0nkulis

Latvijas etnogrāfisko cimdu renesanse pirmdien, 18. Decembris,

Filed under: Domas,Fotografēšana,Internets,Latvija,Ziņas — mikslatvis.lv @ 15:27

Visi visi visi cimdi, kas bija NATO samita organizācijas biroja rīcībā un kas tika uzdāvināti ārzemju žurnālistiem no visas pasaules nu ir apskatāmi un brīvi lejupielādējami no NATO samita mājas lapas. Kopā tika sadāvināti gandrīz 4500 cimdu. Tas nozīmē, ka aplūkojot katru cimdu pāri 1 sekundi kopumā nāktos tos skatīties apmēram pusotru stundu, tas ir tikpat daudz kā vidusmēra pilnmetrāžas kinofilma. Varam tikai pabrīnīties par to milzīgo adītāju darbu, kas tika ieguldīts cimdu pagatavošanā. Cimdu fotogrāfijas varam lejupielādēt šeit. (~200 MB, *.rar)

Zemāk ir neliels (apmēram 10 minūšu) video (prezentācija) ar dažiem (~180) NATO samita viesiem paredzētajiem dāvanu cimdiem.

Fakti par cimdiem:

Cik adītāji iesaistīti cimdu tapšanā?
Cimdu adīšanā iesaistīti 268 adītāju, no kuriem 3 ir vīrieši.

Cik gramu dzijas tiek iztērētas vienam cimdu pārim?
Vienam cimdu pārim var būt nepieciešami līdz 90 gramiem dzijas. Lai uzadītu visus paredzētos dūraiņus, tiek iztērēti aptuveni 383 kg vilnas dzijas. Ir nepieciešams nocirpt 38 aitas, lai iegūtu visiem cimdiem nepieciešamo vilnas dzijas daudzumu.

Cik vidēji cimdu pārus uzada viens cilvēks?
Latvijas reģionos, kur ir mazāk adītāju, vienam meistaram sanāk noadīt līdz pat 30 cimdu pāriem. Savukārt, reģionos ar vairāk adītājiem, caur viena meistara rokām iziet 3 pāri dūraiņu.

Cik cimdu pāri tiek uzadīti vienā dienā?
Jo lielāka pieredze, jo ātrāk top dūrainītis. Lielākoties viens cimdu pāris tiek adīts divas dienas. Veiklākajām adītājam vienā dienā top viens cimdu pāris.

(Avots NATO samita organizēšanas birojs)

 

4 Responses to “Latvijas etnogrāfisko cimdu renesanse”

  1. Shadowbird Says:

    Nu, un kāds tur brīnums, ka visur valda nevienlīdzība un dzimumu diskriminācija, ja tā konstanti tiek kultivēta ar šitādām un līdzīgām dogmām: “Turklāt par vīrieša dūraini liecina tā nopietnās un atturīgās krāsas. Sieviešu cimdiem tās ir spilgtākas un priecīgākas.” Nui nafig? Vīrietim nepiestāv priecīgas krāsas? Sievietei nepiestāv nopietnas un atturīgas? Jā, ir sīkums, un ja tas būtu vienīgais, būtu arī vienalga. Bet tādu ir simtiem…

  2. 0nkulis Says:

    🙂 atradi par ko papukoties

  3. laura Says:

    loti smukini cimdini…


Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s