinoši vienkāršai. Ebay tātad ir vairākas galvenās lapas http://www.ebay.com, http://www.ebay.co.uk, http://www.ebay.de attiecīgi ASV, Lielbritānijā un Vācijā, atšķiras lapas ar nelielām niansēm, valodas lietojumu un piedāvāto preču klāstu. Es izmantoju ASV lapu, bet citi iespējams par ērtāku uzskatīs Vācijas lapu. Katrā ziņā reģistrējoties vienā lapā jūs iegūstat iespēju darboties tajās visās. Ļoti vēlams papildināt un labot šo pamācību, ja rodas kādas idejas un domas, kuras šeit nav pieminētas, lūdzu visiem iesniegt komentārus un kritiku ja tāda ir, tas palīdzēs visiem nezinīšiem doties uz saules pilsētu un droši iepirkties tālājās interneta ārēs.


Tātad, lai reģistrētos protams jāspiež Register poga.

1. solis – Reģistrācija


Būs jāievada kontaktu informācija un derīga, eksistējoša epasta adrese. Ievadītie dati ir konfidenciāla informācija un netiks izpausta. Ir prātīgi ievadīt vārdu un uzvārdu, kas ir uz jūsu norēķinu kartes, lai vēlāk nebūtu problēmu ar tās apstiprināšanu. Jums prasīs izvēlēties un ievadīt arī lietotāja ID (lietotājvārdu) User ID un protams arī paroli. Lietotājvārds turpmāk parādīsies visos ebay pirkumos un darījumos.
Ja reģistrēsieties ar pēc ebay domām anonīmu epasta adresi, piemēram, no Hotmail vai Yahoo, jums turpat būs jāapstiprina jūsu identitāte lietojot kredīt karti vai debetkarti. Naudiņu par to nost neņems. Ja nav iespējas apliecināt personību ar, ebay atbilstošu kredītkarti (visa electron var nederēt), ta ir iespēja pasūtīt uz mājas adresi autorizācijas kodu, kas pēc tam būs jāievada mājaslapā.

2. solis – Līgums
Jums būs jāpiekrīt User Agreement un Privacy Policy. Pirmais nosaka līgumu ar ebay otrais paskaidro, kā tiks pasargāts jūsu privātums. Jums būs jāapliecina, ka jēs esat vismaz 18 gadus vecs.

3. solis – Epasta apstiprināšana
Lai pabeigtu reģistrāciju uz jūsu norādīto epastu atsūtīs vēstuli, kura apstiprinās, ka esat reģistrējies, vajadzēs sekot nosūtītajai saitei un jūs jau būsiet gatavi lietot ebay.

4. solis – Pirkuma meklēšana
Domāju šo varēsiet paši atkost un paspēlēties ar ebay meklētāja iespējām. Ejot lapā ar savu paroli varat izvēlēties meklēt pēc kategorijām, vai meklēt kā jau ierasts citos meklētājos pēc atslēgas vārda. Pie atrastajām precēm parādīsies divas cenas. Pirkuma un piegādes cena. Sekojiet līdzi arī piegādes cenām, tā var sastādīt pat līdz 90% no paša pirkuma cenas (un pat vairāk!). Pārliecinieties, ka piegādes cena attiecas uz Latviju, nevis uz ASV, Angliju vai Vāciju, to vienmēr var nomainīt uzspiežot uz augšējās kollonas, kur norādīts piegādes valsts kods.

5. solis – Pirkuma pārbaude
Kad atrodat sev interesējošu priekšmetu uzmanīgi izlasiet tā aprakstu!!!! Lai būtu pārliecināts, ka iegūsiet tieši to, ko vēlaties Mēdz būt, ka bilde nesakrīt ar tirgojamo priekšmetu. Tad tekstā vienmēr ir norādīts, ka patiesajam pirkumam, piemēram, ir ekrāna defekts vai kas cits, bet tas vienmēr ir norādīts, tāpēc esiet uzmanīgi. Tātad galvenās lietas uz kurām jāvērš uzmanība: (skatīt attēlā zemāk)

A. Starting bid & current bid; (Sākuma cena un pašreizējā nosolītā cena.) Sekojiet līdzi, cik esat gatavi izdot par pirkumu.

B. Buy It Now price (“Pērc uzreiz!” cena) par šo cenu varat uzreiz iegādāties pirkumu bez iesaistīšanās vairāksolīšanā.

C. The Item Description: (Apraksts) Aprakstīts pirkuma stāvoklis (jauns/lietots/bojāts). Apskatiet šo aili uzmanīgi, lai būtu droši kādu preci saņemsiet.

D. Item location & Postage costs; (Pirkuma atrašanās vieta un pasta izdevumi) Noskaidrojiet kur atrodas pirkums un uzziniet, cik būs jāmaksā par starptautisko piegādi. Ja ir noskatīts kaut kas ļoti vēlams par ļoti vēlamu cenu, taču norādīts, ka piegādā (piemēram) tikai uz ASV, ir vērts contact the seller, lai noskaidrotu, vai patiešām pārdevējs nebūtu gatavs preci atsūtīt uz Latviju. Bieži tas ir iespējams, par lielāku samaksu, protams, bet ir. Tāpēc nevajadzētu būt slinkiem, bet painteresēties. Piegādes laiks tepat Eiropā būs līdz 7 dienām, starptautiskajiem sūtījumiem līdz 14 dienām pēc pirkuma apmaksas. Ja ir liels pirkums tad bieži der pajautāt pārdevējam, vai var sūtījumu nomarķēt par “Gift” vai ar pazeminātu “Invoice amount”… lai mazāk PVN ir jāmaksā.. (ja Gift, tad nav jāmaksā nodokļi), ja preces cena zem 50Ls, tad vispār nodokļos nekas nav jāmaksā… Vēl ir iespēja izvelēties pastu ar ko tiek sūtīts – parastais vai express (DHL utt). Piegādes cena no tā ļoti atšķiras. Ir arī gadījumi, kad pārdevējs piedāvā tikai express pastu, bet e-pastā izdodas vienoties par parasto sūtījumu.

E. The Sellers Payment Options: (Maksājuma veidi un iespējas) pārbaudiet vai būs iespējams samaksāt jums ērtā veidā. Lielākā daļa pārdevēju dod priekšroku PayPal. Paypal.com ir ebay īpašums tāpēc ar paypal un ebay sadarbību nevajadzētu rasties nekādām problēmām. Caur PayPal var samaksāt izmantojot jūsu debetkarti, kredītkarti vai ar pārskaitījumu no bankas konta jūsu finansiālais stāvoklis un kartes informācija netiek izpausta Pārdevējam.

F. The Sellers Feedback Rating: (Pārdevēja atsauksmju reitings) Šis skaitlis seko iekavās pēc viņa nosaukuma jeb lietotāja ID (User ID). Varat redzēt procentos, cik no atsauksmēm ir pozitīvas. Uzspiežot un lietotājvārda var redzēt arī pašas atsauksmes, tādejādi pārliecinoties par to, kas tieši ir labs, slikts šim tirgotājam.

G. Contact the Seller: (Kontaktējaties ar pārdevēju) Ja jums vēl ir kādi jautājumi tad PIRMS sākat solīt uz pirkumu nosūtiet epastu pārdevējam, viņa pienākums ir atbildēt. Jūs varēsiet sūdzēties ebay, ja viņš neatbildēs. Atcerieties brīdī, kad esat uzlicis savu maksimālo likmi, jūsu pienākums ir uzvaras gadījumā iegādāties šo pirkumu, jūs vēlāk nevarat no tā atteikties, jūs tam piekritāt sākotnējā līgumā.

6. solis – Vairāksolīšana
Kad esat iepazinies ar preces aprakstu un jums liekas, ka šī prece ir jāpērk, varat ķerties klāt pie vairāksolīšanas vai arī preci nopirkt uzreiz, ja ir dota iespēja Buy it Now.

Uzlieciet likmi:

Izvēlieties maksimālo (vai nedaudz mazāk, lai varētu vēl pārdomāt) naudas summu, kuru vēlaties izdot. Tālāk ebay jūsu vietā nosolīs tieši tik, lai jūs uzvarētu jūsu maksimuma ietvaros. Tas nozīmē, jums nav jāsola pašam par dolāru vairāk ik pēc minūtes, bet jāievada gala summa. (Lai gan jūs varat rīkoties arī tā).
Pārliecinieties, ka ievadītā summa jūs apmierina, uzmanieties no pārrakstīšanās kļūdām! Ir iespējami vairāki veidi, kā sekot līdzi izsoles gaitai:


A. Caur izvēli ebay lapā – My eBay:
My eBay ir personalizētā ebay sadaļa, kur jūs varat pārraudzīt visas savas aktivitātes lapā un sekot līdzi preču cenām. Ja jūs esat zaudējis izsolē, bet vēl tā nav beigusies, jūs varat paaugstināt savu likmi, lai iegūtu preci savā īpašumā nospiežot pogu Bid Now.


B. Ar epasta paziņojumiem.
Ja jūs izsolē pārsolīs tad uz epastu atnāks paziņojums, ja vēlēsieties likt jaunu likmi, tad tas būs iespējams spiežot pogu Bid Again.


Buy It Now (Nopirkt uzreiz):
Ja redzat Buy It Now pie preces, tad iespējams preci iegādāties uzreiz, bez vairāksolīšanas par norādīto summu. Pārdevējs ir izvēlējies cenu, par kuru viņš preci atdod bez vairāksolīšanas. Atcerieties, ka, pasta izdevumi un iepakošanas izdevumi (ja tādi ir norādīti) nav iekļauti nopērcuzreiz cenā (Buy It Now).
Kad esat izvēlējis nopirkt preci uzreiz, jūs varat arī samaksāt tajā pašā brīdī. Maksāt uzreiz var būt pārdevēja nosacījums šādā gadījumā (pay instantly). Tādā gadījumā nospiediet pogu “Continue to PayPal,” lai sāktu maksāšanas procesu.

eBay Checkout ir vienkāršākais veids, kā samaksāt par pirkumu, ja piedalījāties parastajā izsolē.

eBay Checkout:
Izrēķina gala summu (saskaita pasta, apdrošināsanas un jebkurus citus izdevumus, kādi varētu rasties), kura jāmaksā un aizsūta maksājumu pārdevējam.
Jāuzmanās ar apdrošināšanas izmaksām. Piemēram, ir pārdevēji, kas par apdrošināšanu ņem ļoti simbolisku samaksu, turklāt tu kā pircējs vari izvēlēties vai to vispār gribi vai nē. Taču ir arī pārdevēji, kuriem pirkuma apdrošināšana ir obligāta (un dažkārt ir ļoti dārga). Tāpēc paturam vēlreiz prātā, ka ir vērts uzmanīgi lasīt preces aprakstu.

Ja pārdevējs ir norādījis maksājuma detaļas Payment details un pieņem maksājumus caur PayPal tad vienkārši spiediet mogu maksāt tagad ‘Pay Now’ un pabeidziet maksājuma procesu:

Ja jūs māc šaubas par maksājuma apmēriem un pareizību, lūduz kontaktējaties ar pārdevēju epasta adrese tiks norādīta gan pienākošajā paziņojumā, gan arī būs pieejama maksājumu lapā.

Maksājiet uzreiz ar PayPal:
PayPal ir bezmakas ja esat pircējs un jūsu kredītkartes informācija netiks izpausta uz āru. Kā arī nauda gandrīz acumirklī nonāk pie pārdevēja, tas nozīmē, ka arī preci varēsiet saņemt ātrāk.

Liela daļa pārdevēju piedāvās maksāt ar čeku, tas aizņems 10 dienas un kurš gan mūsdienās maksā ar čekiem un gaida 10 dienas??

Pirkuma beigu detaļas:
Kad beidzot ir atnācis kārotais pirkums, pārbaudiet vai komplektācija un apraksts sakrīt ar to ko redzējāt pasūtījuma lapā. Pārbaudiet vai preces stāvoklis atbilst norādītajam. Ja pirkums jūs apmierina atstājiet atsauksmi pārdevējam Seller Feedback un pieprasiet arī viņam atstāt atsauksmi par jums (ja tas jau nav izdarīts no viņa puses). Atsauksmes palīdzēs pārdevējiem jums uzticēties, kā arī ja gribēsiet kaut ko pārdot būs vieglāk citiem ticēt, ka esat labs tirgotājs.

Atsauksmes ielikšana:
Atstājiet pozitīvu atsauksmi pēc sekmīga pirkuma. Tas ir veids kā pateikties pārdevējam un atstāt informāciju citiem pircējiem. Atsauksmi var atsaukt pēc abpusējas vienošanās, taču parasti tā ir neizmaināma tāpēc, ja nepamatoti iedosiet negatīvu atsauksmi jums var rasties problēmas ar ebay administrāciju.

Ko darīt, ja uzlikāt kļūdainu likmi? Vai ir iespējams atcelt pirkumu?
Nav iespējams atsaukt likmi, ja izvēlējāties uzreiz maksājamo preci Buy It Now, vai arī, ja vairāksolīšana beigusies. Kamēr vēl ir solīšanas laiks varat atcelt savu likmi, taču pēc pirmkuma apstiprināšanas jums obligāti jāmaksā pārdevējam. Nav iespējas atcelt arī Best Offer piedāvājumus, (ja tāds ir).

Tas vai varat atcelt likmi ir atkarīgs no tā:

 • Kāpēc atceļat solījumu;
 • Kad nosolījāt un kad beigsies izsoles.

Jūs varat atsaukt solījumu vai Best Offer piedāvājumu šādos gadījumos:

 • Jums gadījās pārrakstīšanās kļūda un tika ievadīts kļūdains solījuma apmērs. Piemēram, nosolījāt $99.50 , bet vajadzēja $9.95. Ja tā gadās tad pēc atsaukšanas, jums jāievada pareizā likme. Ja neievadīsiet pareizo likmi pēc atsaukšanas, tad jūs pārkāpsiet ebay noteikumus un jums tiks liegta iespēja iepirkties ebay. Šeit ir atsaukšanas vadlīnijas retraction guidelines.
 • Ja pārdevējs ir izdarījis vērā ņemamas izmaiņas pirkuma aprakstā pēc tam, kad bijāt nosolījis.
 • Ja nevarat sakontaktēties ar pārdevēju. Tas nozīmē, ja mēģinājāt zvanīt pārdevējam, bet telefona numurs nedarbojas, vai arī sūtījāt epastu un atpakaļ atnāca ziņojums, ka ziņu nevar piegādāt.
Kad uzlikāt likmi
Kas ir atļauts
Kas nav atļauts
Vairāk kā 12 stundas pirms izsoles beigām
Varat atsaukt solījumu, ja līdz izsoles beigām ir vairāk kā 12 stundas, pazudīs arī zemākie solījumi, tāpēc jums obligāti jānosola pareizā likme, kļūdainās vietā. Nevarat atsaukt solījumu, ja palikušas mazāk kā 12 stundas, ja vien pārdevējs jums pats atļauj. Lūdzu kontaktējaties ar pārdevēju , lai pieprasītu iespēju atcelt solījumu. Pārdevēja ziņā būs izlemt, vai atcelt solījumu vai arī nē.
Mazāk kā 12 stundas pirms izsoles beigām
Stundas laikā pēc solījuma veikšanas varat atsaukt vienu augstāko likmi, pārējās paliek spēkā.  

Šeit ir solījuma atsaukšanas forma Bid Retraction form.

Šeit ir best offer, atsaukšanas forma Best Offer Retraction form.

Paldies par ieteikumiem un papildinājumiem jāsaka Rukicc, viipsnai, nazei, DD, mxz.

 

159 Responses to “Ieskats: Iepirkšanās Ebay”

 1. krizdabz Says:

  Paldies! Es ar grasos veikt savu pirmo pirkumu Ebay un te nu beidzot aprakstīji daudzas nianses, kas mani varētu interesēt..

 2. mzfckr Says:

  labs manuaalis 🙂 neesmu gan iepircies ebayaa, bet neko jaunu un unikaalu nemaniiju

 3. mxz Says:

  Ir tā, ka principā 98% visu nopietnu pārdevēju eBay rekomendē PayPal kā galveno maksāšanas veidu. Liela daļa pieņem arī alternatīvus veidus – čeku (agrāk tas no LV bija vienīgais veids, kā maksāt) un vēl kautko tur. Bet principā, kopš PayPal ir mums pieejams, problēmu nav nekādu.

 4. mxz Says:

  Bet vispār manuālis labs – tā tik turpināt!

 5. Archijs Says:

  ja nepamatoti iedosiet negatīvu atsauksmi jums var rasties problēmas ar ebay administrāciju.

  neticu

 6. 0nkulis Says:

  ja ieliksi negatiivu atsauksmi un nevareesi to pamatot paardeveejs var pasuudzeeties par to ebay administraacijai tas ir skaidrs… iespeejams ka neviens nenjemsies taa dariit bet iespeeja taada ir man viens polis gribeeja atmaksaat pirkuma veertiibu 20 eiro par to ka shim ieliku neitraalu veerteejumu (sacereeju pasacinju par ilgu laiku) vinsh pieprasiija pamatot negatiivaa nepozitiivaa veerteejuma iemeslu, katraa zinjaa domaaju ka nav laba prakse bez iemesla visiem daalajaat negatiivus veerteejumus taa pats pie pozitiiva netiksi…ja ne taa tad…

 7. hero Says:

  kaads kas reaali kaut ko tirgo ebayaa – pastaastiet kaa juus dabuujat naudu no paypala.
  man pirms kaada laika taa bij probleema … vajadzeeja pirceeju ilgi pierunaat lai paarskaita ar western union

 8. 0nkulis Says:

  pagaidaam lieta ir taada ka paypal nepienjem naudu uz latviju cik zinu… pat tad ja tev ir maksas paypal accounts esmu saskaaries ar liidziigaam probleemaam un pagaidaam neesmu vareejis sanjemt naudu uz paypal…

 9. Rukicc Says:

  Sākumā vajadzētu minēt, ka ir arii variants kad piesūta autorizācijas kodu pa parasto pastu, tas bija sen kad registrējos caur ebay.de, liela un pamatīga kļūda, jo līdz šim nesmu sapratis kā lai nomaina visu paziņojumu valodu uz e-pastu kas nāk. caur ebay.com reģistrēties toreiz neizdevās jo nebija kredītkartes derīgas ar ko apstiprināt personību.

  Ērts maksāšanas un piegādes serviss ir LBSS.lv, bet ne vienmēr lētākais un izdevīgākais un ne būt ne ātrākais. Lbss.de ir izdevīgi apmaksāt nelielas vērtības preces kur nav iespējams maksāt ar PayPal.

  Viena gramatikas kļūda acīs iekrita…. :
  “Pinākošajā”
  Ja jūs māc šaubas par maksājuma apmēriem un pareizību, lūduz kontaktējaties ar pārdevēju epasta adrese tiks norādīta gan pinākošajā paziņojumā, gan arī būs pieejama maksājumu lapā.

  * vēl varētu aprakstīt kā rīkoties ja ir pārāk liela summa kļūdaini iesolīta, kā bidu atcelt. Kā rīkoties ja prece ilgstoši nenāk, kādas ir operācijas lai tiktu atpakaļ pie naudas(ķēpa un laiks pagāja daudz bet naudu saņēmu)

 10. 0nkulis Says:

  liels paldies par konstruktiivajiem ieteikumie kluudas tiks njemtas veeraa un izlabotas, kad buus jauna diena un kad man buus skaidraaks praats… paldies…

 11. Briinums Says:

  Vislielākā ķēpa, kad prece ilgi nenāk, bet tev 30 dienu laikā jādod novērtējums. Kad bija pagājušas 3 nedēļas, grasījos jau rakstīt skaistus vārdus un likt negatīvu vērtējumu, kad tieši pienāca paciņa 🙂
  Varbūt kādu tutoriāli kā pārdot? tas varētu būt nedaudz sarežģītāk 🙂

 12. 0nkulis Says:

  vērtējums manuprāt bija 90 dienu laikā, parasti jau 2 nedēļas ir max, 3… tas nozīmē, ka tev nav paveidices… 😦

 13. DD Says:

  Es piepildīšu to, ka praktiski vienmēr ir jāpaprasa pārdevējam, vai var sūtījumu nomarķēt par “Gift” ar pazeminātu “Invoice amount”… lai mazāk PVN ir jāmaksā.. Es tādus pārdevējus uzreiz lieku pie `favorities`

  PS: ja uzrādīts zem 50Ls, tad vispār nodokļos nekas nav jāmaksā…

 14. Sheikys Says:

  Un tajaa paypal kad esi reggistreejies ir jaaliek arii add credit card? Un pashaa eBay peectam arii ir jaareggistreejaas atsevisskki?

 15. 0nkulis Says:

  jaa taa sanaak… paypal vispirms tad ebay..

 16. naze Says:

  vel vajadzeja pieminet, ka ir iespeja izveleties pastu ar ko tiek sutits – parastais vai express (dhl utt). piegades cena no ta loti atskjiras. ir ari gadijumi, kad pardevejs piedava tikai express pastu, bet e-pasta izdodas vienoties par parasto sutijumu.

 17. 0nkulis Says:

  OK buus arii shii infa, paldies…

 18. WhiteDevil Says:

  Sveiki!
  Gribēju pajautāt,kā ir ar to vārdu,uzvārdu ? Ja mans vārds,uzvārds norādīts bez garumzīmēm,tas neradīs problēmas,saņemot sūtījumu. Un,vai man vajadzēs vēl kaut ko maksāt (PVN vai kaut ko citu),saņemot preci,ja preces cenā ir jau iekļauts VAT tax (tas pats PVN,kā sapratu). Prece nāks no Vācijas.
  Paldies!

 19. viipsna Says:

  Ā. Vēl pāris lietas.
  1) Ja ir noskatīts kaut kas ļoti vēlams par ļoti vēlamu cenu, taču norādīts, ka piegādā (piemēram) tikai štatos, ir vērts contact the seller, lai noskaidrotu, vai patiešām pārdevējs nebūtu gatavs preci atsūtīt uz Latviju. Bieži tas ir iespējams, par lielāku samaksu, protams, bet ir.
  Tā kā nevajag būt slinkiem, bet painteresēties 🙂
  2) Jāuzmanās ar apdrošināšanas izmaksām. Piemēram, ir pārdevēji, kas par apdrošināšanu ņem ļoti simbolisku samaksu, turklāt tu kā pircējs vari izvēlēties vai to vispār gribi vai nē. Taču ir arī pārdevēji, kuriem pirkuma apdrošināšana ir obligāta (un dažkārt ir ļoti dārga).
  Galvenais – uzmanīgi lasīt preces aprakstu.

 20. 0nkulis Says:

  Baigi labie ieteikumi, paldies..

 21. 0nkulis Says:

  Whitedevil: ja cenaa ir ieklauts tax, tad pa virsu nekas visticamaak nebuus jaamaksaa.

 22. WhiteDevil Says:

  Paldies par atbildi!

 23. velns Says:

  eu labs. man gan neskaidribas arī ar paypal.com reģistrāciju, bet nu cerams kaukā tikšu galā.

 24. Sheikys Says:

  Ev bet shitsa pats apraksts ir ielikt TVNETAA tikai bez bildeem tehnologgijas un zinaat ne sadallaa 😀 http://www.tvnet.lv/zinas/tehnologijas/popsci/article.php?id=290676

 25. 0nkulis Says:

  jā bet bez pēdējā papildinājuma par solījuma dabūšanu atpakaļ 🙂

 26. Ru Says:

  Iesākumam ekselenti!

  Problēma – bildi nevar palielināt un palūrēt. Tas nu tā – ja stipri sakoncentrējas va saprast.
  Vēl viens atvedējs no Vācijas ebay.junox.de – ir lietots un liekas normāls.

 27. Sheikys Says:

  Es nesaprotu pa to paypal kad reggistree karti paypal kontaa japaraadaas naudi cik kaertee? Un ko vinss man pa shitaadu piesienaas Enter Expanded Use Number tam obligaati jaabuut?

 28. Sheikys Says:

  Viss ir ok jau pasuutiju plejieri 🙂

 29. Gundars Says:

  Gribētu uzzināt, ja es maksāju pārdevējam caur paypal, tad man ir kaut kāda komisijas maksa jāmaksā arī savai bankai? Lieta tada, ka, ja es gribu samksāt pārskaitot naudu no sava konta uz kontu ārzemēs, tad mana banka prasa par to papildus 12 LS. nav jau izdevīgi, ja preces vērtība ir pamaza…

 30. 0nkulis Says:

  man stāstīja kaut ko līdzīgu, pašam tā nekad nav bijis… domāju, ka var censties to noskaidrot attiecīgajā bankā, lai gan domāju, ka tas var beigties diezgan bez rezultātiem, atlietk, tikai vienreiz izmēģināt, ja tā ir tad tiešām tas ir neizdevīgi pirkumiem zem 100 Ls… (man nav tāda komisijas maksa bijusi uz American express blue)

 31. Vaards Says:

  Raksts taads diezgan ciitiigi sagatavots – prieks, ka ir tik centiigi ljaudis :)!

  Nedaudz truukst infas par praktisko pusi. Teoreetiskajai jau visi taapat izlauziisies caur – ja gribees.

  Saprotu, ka praktiskaa puse ir taa gruutaak aprakstaama – ko piedziiovijis un sapratis esi – ej nu paareejiem izdomaa kas un kaa tieshi buutu jaapastaasta, tad nu viens funktieris man ienaaca praataa – nedaudz par kraapnieciibu e-bajaa.

  Pasham ir sanaacis uzrauties chetras reizes, lai arii juutos saliidzinoshi viltiigs, bet paardroshss pirceejs.

  1. Kaa es tiku pie pirmaas negatiivaas atsauksmes. Toreiz jau bija padsmit pozitiivas, taatad manaa gadiijumaatas nebija tik traki. Noskatiiju zibspuldzi savam DSLR veiciitii http://stores.ebay.com/Prodigital2000 veiksmiigi to nosoliiju. Tikai – shippings bija padaargs… DHL 45$ + 5$ apdroshinaashana. Nosoliiju… Un iestaajas pirmais uzmetiens – sorre – LV neesot iisti EU, man jaapaarskaita shippingam papildus veel 15$. Tas bija pirmais uzmetiens. Paarskaitiiju – jo riktiigi leeti sanaaca nosoliit (100$ leetaak kaa citaas bodees). Jaa – pacinja atlidoja zibeniigi. Cepuri nost!
  Bet tad izraadijaas galvenaa saape – taa zibspuldze, ko man atsuutiija, bija leetaaks modelis… Nu es shiem atkal rakstu. Shie man atpakalj – ka varu ar DHL bliezt vinjiem atpakalj – vinji man tos manus 150$ atmaksas atpakalj. Taa nu man likaas nelogjiski zaudeet “daargo DHL”izmaksu. Samierinaajos ar likteni un… ierakstiiju shiem neitraalu atsauksmi, ka atsuutiija nepareizu preci & palielinaaja suutiishanas izmaksas. Pretim automaatiskais atbildeetaajs(!!!) ielika standarta fraazi – “CUSTOMER UNREASONABLE – DO NOT DEAL – AVOID AT ALL COSTS” skatos, ka tie, kas tam veicim negatiivas vai neitraalas atziimes ieliek – tie arii dabuu shaadu tekstu. Luuk arii pirmais zelta likums – taadam veicim nedaudz muhljiit uz shippingu un apdroshinaashanu ir eerti, jo vinjam tas viens miinuss neko neizteiks, bet tev, kaa kraapnieku Latvijas paarstaavim oj kaa kodiisies taa ziime degunaa. Un redz – tapeec daudziem paardeveejiem ir negodiigi riiciibas motiivi. Vinji atsauksmi neliek PIRMIE. Vinji nogaida – un ja tu ieliec labu, vinji arii ieliek labu. Taadejaadi… Es peecaak negribeeju kraat negatiivas atsauksmes sev un neemsu ielicis negatiivaas par citiem uzmetieniem (iznjemot pavisam krutus gadiijumus).

  2. Tiirais uzmetiens peerkot lietotu HDD 300GB pa 50$. Chuvaks vienkaarshi neatsuutija – nu taads peec dabas bija – kodeejs kauchkaads. Vislaiku taisnojaas, ka riit aizies un aizsuutiis, ka slims bija un taa. Palasiiju vinja atsauksmes ruupiigi – un atklaaju veelvienu maaciibu! Atsauksmes kur vinjsh ir “ebayer” ir ok! Bet kur paardeveejs – visi caur pukjeem suudzas par suudiigu suutiishanu. Beigu beigaas informeeju e-baju par vinju, paarsuutiiju muusu sarasti – e-bajisti peec njemtnes akcepteeja manu prasiibu & atsuutiija cheku par 25$ (otrus 25$ ietureeja par izmekleeshanu. Ja buutu daargaaka prece, tad buutu vairaak sanjeemis atpakalj.

  3. Graamatas. Pirku krutas graamatas par foto… Anglis neatsuutiija. Rakstiiju vinjam kas un kaa… Shams saka, ka izsuutiijis, es neesmu sanjeemis. Apskatot vinja n-simtus atsauksmju… Pozitiivs taads – nekaadu miinusu… Neko – smaierinos ar likteni. Visdriizaak, ka kaadai pacinjai kaadreiz ir jaanokliist 😦

  4. Fotofishku paardeveejs ar 100pozitiivaam atsauksmeem. Ikviens datorspecs saprot, ka lietotaaja mails un parole – taa ir shvaka aizsardziiba – ja sisteemu lieto n-amerikaanji ar pavirshu pieeju tam visam. Taa nu es arii – pirku foto objektiivu (pa paarsimts dolaariem) no lietotaaja, kam visas atsauksmes pozitiivas. Bet manu soliijumu atceela – jo lietotaaja akounts uzlauzts. Tad nonaacu pie skarba sleedziena – ja arii atsauksmes ir pozitiivas… Ir jaaseko ko paardeveejs paardod. Ja vinjsh ir regjistreejies 5.gadus atpakalj, tad pie paardoshanas intensitaates n-lapas ar preceem… Vinjam atsauksmju jaabuut n-tuukstoshi nevis simti… Taatad – peetam vienmeer!!!) ko paardod. Ja kauchkaadas populaaras un daargas lietas, dazhaadas, ar laikiem, kur izsoles beidzas vienaa laikaa – akounts ir uzlauzts. Nu piemeeram, peedeejais koredzeeju, bija akunts, kur divu stundu laikaa bija jaapaardodas vairaakiem simtiem DSLR bodiju, daargo objektiivu u.c., kas maksaa virs 1000$ gabalaa. Taadi kaa 5D; 30D; D200 u.t.t. Un radaas aizdoma man tapeec, ka tur bija ievietoti n-tie K100D Pentaksi, kas uz to briidi bija tikai knapi anounseeti. Vopshem-apnika raxtiit. Bet, nu – e-bajs ir laba manta! Gandriiz kaa azartspeeles. Emsu dazhreiz nopircis suudinjus, ko man nevajag. Ljaunaak – man jau taadi ir, bet… ieej azartaaa… Un… Neviens tevi njem un nepaarsola – lai arii tu esi tikai nedaudz iesoliijis :/

 32. 0nkulis Says:

  uuu kas par tekstu briivaa briidii piekkershos un papildinaashu tekstu ar taviem padomiem ar

 33. Juris Says:

  Vēl varētu pielikt klāt biežāk izmantotos tekstus starp pārdevēju un pircēju angļu valodā, un arī tulkojumu latviski.
  Tas noderētu tiem kas ar angļu valodu ir uz jūs.

 34. 0nkulis Says:

  mūsdienās? nē nu principā var, bet domāju, ka lielākā tautas daļa jau ir iepazinušies ar angļu mēli.. +/-

 35. Mike Says:

  Vēl var piebilst, ka pērkot EU ietvaros, nav jāblēņojas ar sūtīšanu kā “Gift” vai cenas samazināšanu, vismaz ne no muitas viedokļa, jo esam taču vienotajā Eiropā. Tāda mini-mānīšanās attiecas tikai uz štatiem & co.

 36. norcham Says:

  Loti vērtīgs raksts. Taisos izdārīt pirkumu Ebay, taču ir atlikusi viena neskaidrība – kāda valodā pareizi norādīt piegādes adresi, lai nebūtu problēmas ar piegādi. Piemeram dzīvoju Tapešu ielā, tad adrese jāraksta “Tapešu iela” vai “Tapesu st.”? Un tas pats par vārdu un uzvārdu…

 37. 0nkulis Says:

  tev galvenais jaadomaa par to lai tevi saprastu latvijas pasts un lai paardeveejs speetu uzrakstiit vai izprinteet tavu vaardu uz aploksnes, Rakstiisi tapesu iela un buus ok Š viņi var nesaprast un ielikt ķeburu, kas nebūs derīgs. Ja vārdā ir mīkstinājuma zīmes tad gan labāk jāraksta ar tām un iekavās bez tām, lai pastā rādot pasi nebūtu problēmu un lai paciņu pastnieks atdotu…

 38. Teiksim, es nomainīju piegādes cenu, lai rāda ar LVA (Latvijas kodu), bet pamatā visur uzrādās “Not specified”… kādā veidā šajā gadījumā uzzināt, cik man tā piegādes cena būs?! Nu tā, lai “neiegrābtos”…

 39. 0nkulis Says:

  John Confidence: tad jāatver prece, un pašā apakšā jāpēta sadaļa par piegādēm, tur būs aprakstīta piegāde, tās valsts robežās; uz ASV un uz Eiropu, tākā esam eiropā, jāuzskata ka uz mums attiecas eiropas cena, vēl var skatīties par pašu pārdevēju info un mēģināt atrast tur info par piegādi, vai arī sagatavot standarta vēstuli, un nosūtīt jautājumu par piegādi uz LV.. ceru ka palīdzēju.

 40. andis Says:

  Atsuuti savu e-pastu luudzu… gribu mazliet siikaak apspriest e-bay teemas…varbuut pat piedaavaat sadarbiibu 🙂

 41. sandis Says:

  Vai letinji nav Loshi? 🙂 nu totaali loshi 😉

  vinji pat nemaak ebajaa iepirkties, labi ka uzdrukaaji vismaz paris ampelmanju mazaak bus uz musu kakla 😀

 42. 0nkulis Says:

  Latvieši ir viena no gudrakajam tautām, visiem jau nav jābūt PC, un interneta zinošiem.

 43. Araabs Says:

  Nez, nesanāk tur bez kreģitkas piereģistrēties, visu laiku tik pēc kreģitkas datiem taujā. Nekādu citu alternatīvu nav.

 44. 0nkulis Says:

  kursh ir teicis, ka var iztikt bez krediitkartes?

 45. janis Says:

  Problēma ar e-bay pārdevēju. Pēc ātras samaksas vilcinājās ar nosūtīšanu, līdz izrādījās, ka kļūdas pēc item vairs nav pieejams. Sarunājām, ka atsūtīs citu – līdzīgu. No sākuma atsūtīja, ka shippments veikts, bet bez sūtījuma numura. Pēc aizrādījuma pievienoja USPS TR #. Bet man tomēr ir aizdomas, ka kaut kas nav kārtībā, jo USPS lapā šāds numurs neuzrādās. Vai ir kāda iespēja pārbaudīt vai sūtījums eksistē, vai arī, ja neuzrādās USPS Tracking lapā, tad viennozīmīgi nav nosūtīts.

 46. 0nkulis Says:

  ja iedod usps kodu un paarbaudot nav riktiigs tad jaajautaa vai ir tas kods ir deriigs un iists un jaatrobelee atkal, vai patieshaam viss ir izsuutiits, jo ja paardeveejs nostieps gumiju tev buus maz laika celt pretenzijas taapeec centies jau tagad noskaidrot no paardeveeja lai viss buutu pilniigi OK

 47. janis Says:

  Jau otro nedēļu viņš mani čakarē un pamazām jau sāku pagurt, jo uz diviem maniem meiliem pienāk viena skopa atbilde. Paldies – turpināšu cīnīties. Lielākā problēma ir ar to, ka Refund sanāk sarežģīts, jo PayPal nesaņem naudu uz LV.

 48. 0nkulis Says:

  jā stulbi ar to naudas saņemšanu, man bija gadījums, kad ieliku negatīvu atsauksmi, viņš lika pamatot un tad piedāvāja 20 eiro kukuli, lai es ielieku pozitīvu atsauksmi galu galā viņam ieliku pozitīvu atsauksmi, bet naudai atmetu ar roku, jo to nebija iespējams saņemt caur paypal naudiņas

 49. janis Says:

  Manā gadījumā seller ir vairāk par 11 tūkstoši pozitīvu atsauksmju, tā, ka mans negatīvais daudz tos procentus neiespaido, savukārt man tas ir pirmais ebay pirkums un ja likšu negatīvu, tad uzreiz pretī dabūšu to pašu. Palasījos, ka tas Tracking numurs, ko man iesūtīja atbilst reālam numuram, un ir iespēja, ka trackings no Non-US valstīm nesanāk. Tā man tāda pēdējā cerība. Pagaidīšu nedēļu, ja nekas pozitīvs nenotiks, tad risināšu refund jautājumu caur ebay report item as not recieved utt. Jebkurā gadījumā, man iepirkšanās neradīja labu iespaidu par ebay kā drošu sistēmu. No otras puses, ja gribi kaut ko iegūt 2X lētāk, tad jārēķinās arī ar uzmetieniem.

 50. 0nkulis Says:

  nezinu, žēl, bet parasti tādi mišungi nenotiek, domāju, ka vajag skaidri paprasīt, kas ir ar preci. Vai būs vai nebūs. 14 dienās precei pēc izsūtīšanas vajadzētu būt. max līdz 20 dienas. Ja nav tad konkrēti pārdevējs čakarē. tāpēc vajag sūdzēties kamēr šiem apnīk vai arī vērsties pie ebay

 51. scream Says:

  ar nodokļiem vaig uzmanīties. nopirku weiku pa 200 USD ar visu shipingu un muitā samaksāju 62 Ls nodokļos!!!

 52. piglja Says:

  Par paypal naudas iegūšanu uz paypal konta – elementāri – jāuztaisa konts UK kā nerezidentam, jāieskaita pārsimts mārciņas iekšā un tad paypal pārrakstīt valsti kurā atrodies un vari saņemt uz PP kontu naudu un, kad vajag, pārskaitīt to uz savu kontu UK.

 53. 0nkulis Says:

  vēlvienreiz un lēnāk, izklausās interesanta fīča. 🙂
  pastāsti pa soļiem, ja vari

 54. ezis Says:

  nu tā, laikam mani drīz izmetīs no ebay. es gribeju nopirkt vienu preci,nospiedu “buy it now”, bet pēc tam pārdomāju, jo sūtīšanas izdevumi bija pārāk augsti. un tas nav vienīgais negadījums. otrajā es savas glupības pēc nepaskatījos, ka nevar samaksāt ar pay pal. un tā man divus mēnešus sie sūta draudu vēstules, lai samaksāju. kaut gan aizrakstīju vēstuli siem, ka preci nepirkšu. bet tas nelīdz. nez, vai otreiz varēšu piereģistrēties? bet laikam tikai ar citu e-pastu un pasta piegādes adresi….

 55. M Says:

  Pag, pag. Kā var saņemt PayPal naudu???

 56. 0nkulis Says:

  Latvieši paypal pagaidām nevar saņemt naudiņas

 57. jautaajums Says:

  labdien, gribeetu suutiit un taisiit biznesu, bet kaut kaa bail kad mani neapkaash neatsuuta preci vai naudu, ka vareetu man paliidzet lai es nebaidiitos?

 58. 0nkulis Says:

  jautājums: ja tev bail tad nāksies aprunāties ar psihologu. nav no kā baidīties. milijoniem cilvēku ikdienas iepērkas un ja 0,01 % notiek aplauziens, tad tāda ir dzīve.

 59. jautaajums Says:

  onkuli vari luudzu iedot SKYPE niku ja ir vai ko citu? vajag paris jautaajumus uzdot…

 60. jautaajums Says:

  es nesaprotu es piemeram vinneeju izsolee mantu kura maksaa 100EUR un pasta izdevumi 8 EUR un caur paypall (paypall.com) jaieskaita 108 EUR? un kad paka pienaakusi pastaa man veel buus jamaksaa kaada nauda pa piegaadi??
  ja kas suutu no Vacijas…

 61. 0nkulis Says:

  pastā nekas nebūs jāmaksā! tas kas sūta tas maksā, tāpēc jau tu viņam piemaksā tos 8 eiro
  ja nu vienīgi nodokļi. Pats pirmoreiz maksāju nodokļus, jo līdz tam man uz visām precēm bija gift un vērtība maza.
  nopērkot laptopu nācās nodokļos samaksāt 42 Ls, muita bija paspējusi nodokli uzlikt pat pasta izdevumie, bet tik un tā mans pirkums iznāca krietni lētāks, nekā te LV. Pašlaik rakstu ar “jauno” lietoto lapītopiju.

 62. Sa Says:

  Sakiet, lūdzu, vai ir vērts pieteikties Pay Pal kredītkartei???? Par to atsevišķi jāmaksā??? Kādi ieguvumi un trūkumi??
  PALDIES!

 63. 0nkulis Says:

  Sa: Paypal ir pakalpojums, par to ir jāiemaksā vienreizēja samaksa, kas ja nemaldos nebija vairāk kā 2 lati. Priekšrocība ir tāda, ka tas ir vispopulārākais maksāšanas veids internetā un visplašāk izmantotais tieši ebay pirkumos. Tas garantē pirkuma drošību, jo ir radīts izmantošanai interneta veikalos.

 64. kukulis Says:

  vai vareetu apmeeram pateikt, cik sanaaks nodokljos maksaat pa auto, kas maksaa 8000 $. un vai ebay.com cenas ir dolaaaros?

 65. 0nkulis Says:

  kukulis: es gan nezinu, kā tu grasies to auto transportēt, bet ja automašīnām vēl nav kaut kādi īpaši nodokļi, tad PVN būs 1440 $, ebay cenas visbiežāk ir dolāros, bet angļiem būs mārciņas un vāciešiem eiro.

 66. inga Says:

  es reģistrējos paypalā, bet pie maksājuma prasa redeem kodu! kas tas ir? kur to var dabūt?

 67. 0nkulis Says:

  inga: neatceros, neko par redeem, būs laikam jāsataisa manuālis par paypal.
  Kas to redeem prasa ebay, pārdevējs vai paypal?

 68. inga Says:

  Paypal prasa!!
  Speciāli pieteicu Clasic karti. Nu cerēju beidzot varēšu iepirkties ebajā. Bet pie maksāšanas viņš man izmet This payment cannot be completed because your credit card has been denied by your credit card issuer. For details on why your card was denied, please contact your credit card issuer’s customer service department. You may want to try using a different credit card or choose eCheck instead. To do this, please click the More Payment Options link.
  😦

 69. Guga Says:

  inga, varbūt tavā kontā nav naudas un tas ir neaktīvs, piezvani savai bankai. Vēl ibankā kontam jāatzīmē, ka atļauj norēķinus internetā. Man atkal cits jautājums – PayPal prasa Expanded Use number, lai aktivizētu kontu. Kur to izrakt?

 70. 0nkulis Says:

  tas expanded use numurs ir dabonams, ja ielogojas paypal un tur ir jābūt tādai pogai, kas saka, ka vajag nosūtīt drusku naudas, lai startētu paypal servisu. Vismaz tā es to atceros. Tā ir vienreizēja operācija un pēc tam paypals naudu neprasīs

 71. Guga Says:

  To naudiņu viņi “nosūca”, bet kods jāmeklējot bankas izdrukā pie maksājuma datiem. Neder neviens no tiem ciparim. hvz :))

 72. 0nkulis Says:

  kods bija tā maksājuma pēdējie 4 ja nemaldos, paypal bija norādīts, kuri cipari ir jānorāda no tā koda. Ieej interneta bankā un paskaties vēl. Visam ir jāsanāk štokos. Vismaz man savā laikā sanāca.

 73. Guga Says:

  Nu ta beidzot sanāca 🙂 Paldies!

 74. agnis Says:

  man ir radies jautaajums kaa es varu ieskaitiit tajaa paypalaa naudu 🙂

 75. fest Says:

  agni, vienkārši iepērcies ar PayPal, un nauda tiks atskaitīta no tavas kredītkartes.

  0nkuli- kāda velna pēc šis teksts formā ir tik MILZĪGS?

 76. 0nkulis Says:

  fest:
  nav milzīgs, ir liels bet nav milziigs

 77. janis Says:

  Ja preci pasūta no ebay.co.uk bet prece naak no USA vai kaadas citas valsts aarpus ES un cena par piegādi ir norādīta.Vai kad saņemu preci man tā vēl ir jāatmuito?

 78. 0nkulis Says:

  janis: diemžēl jā. tā tiek atmutota pēc tās vērtības, kas norādīta uz pakas. Ja uz pakas labais ārzemju pārdevējs būs norādījis: “gift” un mazu vērtību, tad arī nodokļi būs mazi, vai nebūs nemaz

 79. janis Says:

  Onkuli atsuuti luudzu savu skype niku, paaris jautaajumi neskaidri 🙂

 80. AndoS Says:

  es gribu saprast es pasutiju maiku no ebay nu es dariju to pirmo reiz kad nopirku to maiku pec tam man tur prasija vai velos registreties paypal es to izdariju es ieguju ebay tur man bija tas darijums paradijas bet kur tad informacija kad vinh atnaks pie manis jeb tam pardevejam jaapstirprina pirkums?

 81. 0nkulis Says:

  vai tu samaksāji par pirkumu? ja samaksāji tad gaidi paziņojumu no pasta. Pie preces apraksta bija jābūt arī piegādes nosacījumiem. parasti tur minēts, ka piegāde ir līdz 14 dienām pa pasauli, 7 dienas pa eiropu. Bet parasti ir ātrāk.

 82. AndoS Says:

  ja samaksaju sk. tad jaigaida vestule no pasta 🙂
  onkuli iedod savu skype niku ja nu gadas kadi jautajumi man un paldies gaidiishu savu maiku :))

 83. edgars Says:

  es tieshi nesaprotu,es to preci nopeerku un tad peec septinjaam dienaam kur latvijaa tad varu dabuut?

 84. 0nkulis Says:

  tu vinju vari dabuut savaa pasta nodaljaa

 85. janis Says:

  Kāa to saprast?

  Step 2:
  On your next credit card statement (monthly transaction history), find the 4-digit Expanded Use Number that will be printed in the item description section of the charge. It may take 3-4 business days for the number to appear on your statement.

  Step 3:
  Log in to your PayPal account, click the Complete Expanded Use Enrollment link on your Account Overview, and enter your Expanded Use Number.

 86. 0nkulis Says:

  tu samaksaaji paypalam naudinjas (dazzus eiro),
  tad tavaa interneta bankaa paraadiijaas, Jaanis tajaa un tajaa datumaa samaksaaja paypal. Maksaajuma numurs: tāds un tāds un peedeejie 4 cipari

  Tu ielogojies paypal un shis tev prasa ievadi verification code

  tu panjem peedeejos chetrus ciparus no interneta bankas un ievadi paypal.

  tu esi kljuvis par apstiprinaatu paypal lietotaaju.

  Jautājumi? 🙂

 87. janis Says:

  jaa jautaajums ir.

  To naudinju ko samaksaaju par preceem vai vienkaarshi paypalam par to ka pieregjistreejos.UN hanzanetaa jaskataas paarskataa vai maksaajumu arhiivaa.???

  🙂

 88. janis Says:

  Viss skaidrs

  liels paldies

 89. Nargiss Says:

  UZRAAVOS UZ NEGODIIGU PAARDEVEEJU. NOSOLIIJU GREDZENU PAR 100 NAUDINJAAM, OTRU NOPIRKU PAR TIKPAT. SMAKSAAJU OTRAJAA DIENAA, PLUS PVN 17.5%. PAARDEVEEJS ATBILDEEJA, KA ABAS PRECES IZSUUTIITAS. PEEC DIVAAM NEDEELJAAM PRECI NESANJEEMIS JAUTAAJU, KAS PAR LIETU? ATBILDEEJA, KA ESOT AIZMIRSIS UN TUULIIT VIENU NO PRECEEM IZSUUTIIS, BET OTRAI ESOT MAZS BRAAKJIS. IZSUUTIISHOT PAR TO NAUDU. GAIDU VEEL NEDEELJU – NEKAA. PEDAAVAAJU KAARTOT TAALAAK CAUR EBAY. SHIS LUUDZ VEEL DRUSKU UZGAIDIIT. NU JAU PAGAAJIS PUSOTRS MEENESIS, SKATOS – MANAS MANTINAS, PAR KURAAM ESMU JAU SAMAKSAAJIS, ATKAL IZLIKTAS IZSOLEE.

 90. 0nkulis Says:

  Tad tev jāziņo tas ebay, lai viņi tiek galā ar negodīgo pārdevēju

 91. Nargiss Says:

  ebay jau labu laiku čeko manu saraksti, esmu aizsūtījis linkus no manas izsoles/pirkšanas + linkus no manu mantu talak izsolīšanas, bet rezultāta pagaidām nav. Par 20 dienām pagarināja laiku razborkām 🙂

 92. 0nkulis Says:

  tad jāstutē ebay cilvēki, lai ātrāk risina lietas

 93. Nargiss Says:

  cerība mirst pēdējā. diemžēl juvelieri visā pasaulē ir vienas nācijas, ar vienādām iezīmēm 🙂

 94. muļķīte Says:

  a tā prece tad sanāk, ka atnāk uz pasta nodaļu, ja? Vel vai tas ebay Checkout paradisies pirms galeja pasutijuma apstiprinasanas, un vai, ta bus ta summa kas man bus japarskaita un ka es zinasu pardeveja konta num. uz kuru japarskaita naudinja? 🙂 Zinu, ka varbut pastūlbi jautājumi, bet ceru, ka spēsi uz visiem atbildēt… Paldies… 🙂

 95. mardzinja Says:

  Man tik šausmīgi gribās tikai vienu kleitiņu nopirkt no ebay, bet galīgi negribās visu to ķēpu ar reģistrēšanos utt. Varbūt kāds varētu man izpalīdzēt un manā vietā pasūtīt? Naudiņu protams piemaksātu jau kaut ko! 🙂 Ja kads var palīdzēt un nebutu slinkums ar to nodarboties, tad raxti chapia@tvnet.lv 🙂

 96. 0nkulis Says:

  prece atnāk uz pasta nodaļu, kā jau visas paciņas. Kad ir uzvarēts izsolē, tad jāmaksā ar paypal. Paypal ir ebay uzņēmums, kas veic visus naudas pārsūtījumus. Paypal.com nav nemaz tik sarežģīts, ja prot angļu valodu. Tur jāpiereģistrējas un viss.

 97. Flame Says:

  gribu teikt, ka pamatigi ir jaizstude noteikumi,jo ka pircejs ir viegli pieregistreties, bet ka pardevejs ir daudz kas jazina. Piemeram, mani jau vienreiz blokeja par to, ka biju ielikusi preci ar parak augstu cenu, bija lieli sarezgijumi atbloket, pagaja kads laiks, ebay pieprasija pases kopiju un ipashuma tiesibas, bet tomer mani atblokeja:))))

  Ari svarigi ir atcereties, ka der tikai visa starptautiska karte, citas vinsh nepienem.

 98. aarst Says:

  higuys!What yourblog powered by?

 99. 0nkulis Says:

  this blog is powered by wordpress.com

 100. Viesturs Says:

  āpāc kas te komentāru 🙂 un raksts arī ne no īsākajiem :D. Laikam šoreiz nelasīšu 😛 ceru, ka neko vērtīgu garām nepalaidīšu! 🙂

 101. guliks Says:

  Cik jāmaksā par auto atvešanu no USA

 102. 0nkulis Says:

  pajautā kādam, kas ar to nodarbojas

 103. Real_Lett Says:

  onkulis man problemas ar PayPal , vismaz pagaidam liekas ka tas ir problemas 😉 sis man norava naudu tas kapeikas, bet neuzradas bankas parskata kur ta naudinja aizgaja…. un tagad nesaprotu ka to kodu dabunu 4 ciparu lai paipal apstiprinatos….
  lietoju unibanku. – VISA
  varbut onkulis savu skaype niku var iedoti? lai ertak.

 104. 0nkulis Says:

  Paskaties par mani sadaļā.

 105. Real_Lett Says:

  sekoju meila noradeij un viss izdevas iegaju taja adrese.. ievadij kodu, bet tad sis vareja gadities ka prasa pievienoti velvienu karti? jo man saspiedas ta ka atkal kartes nr. prasija utt.

  ka varesu pateikti ka ir paypal nokartots pilniba?

 106. 0nkulis Says:

  tev parādīsies, ka paypal status verified

 107. Real_Lett Says:

  tirgotajs kas registrejies ”Member since: Mar-24-06” un kam Feedback ir 132 no kuram 3 ir negativas, var uzticeties ka nepiekasis? ??? :))

 108. 0nkulis Says:

  domāju, ka var uzticēties

 109. Real_Lett Says:

  es vnk nesaprotu kuru izveleties ir 2 cilveki viens tas kam feedback 132 un otrs kam feedback 20582 no tiem negativi 69 un registrejies Member since: Apr-30-01.
  atskiriba tada ka tam kam feedback mazak ir shipping 31$ a tam kam vairak 49$ , ko iesaki no personigas pieredzes?

 110. 0nkulis Says:

  labāk ņem to kas vairāk notirgojis un ilgāk darbojas.

 111. Real_Lett Says:

  bet ta es zaudesu 40 Ls ja nemsu to kam dargaks shipings…
  un vai var nopirkti ja beidzies sludinajuma laiks ?? itka atjaunojis sis nav sludinajumu, bet rakstoties saprotu ka itka viss var. tikai nesaprotu ka ja neradas ”buy it now”.

 112. 0nkulis Says:

  20$ jau nav 40 Ls, dari kā zini, arī otrs variants jau nav slikts

 113. Real_Lett Says:

  atvainojos, ja -20 Ls.
  izdomaju ka riskesu ar mazo, jo vins godigi apjautajas ka vaig apdrosinat un ka inovance ari bus….
  paldies par padomu.

 114. Real_Lett Says:

  vai ir iespejams kkada veida ieseivota taa, ka man nebutu jaliek shipping katreik kaa serchoju pec preces?

 115. 0nkulis Says:

  tika, ka vajag uz LV? es nezinu, dažreiz saglabājas dažreiz nē

 116. Real_Lett Says:

  ja uz LV gribetos, bet vislaik rada USA :/

  ja pārdevējs nav norādījis, ka sūta uz LV ,bet caur saraksti vienojāmies ka atsūtīs tad kādēļ ieejot ”Buy it now” šis saka, ka nevar izrēķināt shippingu sūtijumam??
  tur to tikai labot sell’r var?

  precīzs teksts ”’ Shipping costs cannot be calculated for this item because the shipping calculator is currently unavailable or the seller has not specified shipping costs to your currently selected address. Please select another shipping address from your address book and try again. ” :/

 117. 0nkulis Says:

  tad peec “buy it now” nopirkshanas paardeveejs tev manuaali ierakstiis piegaades cenu

 118. Real_Lett Says:

  muļķīgi, bet talak es netieku, jo to tekstu izmet!
  vai es kko nepareizi daru? 😦

 119. 0nkulis Says:

  tad neko nevar darīt. pasūdzies pārdevējam, lai izmaina settingus

 120. Real_Lett Says:

  labi, jo mana ta vaina nav! es parbaudija ar tadu kam settingos suta man uz LV.
  bet augstak vits ta teksta vēl ir šāds teksts: ”Important: (lietotaja niks) requires immediate payment for this item with PayPal. Until you complete payment, another eBay user may purchase this item.”

 121. Real_Lett Says:

  gribeju pajautati ko nozime shis funkcijas kas paradas iegadajoties preci (dazas es zinu pats itka):

  Unmark As Payment sent – ???
  Report an item not Received – ???

  vnk es te pirms nedellas nopirka preci! sis saka ka atvedis sim sakuma, jo uz vietas tik daudz nebija. a tagad jau sanaks 2 diena kad neatbild uz vestulem. itka normali prasu bez fu** utt. 🙂
  varbut kadam ir ta gadijies? un ka iesakat rikoties?
  jagaida?
  es jau 3 meilus aizrakstijis sim.

 122. 0nkulis Says:

  pirmais atsauc info, ka esi samaksājis.
  otrais nozīmē, ka neesi saņēmis preci. nu no pārdevēja tev jāprasa tracking nr, lai varētu izsekot preci, kur tā atrodas. Ja nav vēl izsūtījis, tad gaidi. Tāda ir dzīve.

 123. Real_Lett Says:

  ja es panemtu ”Unmark As Payment sent” sis man naudu atpakal atskaititu? 🙂
  ja panemu ”Report an item not Received” tad man kkas ebay adminiem talak jaraksta un vinji risina…. ?

  par tracking number shis man rakstija, kad izsutisot atsutis man tracking number 😉 , bet nu es jau citigi katru dienu parjautaju kape nav… -moz apniku?
  sakuma jau superigi kontaktejas un es sapratu ka sis gaida order, lai man visus nosutitu. tad pirms 3fienama trakstija ka riit izsutis, a tagad mems ka kaps :/

 124. 0nkulis Says:

  nu pagaidi veel. ja “unmark payment as sent”, tas neko nenoziimee. tas ir domaats, ja tu vinjam naudu pa pastu suuti. tas ir tikai tavai zinaashanai, lai tu zinaatu, ka esi vai neesi samaksaajis.
  Ja vinsh sola izsuutiit un vilcinaas, tad tur neko nevar dariit. Ja vilcinaashanaas kluust paaraak ilga, tad ir veerts zinot ebay, bet pagaidaam jaagaida.

 125. Real_Lett Says:

  mizligs paldies, gaidam.

 126. Real_Lett Says:

  pirmkart 100x atvainojos, bet ieprieksheja komenta bija domats ”milziigs paldies” 🙂
  sagaidiju tracking number, man jadodas uz ups.com ja?
  atnaca ari paypal vestule ka ir izsutit, tur ari kkads nr. un links uz kkadu adresi…. ko ar to dariti?
  bet pac tirgotajs atsutija divus nr. katra pa 13 skaitliem ,jo pakas nak divas. bet ka man vaditi ieks ups.com ja man atsutija piem. sadus nr.??

  CJ 255 012 083 US
  CJ 060 776 134 US

  ci[ari ir parmainiti, bet vizualis adi iskatas 🙂
  saprotu ka tracking number darbojas tikai pec vienas dienas kops ta brizza kad esu sanjemi!?

 127. 0nkulis Says:

  jap, jaaievada numurs un tad paraadiisies preces statuss. laiks un atrashanaaas vieta.

 128. Real_Lett Says:

  intresanti, bet man atnaca meils no ”intl.paypal.com” kura ir tas links + gara vestule kura ir nr. -moz apstiprinashanas? , bet kad eju linka ieksha man izmet ,ka ”Label/Receipt Number: (talak seko tas nr.) un zemak veel ”There is no record of this item.” un es saprotu ta adrese ir kkada Track&Confirm!??
  piebildisu ka izlasiju kartigi ,ka 24h laika pec numura sanemsanas tik var redzet un izmantot to nr. bet ir jau pagajusi no 5dienas 2 naktii liidz 6dienas 2 naktii -tas pec amerikas.
  kas varetu but par problemu?

 129. Real_Lett Says:

  un veel kad ieeju ”ups.com” ievadit kadu no diviem atsutitajiem kodiem kuru simbolu skaits ir 13 ,man neatrod nekaa.
  a turr akstits taa ”Enter up to 25 tracking numbers, one per line.” -saprotu ka vaig vairak ka 25 simboli?
  ka tad man kkas var sanakti??

 130. 0nkulis Says:

  kuraa vietaa tu atradi, ka jaaskataas ir ups.com? ir vairaaki varianti, kaa tas vareeja buut suutiits.
  es nesapratu, kas tev atnāca no paypal, jo principā, paypal nav nekaads sakars ar pirkuma piegaadi. varbuut paarsuuti to veestuli man?

 131. Real_Lett Says:

  dariits. ceru tas viss netiks nodots treshai personai 😉

 132. 0nkulis Says:

  pagaidi līdz otrdienai. šitie sūtījumi sestdienās svētdienās vispār nekustās. visticamāk ka arī sistēmā parādīsies labākajā gadījumā rīt. Man pat ir bijis tā, ka vispirms saņemu un tad redzu internetā, ka ir ienācis LV, tāka vēl ir vērts pagaidīt, it seviķi, ja visi numuri ir atnākuši.

 133. Real_Lett Says:

  tev gadijies taa ,ka vislaik neradas, bet kad jau majas pasta ir tad paradijas taja adrese pec ta tracking number?
  ne vnk es iedoomajos vai nesuta viltus nr. -kas vispar nedarbojas.

 134. 0nkulis Says:

  jā man tā ir bijis, vadīju to kodu un nekas nenotika, līdz beidzot bija i prece i ievadot kodu viss bija kārtībā. kodu sūta paypals, tiem jau nu vajadzētu uzticēties

 135. Armando Says:

  vai kaads ir meeginaajis arii ko paardot? Ir kaada jeega vai nav?

 136. 0nkulis Says:

  pārdodot ir problēma ar to, ka paypal neļauj saņemt naudu Latvijas teritorijā, ja izmanto citu maksāšanas veidu, tad problēmām nevajadzētu rasties. Tikai lieta tāda, ka normāli pārdevēji 99% pieņem paypal

 137. Armando Says:

  bet ja ir konts kaadaaa aarzemju bankaa, piem. asv? Vai var vispaar paardodot ko nopelniit?

 138. Armando Says:

  es domaaaju, vai kaads tur vaacijaa pirks kaut ko no Latvijas?

 139. 0nkulis Says:

  Ja ir konts USA, un ja piedāvājumā ir norādīts, ka prece atrodas EU/Latvia un līdz Vācijai aizceļo 7 dienu laikā un ja prece ir lētāka kā Vācijā, tad tā lieta iet. BET. Kas tad mums šeit LV ir lētāks kā Vācijā? Man nāk prātā tikai pārtika un atkarību izraisošās vielas.

 140. rodzhers Says:

  vēl lētāks par pārtiku un šņabi ir padomju mantojums, kas diezgan labi tiek pārdots ebay…daži ārzemnieki ir kā izsalkuši pēc vecām Ļeņina monētām un RRR vecajām tumbām un tamlīdzīgām lietām 😀

 141. Armando Says:

  nu jaa, tie amiishi izdomaajushi diezgan perfektu veidu kaa pelniit, bet citiem nespiid…kapitaalisti!

 142. 0nkulis Says:

  spīd jau arī citiem visā eiropā, tik Latvija atkal ir ārpus Eiropas

 143. Armando Says:

  a mums, LV ir kaads shaads liidziigs saits? Vai arii ja veelos nopirkt no tevis kaadu preci, mums jaaciinaas pa ebay?

 144. rodzhers Says:

  kaadreiz bija perc.lv, bet joprojaam ir ss.lv

 145. Real_Lett Says:

  ir kkas lidzigs ebay: http://www.inams.lv ,bet rekinie ar to ka tur stuff tikai 😦

 146. Real_Lett Says:

  onkulis, aizsutiju jums vestuli -ceru uz drizu atbildi! paldies.

 147. allas Says:

  Visādas štellītes šeit ir uzskaitītas……. kas notiek piemēram tad, ja es esmu nosolījis, bet nemaksāju???

 148. APPLEDUDE500 Says:

  un piemēram kā es saņemu preci? man pastkastē atsūta kvīti un tad es braucu ar kvīti uz norādīto pasta ofisu un saņemu preci?

 149. 9011 Says:

  Kādā statusā (Personal,Premier vai Business) labāk reģistrēties?
  Vai ir kāda starpība komisijas maksās un vai es vēlāk varu mainīt statusus?

 150. corine Says:

  Finacière Palīdzība
  Labdien kungs / kundze
  Es gribu pateikt, ka es esmu gatavs piešķirt jums aizdevumu
  no 5000 ls un
  vairāk nekā 9000. 000 ls, ko es sagatavotas šī kapitāla
  no aptuveni 50. 550. 000 ls apmērā.
  Tātad, lai aizdevumus vienlaikus rotējot kapitālu, palīdzi man!
  arī palielināt savu
  dividendes. Īsumā, tas ir mazliet pierādījums no daudziem aizdevumiem
  es daru. es
  tas nekādā veidā pārkāpt augļošanu likumu. Es esmu gatavs jebkuram
  godīgs cilvēks
  nopietni, protams, var maksāt man pieņemamā laikā. ja
  nejauši esat
  ir ieinteresēti paldies man pateikt, cik daudz jums ir nepieciešams.
  E-pasts: corinecolli@hotmail.fr

 151. corine Says:

  Finacière Palīdzība
  Labdien kungs / kundze
  Es gribu pateikt, ka es esmu gatavs piešķirt jums aizdevumu
  no 5000 ls un
  vairāk nekā 9000. 000 ls, ko es sagatavotas šī kapitāla
  no aptuveni 50. 550. 000 ls apmērā.
  Tātad, lai aizdevumus vienlaikus rotējot kapitālu, palīdzi man!
  arī palielināt savu
  dividendes. Īsumā, tas ir mazliet pierādījums no daudziem aizdevumiem
  es daru. es
  tas nekādā veidā pārkāpt augļošanu likumu. Es esmu gatavs jebkuram
  godīgs cilvēks
  nopietni, protams, var maksāt man pieņemamā laikā. ja
  nejauši esat
  ir ieinteresēti paldies man pateikt, cik daudz jums ir nepieciešams.
  E-pasts:corinecolli@hotmail.fr


Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s