0nkulis

Ubuntu laptop svētdien, 11. februāris,

Filed under: Domas,Ubuntu — mikslatvis.lv @ 14:06

ASV un Kanādā ir iespējams iegādāties pilnībā sakomplektētus portatīvos datorus ar Ubuntu 6.10 (Edgy Eft) kā dzimto operētājsistēmu. Piemēram, iekš system76 (turpat atrodami arī galda datori ar Ubuntu instalācijām). Tas nozīmē, ka pilnībā atkrīt rūpes un raizes, par to vai viss darbosies kā nākas, vai darbosies bezvadu tīkla kartes utt..

Atsevišķiem portatīvajiem ir arī iebūvētas webkameras un citas mūsdienīgas figņas. Cenas sākot no 700$ un uz augšu. Nav īpaši lēti (ja ņem vērā, ka OS ir bezmaksas), bet domāju, ka citur varētu būt arī lētāk.

Kā ir pie mums Latvijā? Vai pie mums var nopirkt laptopu ar neiedzimtu logu kaiti? Vai firmas piedāvā portatīvos PC ar linux OS, kuri testēti un saderīgi? Es domāju ne tikai uzinstalēts linux, bet arī garantija, ka OS spēj izmantot visu ko dzelzis piedāvā.

System76 ir arī FAQ, kurā topošajiem pircējiem apskaidrots, kas nu notiks un kas nu būs, ja šiem datorā ieperināsies Ubuntu un atvērtā koda programmas.

 

18 Responses to “Ubuntu laptop”

 1. Mfz Says:

  Ja jau ražotājs pats izplāta portatīvo ar linux os, tad nav pamata aizdomām.

 2. Archijs Says:

  capitala bija ļaptopi ar linux.

 3. wannabe Says:

  GNU/Linux vislabāk esot darbināt uz ThinkPad’iem, cik dzirdēts.

 4. Rukicc Says:

  Passalikts laptops no sakariigaam komponenteem…. 🙂

 5. raim2s Says:

  pirms 1.5 gada euroshopā pirktajam laptopam bija linux OS (bez grafiskā interfeisa)
  terminālī strādāt nemācēju, nācās uzlikt logus

 6. Aivars Says:

  BenQ portatīvos var dabūt ar veselīgu Linux.

 7. viuks Says:

  Tar par Thinkpadiem bija kādreiz. Tagad thinkpads ir linuxa bieds. Ja godīgi, nezinu nevienu laptopa uz kura viss būtu 100%.

 8. 0nkulis Says:

  tikko uzstādīju feisty uz IBM thinkpada, pagaidām viss OK

 9. viuks Says:

  Cik necs thinkpads? Sleeps un hibernēšanās strādā? Wifi strādā? Visas pogas strādā? Modems? svideo? Bluetooth? Infrared?

  Neticu, ka viss strādā.

 10. 0nkulis Says:

  vecs, sleepo un hibernee, wifi neesmu piekkeeries, jo man nav sheit klaajiena, pogas ir ok visas neesmu testeejis, modemu nelietoju, svideo nee bet aareejais monitors iet gan bez nekaadas konfiguraacijas. Infrared nemeegjinaaju, bluetooth neesmu piedabuujis pat pie XP :), katraa zinjaa es zinjoshu arii izveerstaak

 11. viuks Says:

  Vot vecie kādreiz tiešām bija labi, bet tagad Lenovo jau pavisam atklāti paziņojis, ka uz linux atbalstu neiesprings. Un mans R52 pat ubuntu live cd negrib.

 12. 0nkulis Says:

  A vot kā viņi tā var izrīkoties?

 13. AKSiS Says:

  kādu laiku darbojos ar Pacard Bell iGo 2430(AMD Duron, 20GB, 256Mb(-16Mb video) modem, stereo, lan, svideo, combo…) + Windows XP Home… protams, nekāda sakarīgā strādāšana nebija, kompis vecs. uzinstalējot visu nepieciešamo sāka bremzēt… taisījos jau notirgot un ņemt kaut ko jaunāku, jo ražotāji pat pacentušiec, lai būtoties varētu tikai no HDD… 😦 dikti nepatīkami, ja datoram ir combo, bet uz esošā os DVD skatīties nav iespējams un citu uzlikt arī nevar… tomēr nepārdevu! 😉 izrādījās ka šis var būtoties no lan! :)) uz otra kompja(kubuntu) uzliku instalāciju un uzinstalēju šim xubuntu… lido! viss iet un nu pat DVD var skatīties! nekādas papildus konfigurēšanas! papildus uzinstalēju kodekus, xmms, vlc, xampp, gimp, xara, gftp, skype, vnc clientu, gedit un vēl dažus sīkumus… vēl neesmu sajutis resursu trūkumu! darbam viss strādā un pat atpūtai pietiek! p.s.- es spēles nespēlēju…

 14. AKSiS Says:

  mobile AMD Duron(tm) Processor 1300

 15. 0nkulis Says:

  aha par to arī ir bazars, dators, kas ārā metams ja gribam likt vistu vai XP ir spēcīgs darba zirgs, ja izmantojam ubuntu vai xubuntu

 16. Edgars Says:

  http://tinyurl.com/254th3
  No Dell:

  Tuesday, May 1, 2007

  Pre-Installed Linux | Ubuntu | Fedora | OpenSUSE | Multi-Boot
  Back in February when we launched IdeaStorm, we received overwhelming feedback from the community that you wanted Linux client options available throughout Dell’s product line. In response, we told you that we were working towards this goal, and we did a survey of your preferences. When asked which distribution of Linux Dell should prioritize on, Ubuntu was the most requested option. Today, we are excited to tell you that Dell will begin offering Canonicals’ latest version, Ubuntu 7.04, as an option on select Dell consumer models in the U.S. in the coming weeks.

 17. Edgars Says:

  Meitai ThinkPad T30, darbojās labi ar Ubuntu 6.1, cik zinu viss strādā (gulēšana utt), dēlam Dell E kautkas, pirkts rudenī, arī viss kārtībā lietojot Ubuntu, pašam Dell D620 (trīs gadus vecs), labi darbojās ar Ubuntu 7.04, it kā pat BlueTooth strādā, diemžēl to nelietoju tātad nezinu vai ir patiesība


Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s