0nkulis

Kādam ir lieks akvārijs? pirmdien, 18. Septembris,

Filed under: Domas — mikslatvis.lv @ 14:22

Man dikti gribas zivtiņas, bet pienācīga izmēra ūdenstvertne maksā padārgi. Ja kādam ir liels stikla vai caurspīdīgas plastmasas trauks, kas varētu būt piemērots mazu zivtiņu uzturēšanai lūdzu ziņojiet. OK? Paldies.

 

10 Responses to “Kādam ir lieks akvārijs?”

 1. Uldens Says:

  Varu tev savu veco pārdot, jo man lielāks jāpērk. 60l akvārījs pa 15Ls bez filtriem, ar pa 20 Ls, ja vajag varu foto uztaisīt.

 2. 0nkulis Says:

  Super!! ja iznāk kāds brīvs brīdis uzbliez foto! un atsūti uz mixat [pie] inbox [punkts] lv? ideāli, vakar rakos pa ebay un bija grūti ko prātīgu atrast (problēmas ar piegādi tādam milzīgam objektam)…

 3. Archijs Says:

  nu vecais neveicas. es tev 2 mēnešus atpakaļ par brīvu atdotu 100l akvāriju, taču kāds jau pasteidzās pirms tevis. bija zivteles kādu laiku, tikai sāka aptrūkties laiks kopt tās un akvārijs kādu gadu stāvēja bez izmantojuma, tik vietu aizņēma, vot arī to savāca…

 4. 0nkulis Says:

  un zivteles nomirējās? 😦 žēl bet nu izskatās, ka es dabūšu no Uldena akvāriju… tev ir kāds pratīgs padoms ko ieteikt zivju iesācējam?

 5. Alutinjsh Says:

  Man ir 160l akvārijs vairākus gadus, ir izdzīvojusi tikai viena zivs (taisni brīnums), pārējās nosprāga aiz vecuma, tas pēc pārdevēja teiktā, a jaunas slinkums iegādāties. Akvāriju tīru reizi 2 mēnešos, nez, varbūt man ūdens kaut kāds nepareizs, bet stikls no iekšpuses paliek zaļš, nekādas ūdens piedevas netaisos pirkt, nav ne laika ne interese skraidīt pa veikaliem un risināt problēmu. Sūkni/filtru tīru reizi 2 nedēļās. Parasti akvārija tīrīšana aizņem kādās 3-4h, no kurām 2h vienkārši sēžu un gaidu, kad ūdens izfiltrēsies un duļķi nosēdīsies, paliks dzidrs, tajā laikā arī sildītājs darbojās un ūdens pietiekoši uzsilst.
  Barība jāizvēlās atkarībā no zivs. Manējā (Labeo bicolor) rij tādas kā tabletes, kuras reizi nedēļa iemetu, tās nogrimst un pēc laika izšķīst, par cik šai zivij mute ir uz leju, tad viņa rij no grunts, par to sīkāk zivju pārdevējs pastāstīs.
  Ja liels akvārijs, tad jāizvēlas labs sūknis/filtrs, par sildītāju neko īpaši nezinu, pirms vairākiem gadiem pirku par apmēram 5Ls, kamēr darbojās tikmēr viss kārtībā. Ja gribās īpašas izvirtības, tad var pasūtīt akvārijam vāku ar iebūvētu apgaismojumu, ķip smukumam, un dabīgajiem augiem. Es izmantoju mākslīgos augus, mazāk ķēpas tīrīšanas laikā. Tas principā arī viss, ko uz sitiena varu pastāstīt.

 6. 0nkulis Says:

  riktīgs paldies! es vēl nedaudz paizglītošos un tad nākamnedēļ cerams dabūšu akvāriju un sagatavošu visu tehnisko lietu un tad jau ar vedīšu zivteles mājās…
  tavējās ir melnas, tumši zilas ar sarkanu asti??

 7. Alutinjsh Says:

  Labeo bicolor, ir pelēcīgi mella ar sakanu asti, par cik viņa jau gadu dzīvojās viena (cik atceros, divas tādas vienādas nevarēja kopā turēt), tad ir pamatīgi liela izaugusi. Pārējo infu var smalki uzzināt zooveikalā, jo jāsaskaņo kādas zivis var sadzīvot un nekaujās, arī par viņu dzīves vietu jādomā. Man tā zivs pa dienu dzīvo no māla gatavotā alā, sen atpakaļ pirku zooveikalā, izskatās tāds kā vecs koka celms. Izlien tikai vakaros un naktīs.
  Man visu smalki izstāstija zooveikalā, kas atrodas uz Ģertrues ielas, starp Barona, un Tērbatas ielām, tur tāda blonda sieviete ar zivīm ņemās, nezinu vai vēl viņa tagad tur strādā, bet viņa bija fanātiķe. Tur es arī akvārija vāku pasūtiju.

 8. 0nkulis Says:

  OK, interesanti. Būs jāaizstaigā uz turieni.

 9. pitinhs Says:

  Apgaismojumu rēķinies apmēram 1w uz litru ūdeni, reāli dabā izmanto mazliet vairāk, bet jāskatās kāds spektrs un krāsa, kā iesācējam Tev pilnībā pietiks ar baltu lampu, dienasgaismu(tā neuzkārst un kalpošanas laiks ir ilgāks, kā arī ekonomiskāka) neiesaku Tev likt zilu gaismu, filtru skaties pēc tilpuma ja 60L akvārijs tad ieteicams vismaz 120L/h filtrs. Vnk reizini ar divi sava akvārija litrāžu, bet nepārcenties, neuztaisi zivtiņām straumi, ja nu vienīgi turēsi foreles, tad var:D Tā sildītājs, tas ir atkarīgs pēc ūdens litrāžas, jo mazāka tilpne uzkārst ātrāk kā liela, iesaku Tev akvāriju iegādāties ne mazāku kā par 100L, vieglāk to kopt, jo ūdens vide ir stabilāka, vnk kā piemērs, ieber 10g zilos graudiņus 10L un tādu pašu daudzumu 100L, cerams mani saprati, ka mazā tilpumā viela kļūst daudz koncentrētākā kā lielā, un spēcīgāk ietekmē vidi! Parasti sildītājus mēra kā 0.5w uz litru ūdens:) Un nesapriecājies par agru, sākumā Tev ir jānostādina ūdens 3-5 dienas,vaļējā traukā, lai hlors izdalās no ūdens, jo zivīm tas ir kaitīgs, tad Tu pildi akvāriju, grunts un dzīvie augi, noteikti vajag dzīvos, sākumā būs grūtāk,pēc tam vieglāk uzturēt vidi akvārijā, gadījumā ja Tu nedomā turēt cihlīdas(plēsīgās zivtiņas kuras iznīcinās Tavus augus),kad tas viss izdarīts liec sildītāju un filru un lai tie 1-2ned strādā, akvārijā bez zivtiņām, tad vari sākt lēnām akvāriju pildīt ar zivtiņām, bet atceries ka uz 1cm zivtiņu 1L ūdens, nepiebāz akvāriju ar zivtiņām, un sākumā nopērc Gūpijas, ar tām vieglāk, labi sākumam Tev pietiks, un neaizmirsti par ķīmijām, kuras jāpievieno ūdenim:) Lai Tev veicas, bet pameklē vēl infu pirms ko dari:) Un neuztaisi jūras akvāriju:D

 10. 0nkulis Says:

  pitinhs: njā, tagad jau esmu izgājis visus šos posmus un varu teikt, ka tas ko tu saki ir pilnīga un koncentrēta patiesība. Bet fakts ir tāds, ka vienā no jaungada pasākumiem akvārijs tika sasists un tika nopludināti kaimiņi, tāpēc zivis pēc pāris dienām aizgāja bojā jo nebija piemērotu turēšanas apstākļu. Tagad kādu laiku uz zivīm skatos ar skumjām acīm un tikai pēc krietna laika būšu gatavs atkārtot akvārija iegādi. Pārāk traģiski viss man tur izvērsās. Nebūtu tās sasišanas tad es vēl tagad būtu laimīgs zivju īpašnieks, bet pagaidām, jāiztiek ar viesošanos zooveikalos.


Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s