0nkulis

Canonical Ubuntu. Quo vadis? otrdien, 10. Oktobris,

Filed under: Programmas,Ubuntu — mikslatvis.lv @ 9:28

Canonical (65 cilvēku komanda Ubuntu izstrādātāji) ir izteikuši vēlmi radīt pārsvaru pār Red Hat atvērtās programmatūras tirgū. Mark Shuttleworth (Canonical īpašnieks un Ubuntu idejas autors) ir atzinis, ka

Ubuntu isn’t trying to be a platform for mass-market application software: it is trying to be the primary provider of both the operating system and all the application software that a typical user would want to run on his machine. Most Linux distributions are like this, (..)

Tātad Ubuntu vēlas būt nevis vienkārši platforma, (operētājsistēma), bet gan pamata izdevējs gan operētājsistēmai, gan visām programmām, kuras tipisks lietotājs varētu gribēt lietotsavā datorā. Tātad galvenā koncentrēšanās ir uz vidusmēra lietotāju, ar vidusmēra vēlmēm, turklāt visas viņa standarta vēlmes tiek iekļautas sākotnējā pakojumā iekš bezmaksas CD.

We believe that Ubuntu should be free to everyone–not just a trial version, but our very best version,” said Christopher Kenyon, Canonical’s business development manager.

Man patīk šī doma, bezmaksas tiek piedāvāta nevis izmēģinājuma versija, bet vienīgā, labākā versija. Christopher Kenyon, Canonical biznesa attīstības menedžeris apgalvo, ka viņu stratēģija izsūtīt bezmaksas CD ar Ubuntu, bezmaksas uz visu pasauli atmaksāsies 24 mēnešu laikā. Ja vēlies pasūtī bezmaksas CD ar Ubuntu sev un citiem nāc šeit. Nav nekādu kopēšanas un daudzuma ierobežojumu un ir ļauts šo disku dot visiem un instalēt cik uziet. Šī sistēma darbojas, arī es esmu pasūtījis sev diskus uz mājām un izdalījis un instalējis tos citiem. DistroWatch.com seko līdzi populārākajām un pieprasītākajām distribūcijām, kā redzam sarakstos Ubuntu (6.06 LTS) ir pirmajā vietā 🙂

Ko vēl es gribētu pateikt? Jaunumi pēdējā laikā nāk ikdienas un visi to tik vien grib kā milzīgus panākumus. Es paredzu, ka Ubuntu tiešām pārvērtīs pasauli. Zemāknorādītajos avotos minēts, ka notiek sarunas ar Ķīnu un citām Āzijas valstīm par Ubuntu izplatīšanu un popularizēšanu. Un Ķīnas tirgus ir liels tirgus. Es ļoti ceru, ka Ubuntu lieta ies plašumā, jo cilvēcīguma gars ir pilnīgi pazudis no tāda produkta kā Vista. Tur ir palicis tik vien kā mājlops. To be continued…

Baumas un ziņas salasītas no technocrat.net Cnet newsforge.com benjamin.smedbergs.us/blog china.seekingalpha.com

 

3 Responses to “Canonical Ubuntu. Quo vadis?”

  1. cyxob Says:

    man nepatīk tā doma par 1 izstrādātāja ražotu opsistēmu+viss softs. pārāk lēns un kūtrs kļūs šis izstrādātājs. labāk lai taisa tikai OS + labākais oss softs.

  2. 0nkulis Says:

    par šito jau arī ir satraukums, bet domāju ka īpaši daudz viņi nepletīsies, un standrata pakotnē jau arī nav īpaši daudz programmu.

  3. cyxob Says:

    lai nu tā būtu…


Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s