0nkulis

Latvijas Avīze: Dienvidkorejas robežu sargās roboti otrdien, 24. Oktobris,

Filed under: Domas — mikslatvis.lv @ 10:21

Dienvidkorejas valdība paziņojusi, ka no nākamā gada tās robežu ar komunistisko Ziemeļkoreju palīdzēs sargāt augsto tehnoloģiju roboti SGR-A1, kas aprīkoti ar ložmetējiem.

Roboti spēj atklāt robežpārkāpējus, celt trauksmi un nepieciešamības gadījumā arī atklāt uguni, paziņoja Lī Jaehūns, komercijas, rūpniecības un enerģētikas ministra vietnieks. “Inteliģentajā novērošanas un sargrobotā apvienotas teritorijas pārraudzīšanas, izsekošanas, balss atpazīšanas un šaušanas funkcijas,” saka Jaehūns. Simtiem šādi sargroboti varētu tikt uzstādīti gan uz 248 kilometrus garās demilitarizētās robežas ar Ziemeļkoreju, gan ap militārajiem lidlaukiem, gan Dzeltenās jūras, Japāņu jūras un Korejas šauruma piekrastē.Aprīkots ar dienas un nakts redzamības sistēmām, SGR-A1 spēj pamanīt kustīgus objektus līdz četru kilometru attālumam dienā un līdz divu kilometru attālumam naktī. Tas spēj atpazīt cilvēku no automašīnām vai kokiem līdz divu kilometru attālumam dienā un līdz viena kilometra attālumam naktī. Ja tas ir nepieciešams, robots ar augstu precizitāti šauj pa mērķi.

Robotu trīs gadus kopīgi izstrādāja četras iestādes, tajā skaitā “Samsung Techwin Co.” un Korejas universitāte. Projekts izmaksāja desmit miljonus ASV dolāru, kurus piešķīra valdība un privātie fondi. Viena SGR-A1 cena ir 200 000 dolāru, un robota izstrādātāji plāno pārdot vismaz tūkstoš šādas iekārtas. “Robots arī palīdzēs cīnīties ar problēmām, kas tuvākajos gados radīsies jauniesaucamo skaita samazināšanās dēļ,” piebilda Jaehūns. Dienvidkorejas armijā pašreiz ir 650 000 militāristu, taču dzimstības mazināšanās dēļ paredzams, ka šis skaitlis saruks. Ziemeļkorejas armijā ir aptuveni 1,2 miljoni karavīru.

Raivis Būris
Latvijas Avīze

 

5 Responses to “Latvijas Avīze: Dienvidkorejas robežu sargās roboti”

 1. krizdabz Says:

  Nu re, viss iet uz galu..

 2. 0nkulis Says:

  jā piezīme: lielais robots nav īstais… īstais robots ir apakšējais 🙂

 3. krizdabz Says:

  Ņe tupoi.. Pats sapratu 😀

 4. 0nkulis Says:

  tas net tev bet visiem pārējiem 🙂 un es sapratu, ka saprati 😀

 5. andrisluzis Says:

  Vot šis ir kaut kas ļoti smieklīgs :D!

  P.s foršs blogs :)!


Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s