0nkulis

You won’t believe it, until you see it ceturtdien, 15. februāris,

Filed under: Ceļošana,Latvija,Video — mikslatvis.lv @ 9:51

Jaunās Latvijas reklāmas

www.youwontbelieveit.eu

 

29 Responses to “You won’t believe it, until you see it”

 1. nombre Says:

  nu man tas cosmos tur galiigi nepatiik…. bet pareejie ir ok

 2. BOFH Says:

  Me lieto gan w2k3, gan w2k wrk/srv, XPP/XPH un ļinux ar :>
  Vot ābolu gan baigi maz ir sanācis mocīt. 😦

 3. simbel Says:

  Vakar skatījos arī “Kas notiek Latvijā?” par šo tēmu, ar visiem klipiem un visu Stendzenieku. Attiecībā uz viņu un viņa daiļradi vispār esmu tāda nedaudz subjektīva, ehh… (:
  Man šķiet, ka klipi ir kvalitatīvi, oriģināli un interesanti – redzēs, kā mums ies tālāk!

  (Ak jā, milzonīgs prieks par to, ka beidzot kaut kur tiek izcelta Pedvāle.)

  Kur tavs paša viedoklis? Tikai iemest saites jau var katrs… neslinko (;

 4. 0nkulis Says:

  man reklāmas liekas, labas, cosmosi tādi jocīgi, bet reklāmas, labas, parāda kur mēs esam parāda kaut ko jocīgu, kas liktu mūs sākt meklēt. Kā jau teica Stendzenieks uz āķa jāliek tas kas garšo zivīm nevis makšķerniekam. Daudzi ārzemnieki tiešām ir brīnījušies par to pirmo klipu ar PV mūziku. Letiņi raud, tas nav rādītās.

 5. jona Says:

  vajadzētu vairs laiks, lai lasītu visu, bet feini 🙂 un kur tad varu skatīties šīs filmas?

 6. kintu Says:

  Vāji, lai neteiktu vairāk. Jebkura zobupastas reklāma ir 10 reizes interesantāka. Acīmredzot šiem pietrūka budžets.

 7. simbel Says:

  Zobupastas reklāmas ir labākas? (: Tad jau laikam kintu arī veļas pulvera reklāmas šķiet pievilcīgas, oriģinālas un interesantas? Un vecais labais ‘jūties ērti pat kritiskajās dienās’ vispār ir reklāmas mākslas kalngals? (:

  Nemaz nerunājot par to, ka ir tomēr starpība starp produkta un imidža/tūrisma reklāmu…

 8. kintu Says:

  Ceļot man patīk, bet nu šitādas reklāmas mani gan nekādu interesi neizraisīja. Pirmkārt, tajās nekas no īstās Latvijas brīnumiem nav parādīts, pārāk virtuāli tas viss ir. Otrkārt, skati jau labi, bet pietrūkst kā to angliski saka “punch line” – kaut kas tāds, kam ir saturs un kas piesaista interesi. Ar lielām grūtībām piespiedu sevi noskatīties šos klipus līdz galam un arī tikai tāpēc, ka saturs bija saistīts ar dzimto zemi. Jā, man nav nekādas izpratnes ne par reklāmu biznesu, ne par tūrisma industriju, bet uz skatījos vienkārši kā patērētājs. Vienkārši izteicu savu vērtējumu.

 9. kintu Says:

  Ok, nedaudz palasīju lapu http://www.youwontbelieveit.eu, un šajā kontekstā šiem klipiem ir pavisam cita nozīme. Bet klipi vienalga sucks, jo tajos redzētais galīgi mani nebija pamudinājis ieskatīties šajā vietnē, diemžēl.

 10. msmarii Says:

  Sliecos domāt, ka ir bezjēdzīgi atrādīt latviešiem Latvijas tēla klipus, jo:
  1) Esam pieraduši visu nokritzēt un “es jau nu gan būtu labāk…”
  2) Tie IR domāti ārzemniekiem nevis latviešiem. Mērķauditorija cita tā teikt.
  3) Par to kas latviešiem “uh un ah cik skaisti un kā mēs lepojamies” lielai daļai ārzemnieku tik lielu sajūsmu neizraisa. Tas pats “Welcome to my country”. Esmu sajūsmā par šo klipu, bet zinu, ka saviem ārzemniekiem man nav īsti jēga to rādīt. Ja nu vienīgi tikai kā vienu no. Starp citu, latvieši šo klipu mēdz uzlikt kā semināru un citu pasākumu fonu un stāvēt svētsvinīgām sejām kādu brīdi….Tas ar runājošajām sejām jau bija ārzemniekiem interesantāks, lai gan mani kaitināja lielā Rīgas uzsvēršana. Patīk mums vai nē, Rīga ir tā lieta, ko ārzemnieki vismaz zin un saprot….
  4) Baidos, ka mums pašiem un TAVA, kas šos klipus pasūta nav līdz galam īsti skaidrs, kas ir Latvija un kāda ir tās odziņa. Jo šie jau ir n-tie klipi un gan jau būs vēl, jo katram ir savs uzskats par to, ko tad vajadzētu reklamēt. Ja mēs būtu kāda dienvidu jūru sala, varbūt būtu vienkāršāk…..

 11. 0nkulis Says:

  nav tik slikti, tiem klipiem jau nevajadzēja uzrunāt, bet atstāt cilvēkam prātā tādu: “Kas te notiek?” efektu, tad vēlāk rastos interese un viņš varbūt meklētu to Latviju.

 12. msmarii Says:

  Nu tieši tā! Tas pārsteiguma moments jau tieši tagad aizvien vairāk tos cilvēkus “paņem”.

 13. Jona Says:

  Tagad arī varēju redzēt klipus. Viņi man patīk, spēciali tie ar lidojošiem cilvēkiem un govu 🙂 Nu es esmu apmaiņa skolnieks un es arī jau esmu Latvijā, bet es piemerām vēl gribētu lidot (lai gan es par to jau dzirdēju). Manuprāt, tas pierādīja, ka klipiem ir tieši to efektu, kas onkulis aprakstīja. 🙂

  Un man patīk, ka tagad man ir šī lapa, kura es varu nodot tālāk, ja kāds man prasa par Latviju 🙂

 14. 0nkulis Says:

  nu re, kintu, Jona viedoklis ir daudz svarīgāks jo viņš spēj paraudzīties uz Latviju un Latvijas reklāmām ar svaigām acīm

 15. simbel Says:

  msmarii, par to kritizēšanu – precīzi!!
  Ē. Stendzenieks vienmēr zina, ko dara,(pat tad, kad tas man nav politiski pieņemami). Šoreiz saku to objektīvi (:

 16. kintu Says:

  “Paņemt uz pārsteigumu” – manuprāt tas ir pārāk primitīvi. Tieši tāpat kā bērnišķīgā attieksme: ja kritizē, tad tas nav pieņemami, bet, ja slavē, tad tas ir daudz pamatotāks vērtējums, vai ne? 😉

  Es kā tūrists vairāk gaidu tieši cilvēku attieksmi jaunajā vietā. Mani neinteresē vieta pati par sevi, lai kādi tur brīnumi nebūtu, mana personīgā pozitīvā pieredze tajā visā. Un tā nav daudz atkarīga no tā, vai Latvijā esi nodzīvojis visu mūžu vai esi ieradies pirmo reizi.

 17. 0nkulis Says:

  reklāma balstās uz primitīvo. es neapgalvoju, ka šī reklāma ir universāla. daži cilvēki ir racionāli. es nedomāju, ka es personīgi dotos uz šādu valsti redzot šādas reklāmas, lai gan kas zin. Ja cilvēks ir impulsīvs un ceļojumus izvēlas spontāni, tad šis varētu būt tas impulss, lai gan pēc ierašanās šeit ārzemniekam būtu baigais lauziens – nav zilu govju, cilvēki nelido utt.

 18. simbel Says:

  Tikai slikta reklāma balstās uz primitīvo. Mūsdienu informācijas gūsmā 30 sekundes jāiztērē kaut kam oriģinālam, nevis, piemēram, Latvijā bijušo tūristu aptaujām ar tekstiem “Tur ir jauki, tur ir zaļa zālīte un zilas debesis un lēts alus” vai kaut kā tā. Tieši tāda būtu primitīva reklāma. Kuru tas interesēs? (Šis jautājums un atbilde uz to ir svarīga reklāmas izstrādes sastāvdaļa, starp citu.)

  Šiem klipiem funkcija nav informēt, bet gan ieinteresēt (ja kādu neieinteresēja, viņš kārtējo reizi aizmirst, ka tepat vien dzīvo, turklāt nevienai reklāmai efektivitātes procents nekad nebūs 100). Kad interese ir iegūta, informācijas meklēšana sāksies automātiski – loģiski, ka tālāk gūglē tiks iemests vārds ‘Latvia’ un atrasta informācija par ceļošanu un visu pārējo.
  Kāda būs tā informācija – tas, diemžēl, vairs nav atkarīgs tikai no reklāmas kampaņām, bet arī no tā, kādi mēs šeit patiešām esam un jā, nav viss tik spīdoši, tas prasa laiku un darbu. Kāpēc lai atspēriena punkts nebūtu tieši “You Won’t Believe It” kampaņa? Nav iespējams vienkārši uzsist knipi un dabūt Latvijā visus lieliskos tūristus, absurds. Tikpat labi varētu nostāties lauka vidū un gaidīt, kad pēkšņi pa taisno no zemes izaugs maize.

  Par ‘bērnišķīgo’ attieksmi pret kritizēšanu – nemūžam nepiekritīšu, ka man tāda ir.
  Mērķauditorija nav latvieši, galu galā, labrīt (:

 19. kintu Says:

  Es vienkārši nekad neesmu redzējis zemi, kur tūristiem rādītu kaut ko tādu, kas pašiem vietējiem neinteresē. Ja kaut kur tā arī ir, tad tas viss pēc tādas kā krāpšanās izklausās. Un ja kas, es jau sen kā neesmu Latvijā bijis, bet ar interesi paceļotu kopā ar saviem draugiem ārzemniekiem. Bet Stendzenieka klipus es viņiem rādīt kaunētos. Rietumvalstu iedzīvotāji ir puritāniskāki nekā caurmēra latvietis. Tā vietā es aizbrauktu uz Siguldu un Līgatni. Pat pēc pasaules brīnumu skatīšanas, tās tomēr šķiet jaukas vietas. Iespējams, ka ir arī vēl kādas citas jaukas vietas Latvijā. Es, piemēram, gribētu apskatīt Latgales ezerus, kur nekad neesmu bijis. Tikai tūrisma biroji par šīm vietām sazvērnieciski klusē, jo laikam domā, ka ārzemju tūristi ir baigie frīki.

 20. kintu Says:

  Ja tā padomā, tad Latvija jau ir izpelnījusies popularitāti tūristu vidū, kā lēta alkohola un prostitūtu zeme. Tas ir tas primitīvais, par ko mēs runājam, un ko nav grūti sasniegt. Bet vai mums to vajag? Šajā aspektā nevar noliegt, ka Stendzenieka projekts ir liels progress. Bet līdz patiesi profesionālam līmenim vēl tomēr ir jāaug.

 21. Kaspars Says:

  Šitās reklāmas strādā:
  Vakar Londonā satiku paziņas no Austrālijas un pirmais jautājums – “Do you really have blue cows in Latvia?”.

  Londonas metro stacijās ir izvietoti lielie plakāti ar šīm četrām tematikām.

 22. kintu Says:

  >> Tikpat labi varētu nostāties lauka vidū un gaidīt, kad pēkšņi pa taisno no zemes izaugs maize.

  Šī starp citu nebūtu slikta ideja klipam. Stendzenieka klipu problēma ir tāda, ka viņš paņēma reālas lietas un centās tās pasniegt kā brīnumu, bet bez papildu informācijas tas nenostrādā. Mana pirmā reakcija bija – “murgaini” un pat neradās vēlēšanās atvērt viņa lapu, lai izlasītu sīkāk. Bet iedomājies cilvēks, pēc pilsētas stresa, ir izgājis pastaigāties ziedoša lauka vidū (1. arhetips) un pēkšņi viņa priekšā sāk augt stiebrs, kurā uzreiz nobriest maize (2. arhetips) vai vēl labāk Dunkin’Donut virtuļi. Nē, vajag kaut ko latvisku, piemēram, plātsmaizes. Vai ziniet, ka latvijā ir vienkārši brīnišķīgas plātsmaizes. Viena mana paziņa, runājot par Latviju, uzreiz atceras tieši šīs plātsmaizes, kurām Dunkin’Donut virtuļi pat tuvu nestāv.

 23. 0nkulis Says:

  secinājums: cilvēkiem ar letiņu domāšanu nestrādā, pārējiem strādā

 24. simbel Says:

  0nkulis: par pēdējo komentu – bullseye!!!!! Žetons tiek atdots (; Smuki nosmējos.

 25. kintu Says:

  Nu ja, īstu letiņu garā pašapmierināti apsmiet katru, kas kaut kam nepiekrīt. 😦

 26. 0nkulis Says:

  kintu: es nezinu kā citi, bet es tevi neapsmeju, un neapceļu, bet respektēju tavu viedokli, lai gan man ir pretējs viedoklis.

 27. simbel Says:

  kintu: savukārt to, par ko un kuru īsti smejos es, zinu tikai es…. (; Tev arī žetons.

 28. Demolacion Says:

  Nu klipi labi, bet nu kur Latvijaa tik zilu govi var redzeet gan nezinu. Biski pa daudz taas zilaas kraasas. Cosmos – sucks! Labakaa shkiet lidojoshie cilveeki

 29. 0nkulis Says:

  Piekrītu Demolacion, bet govij ar nebija ne vainas, drusku varbūt ir sazilināts, bet tādas jau tās “zilās” govis izskatās.


Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s