0nkulis

Akvārijs; vēl viens visums tavā mājoklī. pirmdien, 6. novembris,

Filed under: Domas,Izklāsts — mikslatvis.lv @ 11:15

Nopirku 60 litrīgu akvāriju no Uldēna. Visu sestdienu iekārtoju akvāriju, nopirku dzīvos augus, grunti un granti, stādīju ravēju, raku. Vārdu sakot ņemšanās liela, bet līdz ar to prieks vēl daudzkārt lielāks. Ņemot pa punktiem varu īsumā pastāstīt savu darbības gaitu un pašreizējo ūdens ekosistēmas stāvokli.

1. Akvārijs ar iebūvētu lampu, 60 litri, 25 Ls kopā ar burbuļdampi. Taksis kas transportēja mani siegavētras laikā pāri (burtiski) visai Rīgai 22 Ls (amorāla cena, bet tāda ir dzīve). Kopējie izdevumi 47 Ls.
2. Sapirku (ne)visus štrumentus un fīčas: Termostats un termometrs ap 17 Ls, mākslīgās pilsdrupas 5 Ls, ūdensķīmija, 2 mākslīgie augi 3 Ls, 3 īstie augi 6 Ls, grunts 2,8 kg un 4 pakas ar 10 kg akmentiņiem (drusku par daudz, minimums būtu divas pakas, 3 būtu optimāls skaits, man sanāca 4. Lielummānija ņēma virsroku). Kopā vēl 40 Ls. Galīgā summa 87 Ls.

Tātad pagaidām galīgā summa 87 Ls un vēl nav pat zivju un barības.

3. Kad iekārtoju visu akvāriju un ielaidu ūdeni atklājās skaistā krāna ūdens aina, akvārijam knapi varēja cauri redzēt un principā sākās mērena panika. Pēc skata izskatījās diezgan pretīgs tas ūdens. Svētdienas vakarā filtrs, burbuļi, augi un ūdens ķīmija bija izdarījuši savu. Ūdens bija tuvu kristāldzidram.

4. Šodien iespējams došos uz zooveikalu pēc zivīm, barības un varbūt jauna burbuļojamā, jo mani nepārliecināja šitie standarta burbuļi. Par zivīm ir plāns ņemt 5 neon tetras, un vēl 5 kaut kādas zivis, kas tusē pa ūdens virspusi… Kā arī dzirdēju, ka ir kaut kādas, kas bliež pa grunti, tātad kopā max 15 zivis… plāni ir lieli, bet cerēsim, ka viss būs OK. Pagaidām man nav vairāk bildes ar akvāriju, jo kamēr nav labs ūdens un zivis tur nekā interesanta nav… šeit varam redzēt pašu pirmo posmu, grunts iebēršanu kastē. Un vienu no maniem prasmīgi instalētajiem plastmasas augiem.

Tas pagaidām viss, daudz kas vēl palicis nepieminēts, bet kad būs skaidrāka bilde būs vēl.

Mans akvārijs

Mans akvārijs

 

9 Responses to “Akvārijs; vēl viens visums tavā mājoklī.”

 1. Mr.ex Says:

  Ui, nāksies Tev ar jamo pavingrot…

 2. 0nkulis Says:

  jā… ceru tās zivis vakarā dabūt…

 3. simbel Says:

  Tas nu laikam ir viens no nejēdzīgākajiem mājdzīviekiem, vismaz manā izpratnē… veiksmi (;

 4. steeler Says:

  Kā zivis? Vai vēl dzīvas? Pēc tava izklāstītā plāna nezcik rožaini viss neizklausījās … 🙂

 5. 0nkulis Says:

  uuja kas tad man tur tik slikts bija? triis nomira no taa ka iespruuda burbuljotaaja spraugaa kas bija dikti maza, bet zivis bija veel mazaakas, pareejaas ir lielaakas taapeec probleema vairs neatkaartosies..

 6. steeler Says:

  Tad man prieks par tevi. Uzmanies vieniigi aa jaunu zivju iegaadi – taas biezhi vien nav tik veselas kaa izskataas.
  Bet par to dulkaino uudeni saakumaa – vajadzeeja vienkaarshi drunti izskalot (tagad filtri jau buus sameeraa netiiri un, ja neizskalosi, radiis papildus probleemas.

 7. 0nkulis Says:

  es jau it kaa skaloju un filtrus ar peec pirmaas nedeeljas nomainiiju…

 8. lovelycat Says:

  priekš kam tad filtrus pēc pirmās nedēļas mainījāt? tas nemaz nav jādara!… ja ir kaut kādi jautājumi, varat rakstīt. es labprāt palīdžēšu – jau 15 gadus noņemos ar akvārijiem. lūk manējais http://forum.akvarijs.com/album_pic.php?pic_id=1177
  bet tas jau kā parunā (kurpnieks bez zābakiem…) savam akvārijam nepietiek laika, visu zieedoju klientiem un pamatdzrbam… :)))
  katrā ziņā – lai veicas!!!

 9. 0nkulis Says:

  oho, nemaz nezināju, ka ir tāds forums, kurā ir tik daudz informācijas par akvārijiem latviešu valodā. Paldies!!
  Diemžēl draudzene pēdēja tusiņā iespēra pa akvāriju un mēs nopludinājām kaimiņus. Zivis nācās ielikt burkā, jo devāmies uz laukiem, kad atgriezāmies nebija palikusi neviena dzīva dvēsele. 😦
  Tagad man ir saplēsts akvārijs un visi primbasi, bet nezinu vai atgūšos no trieciena un spēšu turpināt to zivju lietu.


Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s