0nkulis

Atbilde no policijas otrdien, 9. janvāris,

Filed under: Domas,Internets,Latvija — mikslatvis.lv @ 21:03

Unibankas lieta turpinās. Saņēmu vēstuli no policijas. Lai gan viņi sākotnēji apgalvoja, ka manis nodotā informācija nonāks pie attiecīgajiem speciālistiem, izskatās, ka atbildi būs tomēr rakstījusi viņu apkopēja. Tas laikam bija lielākais naivums kāds iespējams manā vecumā domāt, ka elektroniskie noziegumi ir tikpat svarīgi kā parastie. Viņi kaut ko izmeklēs un kaut ko nopietni izskatīs? Nē!

Es viņiem iesniedzu gan vēstuli, gan lapu uzkurieni tā ved, gan arī papildu detaļas, kurās redzams, kā vēstule pie manis ir atnākusi. Melns uz balta bija redzams, ka bija izmantots epasta viltotājs un ka informācija nenāk no Unibankas.

Bet ko šie? Vēstule nav gara tāpēc citēšu to:

“Paziņojam, ka Jūsu iesniegums par aizdomīgu vēstuļu saņemšanu pa e-pastu uz adresi mixat [ir] inbox.lv ir izskatīts Rīgas pilsētas GPP 7.policijas iecirknī. No Jūsu piestādītā materiāla izriet, ka dotas vēstules tika saņemtas no SEB Unibanka. Lai objektīvi izanalizētu vēstuļu saturu, Jūs varat griezties paskaidrojumu sniegšanai pie Unibanka darbiniekiem.”

Secinājumi:

Varam droši sākt nodarboties ar kibernoziegumiem, jo policijai tie interesē tikpat, cik manam sunim. Punkts numur divi, brīvā brīdī es došos parunāties ar unibanku. Kāpēc gan ne?

 

33 Responses to “Atbilde no policijas”

 1. Rumpis Says:

  Viss ir atkarīgs no tā, pie kā tie papīri nonāk. Ja konkrētais cilvis neko no tā nesaprot, tad rezultāts ir apmēram šāds. Vispār, kaut kad pirms gada vai dažiem, kaut kādā seminārā iznāca būt kopā ar policijas cilvēku, kurš ar šādām izmeklēšanām nodarbojās. Bija diezgan jēdzīgs puisis. Diemžēl, vizītkarte, ja tāda bija, darbā būtu jāmeklē. Kaut gan – savā ziņā šis pilnīgi oficiālais ceļš ir interesants. Pēc tam apraksti visu no A līdz Z un mok kādai avīzei/žurnālam vari pārdot? 😉

 2. Ghirts Says:

  Tas pats, kas ar SMS noziedzniekiem. Neko nevar atrast, tāpēc vieglāk pateikt ka nāk no iestādes.

 3. dabbler Says:

  nu bet tur tak skaidri redzams, ka no unibankas *dumb/confused/stupid face*

 4. Mr.ex Says:

  Es gan uz visām viltus banku formām eju un aizpldu visus ievadlaukus ar “F*ck Y Self”. Lai jau jamajiem tiek 🙂 Par policiju atsevišķš stāsts, bet dīvaini ka pati banka nemaz nesatraukājas….

 5. i ble Says:

  obligāti, aizej uz banku un šķetini. šā kā tā agrāk vai vēlāk menti dabūs pacelt dibenus. un tie mazgadīgie, kas tos meilus cepa droši jau var sākt traukāties:)

 6. cyxob Says:

  “Jūs varat griezties paskaidrojumu sniegšanai pie Unibanka darbiniekiem”
  Nekur neej! No tevis pieprasīs paskaidrojumus! 🙂

 7. Qued Says:

  Baigais sviests. Patiesībā traģikomiski.

 8. 0nkulis Says:

  kā jau teicu unibankai info ir nosūtīts un no viņu puses info ir uzklausīts, bet tādu /nelikšanos ne zinis/ no policijas puses nebiju gaidījis

 9. Sidza Says:

  ja ir baigais cepiens un ljoti svariigi sasniegt veelamo iznaakumu, tad normaali cilveeki parasti pirms sniedz kkadus iesniegumus policijaa pakonsulteejas ar kaadu kam ir atbilstoshas juridiskas zinaashanas..:) bez tam esmu pilniigi paarliecinaata, ka mineeto policijas atbildi driikst paarsuudzeet uzraugoshajaa prokuratuuraa…

 10. 0nkulis Says:

  nākamreiz pa taisno griezīšos pie Sidžas

 11. nitro Says:

  jautājums autoram: ignorance ir “ignorēšana” vai tomēr “nezināšana”?

 12. 0nkulis Says:

  Ja jau viņi nezina, kas par desām, kāpēc nepārsūta iesniegumu un iesniegtos datus citai nodaļai? Tātad, viņi ignorē problēmas svarīgumu un atrakstās ar tizlu atbildi.

 13. huliganz Says:

  ko tu vispaar zini par policijas darbu. tev kaiteejums ir izdariits?

 14. 0nkulis Says:

  un ko tu zini par policijas darbu?

 15. nitro Says:

  0nkuli, lūdzu, paskaties svešvārdu vārdnīcā un angļu-latviešu valodas vārdnīcā vārda “ignorance” skaidrojumu/tulkojumu, un Tu sapratīsi manu jautājumu.

 16. 0nkulis Says:

  man nav tagad pa rokai tāpēc aizvietoju ignoranci ar to, ko es biju tajā vietā domājis – /nelikšanos ne zinis/

 17. necro Says:

  Tu vēlies būt tautas varonis? Medaļu tev neviens par to nedos ka būsi stučijis. Policja/banka varbūt sāks kautko darīt kad kādam unibankas klientam kautkas tiks nozagts, kamēr tas nav noticis, neviens neko nedarīs. Tu tikai tērē savu laiku un bojā savu dzīvi.

 18. 0nkulis Says:

  laiku es tērēju, bet dzīvi nebojāju gan. dzīvi es gribētu sabojāt tam “jokdarim” gan

 19. Pandavs Seniors Says:

  Piekrītu Huleganam. Policijai jānodarbojas ar reāli izdarītiem noziegumiem, nevis ar provokācijām manuprāt. Ja manai lietai jāstāv dēļ tā ka viens modrs interneta specālists pikšķerēšanas vēstuli forvardē uz nodaļu, tad nu pie joda to modro e-pasta opiratoru, tāpat kā tantuku kas pa pagalma logu uzmana, ka tik viņu miskastē kāds no kaimiņu mājas neiemet savu mizkastes maisiņu.

 20. 0nkulis Says:

  Pandavs Seniors: protams, ja es nolieku spridzekli ielas vidū tas nav noziegums, noziegums ir tad ja tas sprāgstot kādu ievaino.
  ja es izsūtu naudasgrābējvēstuli tad tas nav noziegums, noziegums ir tad ja kāds uzķeras. Tāda domāšana, manuprāt, ir tuvredzība.

 21. Pandavs Seniors Says:

  Nevajag neslēgt durvis mājai, nevajag šitās brīniškās līdzības un nevajag sūtīt savus datus ēpastiņā. Un runa ir par citu – par trokšņa taisīšanu (kurā esmu iekritis arī es). Lai tev daudz kliku un arī rakstu – gudru – citstarp.

 22. sivēns Nah-Nah Says:

  Policijas loģika šajā gadījumā ir apmēram tāda: Nu un, ka kāds tev bija iebāzis roku kabatā, maku tak nepaņēma, varbūt tas bija tikai joks.
  Analoģija gan nav pilnīga, bet nu apmēram tā.

 23. 0nkulis Says:

  Pandavs Seniors: nu tev šī ir tukša skaņa bet daudziem ar datoriem nesaistītiem cilvēkiem jaunums – arī policistiem, tāpēc jau arī ir jāveido diskusija, lai šie beidzot sāk kaut ko apjēgt.

 24. Rene Says:

  Policijas atteikums ierosināt krimināllietu vienmēr ir pārsūdzams prokuratūrā.
  Starpcitu, valsts policijā bija īpaša nodaļa (Galvenajā policijas pārvaldē), kas nodarbojas ar kibernoziegumu izmeklēšanu, turpretī parastajā policjas iecirknī labi ja māk izmeklēt zaptes burkas zādzību…

 25. ernests Says:

  Esmu tiešām pārsteigts, ka iešanu uz Policiju šeit daži uzskata par muļķīgu un bezjēdzīgu. Policijai ir jānodarbojas ar reāliem noziegumiem 🙂
  Pieņemsim, ka šo e-pastu saņem uzņēmuma galvenā grāmatvede, kurai ir 56 gadi un kurai katru reizi atverot internetu izskrien cauri ķermenim vieglas trīsas. Viņai pienāk šāds e-pasts. Protams, viņa nodomā, ka bankā gan strādā cilvēki ar čābīgām zināšanām par Latviešu valodas ortogrāfiju un interpunkciju 🙂 (šie divi vārdi man patīk jau no sestās klases), bet nu tomēr viņa aiziet uz lapu. Viņai ir pofig, kas tā ir par saiti adreses laukā…..tās tāpat vienmēr mainās. Tagad viņa atstāj šeit uzņēmuma kartes datus, jo zin, ka kaut kad kaut kas tomēr ir iegādāts internetā. Rezultātā konts ir tukšs un mazais kokzāģētavas Serjoža nevarēs saņemt legālo algas daļu, ko atdot sievai un bērniem plus vēl nopirkt polšu, kuru izdzert ar kaimiņu Valdi. BEIDZOT tas ir noziegums.

  Policijas rīcība ir vienkārši nolaidība un aprobežošanās ar draugiem.lv vidusmēra lietotāja zināšanām šī gadijuma izpētē.

 26. 0nkulis Says:

  nu tad beidzot, šis ir arī mans domugājiens.

 27. NTD Says:

  RGPP 7. nodaļa, ja nemaldos ir ekonomikas policija. Viņiem par visu nospļauties. Kamēr neķersies klāt kādām ārzemju bankām, tikmēr neko nedarīs. Personīga pieredze man ar viņiem.

 28. cipis Says:

  Uzskatu, ka nav jau tik būtiski atklāt šo nelīdzgalam pastrādāto noziegumu, bet gan iekustināt tās taukainās dirsas policijas pārvaldēs, lai izglītojas un saprot, ka šis ir TIKAI viens no pirmajiem mēģinājumiem..
  ..nez kapēc liela daļa cilvēku dzer vitamīnus un mazgā rokas izvairīdamies no saslimšanām..a izvairīties (novērst) no noziegumiem gan negrib..jokaina tauta!

 29. Rene Says:

  RGPP 7.nodaļa ir policijas iecirknis K.Valdemāra iel 103 un nevis Ekonomikas policija. Cik dzirdēts, tad prokuratūra ir ieinteresējusies par policijas sniegto atbildi… jāgaida tik rezultāti. Interesanti ko teica Unibankas pārstāvji?

 30. 0nkulis Says:

  Rene: Cik dzirdēts, tad prokuratūra ir ieinteresējusies par policijas sniegto atbildi… jāgaida tik rezultāti.
  hmm un kā tu to zini?? vai tikai neesi iekšlietu struktūru pārstāvis/ve?
  Unibanka neko neteica, pieņēma manu epastu un viss. ā… pateica paldies 🙂

 31. Rene Says:

  Onkuli visu laiku nesaprotu kapēc tieši devies uz RGPP 7.iecirkni? Pieļauju iespēju, ka šīs lietas ietvaros tevi drīz izsauks uz Ekonomikas policijas pārvaldi. Protams pie nosacījuma, ka viņi gribēs strādāt pie šīs lietas…

 32. 0nkulis Says:

  tāpēc, ka bija vistuvākais.
  kas es kāds ģēnijs? es neesmu 100 iesniegumus rakstījis, lai zinātu kur ar kuru man jāiet.
  kad zvanīju policijai un klāstīju lietu man teica, ka jādodas tur kur atrodos tuvāk. tā nu es gāju.
  un tas čomiņš kas pieņēma iesniegumu un palīdzēja sacerēt tekstu arī man teica, ka viss būs
  štokos un, ka iesniegums aizies līdz pareizajiem, zinošajiem cilvēkiem.
  nu un izskatās, ka neaizgāja. par to jau lielākās skumjas.


Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s