0nkulis

Svaigs skats otrdien, 20. februāris,

Filed under: Domas,Ieskats,Programmas,Ubuntu — mikslatvis.lv @ 11:31

Uzstādīju Ubuntu Feisty uz IBM Thinkpad T30 laptopa. Feisty gan vēl ir testēšanas stāvoklī tāpēc nekādas īpašās cerības neloloju. Taču ir dažas lietas, kas mani ļoti patīkami pārsteidza.

Instalējot bija iespēja izvēlēties pie interfeisa latviešu valodu, es gan izvēlējos angļu (pagaidām). Labi tas nav nekāds jaunums. Interesanti bija tas, ka pie klaviatūras izkārtojuma man bija iespējams izvēlēties pat vairākas garumzīmes atrašanās vietas. Redzēju standarta Alt, tildi, kā arī veco labo apostrofu. Lieliski.

Tālāk rīkojos pēc scenārija “vispirms daru pēc tam domāju”. Eju iekšā internetī pa taisno un skatos, ka man nerādās youtube klipi. Saka, ka vajadzīgs Flašs. Cik atceros no iepriekšējās pieredzes tad ugunslapsa man nekad nav varējusi palīdzēt ar flašu iekš Ubuntu. Tomēr mēģinu – un izdodas ar, viss darbojas nebija pat nekas jāpārstartē. 🙂

screenshot.png

Pēc tam devos uz Applications un Add/Remove. Izvēlējos, lai instalējas Amarok. Un ierakstu meklēšanā “mp3.” Un iegūstu savā rīcībā paciņu ar aizliegtajiem augļiem – mp3 un citu savādo formātu atbalstu. Man uzinstalē restricted failus, pirms tam brīdinot un liekot man apstiprināt, ka viens no trim nosacījumiem ir patiess.

1. Latvijā nav šādu aizliegumu (nezinu, tāpēc secinu, ka nav)
2. Man ir atļauja lietot šīs programmas, piemēram, patenta license (droši zinu, ka nav)
3. Es lietoju šo programmatūru tikai izpētes vai testēšanas nolūkos (tieši šo es atbildēšu, ja manā mājā ielauzīsies vīri melnos uzvalkos)

screenshot-1.png

Nu viss ir salikts pa plauktiem. Sagribēju klausīties last.fm, Amarok man savādā kārtā saka, ka man nav joprojām pilnīga mp3 atbalsta, bet pats ļoti laipni piedāvā to uzstādīt:

screenshot-3.png

Atbildu, lai instalē. Nākas izslēgt/ieslēgt Amarok un… un viss ir štokos, cilindros un blokos – man skan i last.fm i viss kas cits, kas tik ienāk prātā.

Tādas man lūk priecīgas nodarbes pie vēl neiznākušā Ubuntu. Ja būs vēl kas priecīgs ziņošu.

 

11 Responses to “Svaigs skats”

 1. nombre Says:

  ee, klausies, tev šim mega IBM laptopam arī ir tjipa slēptā particija ar windows instalāciju (legālu)?
  vienkārši man arī ir ibm, un man nekādi nesanāk resizot windows partīcju lai instalētu ubuntu, esmu izmēģinājies no visām pusēm, windows, ubuntu, pat ar hirēnas boot cd mēģināju… nesanāk, par to slēpto particiju jautāju tāpēc, ka windows installējas pats par sevi, nevaru izvēlēties partīciju lielumu 😦 un man vajag legālo windu, neko padarīt… a mosh hdd gljuks..

 2. Maris Says:

  Nezinu neko par Ubuntu, nekad neesmu lietojis un, godīgi sakot, diezvai tuvākajā laikā lietošu, bet tavi raksti veido nudien pozitīvu iespaidu, un ir interesanti pat tiem, kas nezin ko Ubuntu ziemā ēd.

  Starpcitu – tas Amarok iz uz logiem ar? vai vismaz kaut kas līdzīgs ar integrētu last.fm?

 3. 0nkulis Says:

  jā. man ir viena FAT32 partiicija kas paraadaas tikai Ubuntu ar gparted un tad arii tur ir teksts ka taa ir sleeptaa, caur Ubuntu es varu piekluut tiem datiem un tt.
  Sākumā bija problēmas, bet beigās darīju tā: ar LiveCD gparted samazināju ntfs (bija error kuru ignoreeju), otrajā solī jau varēju sataisīt kādas tik partīcijas gribēju, manaa gadiijumaa swap un raiserFS

 4. 0nkulis Says:

  Amarok tiek solīts, ka pēc pusgada varētu būt versija, kas ir gan uz win, linux un mac. speciāli taisīta, lai darbotos visur tākā vlc piemēram.

  Bet uz logiem vari likt virsū last.fm softu http://www.last.fm/tools/downloads/, ja ne tā tad ir veids, kā klausīties last.fm iekš winamp, bet neatceros kā, jo winamp jau simt gadus nelietoju.

 5. viuks Says:

  Tikai piebilde, ka tas viss tā arī strādā uz edgy, nevajag nemaz nekādu nākotnes gļukaino ubuntu versiju.
  Un apostrofs ir labākais, kāds ir jo tad var garumzīmes likt gan at aposfofu, gan labo Alt – perfekti. To nespēj ne OSX ne Win.

 6. 0nkulis Says:

  es edgy neesmu instalējis, parasti instalēju 6.06, jo man ir bezmaksas diski un tad apgreidojos uz augšu, tāpēc īsti nezinu, kas ir instalācijā iekšā.

 7. nombre Says:

  nu jā, es arī gribēju samazināt ntfs, bet nu nesanāca, erroram pāri ar nelaida, tb nav iespēju ignorēt

 8. are Says:

  Hmm, es ar cerīgi vislaik gaidu Feisty.

 9. BlackHalt Says:

  `Es lietoju šo programmatūru tikai izpētes vai testēšanas nolūkos`
  Nu tas jau ir standarta variants 🙂
  Vēl tur labi nāk klāt – zinātniski pētnieciskiem nolūkiem 🙂

 10. snpz Says:

  Ehmm, Tev T30 ar integrētu WiFi? Ja jā, tad vai viss out of the box aizgāja?

 11. 0nkulis Says:

  nee man ir wifi karte, kuru vēl neesmu mēģinājis lietot iekš ubuntu, jo mājās vēl nav bezvadu telpa.


Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s