0nkulis

Please MTV, pimp my MTV! ceturtdien, 22. februāris,

Filed under: Domas,Izklāsts — mikslatvis.lv @ 14:20

untitled.PNGMūzikas kanālā MTV vienmēr bijušas oriģinālas reklāmas. Reklāmas, kuras ir interesantas, saistošas un kuras reklamē krutos, vēsos (cool) produktus. MTV pazīšanās zīme ir īsfilmas un klipi starp dziesmām, kas bijuši krāšņi, kičīgi un stilīgi. Stilīgums un cool sajūta, protams, ir subjektīva padarīšana un vizuālais tēls vienam var patik un var nepatikt, bet caurmērā MTV vienmēr ir bijis popsīgo un populāro klipu bīdītājs.

Viena lieta, kas cilvēkiem visvairāk riebjas Latvijas kanālos ir uzmācīgās un garlaicīgās reklāmas, kas grib pārdot katlus, pannas, pamperus, šampūnus, tamponus un biksīšu ieliknīšus. Es saprotu, ja šādas reklāmas ir starp ziepju operām un citiem raidījumiem, kurus patērē daiļais dzimums, bet tradīcija ir tāda, ka arī skatoties šaujamgabalus pirms pusnakts Latvijas kanālos rādīs šīs pašas debilās reklāmas, kuru auditorija ir sievietes grūtajās dienās.

Līdz ar MTV Latvija ienākšanu manā televizorā cerēju, ka Latvijas reklāmas industrija piemērosies šim starptautiskajam MTV formātam: īsas, jautras, skaistas un saistošas reklāmas. Labs piemērs ir zelta zivtiņas reklāmas, kurās ir jaunieši, kas stulbojas vairāku desmitu sēriju garumā. Cerēju, ka MTV kanāls būtu vieta, kurā varētu rādīt drosmīgākas, radošākas, kliedzošākas reklāmas nekā mūsu nodeldētajos pašmāju kanālos. Maldījos.

Pēdējā laikā vairāk skatoties MTV Latvija secinu, to, ka gribu atpakaļ veco labo Eiropas, Skandināvu, Vācijas, Turcijas vienalga kādu, bet sakarīgu MTV. Varu derēt, ka pat lietuviešiem ir labākas reklāmas nekā mums.

Viņu pašu mājas lapa, kura tiek reklamēta, katrās MTV Latvija ziņās ir tik pretīga, ka negribas tajā uzkavēties vairāk par 5 sekundēm. Tā ne tikai izskatās pēc mana suņa vēmekļiem, bet arī aizštopē datoru un uzkarina ugunslapsu.

Tāpēc es lūdzu: “Please MTV pimp my MTV Latvia!”untitled2.PNG

 

12 Responses to “Please MTV, pimp my MTV!”

 1. nombre Says:

  varbuut maldos, bet man liekas, ka baltijaa shiim pamperveidiigajiem produktiem ir liels noiet, liela nauda apgrozas, respektiivi ir liidzeklji ko ieguldiit reklaamaa, bet tadiem ko vareetu noreklameet interesanti, nu kaa saki, krutaas reklamas or smth, vinjiem nav naudas 😉 vai arii neredz atdevi no mtv latvija, un shamie njem to kas maksaa vairaak

 2. 0nkulis Says:

  bet tas ir tizli, vajadzētu būt kaut kādiem kvalitātes un krutuma standartiem, kas izfiltrētu stulbās reklāmas.

 3. Atoms Says:

  Apmēram zinu situāciju Latvijas tirgū ar reklāmu ražošanu, pats esmu strādājis kantorī, kurš ir taisījis reklāmas, kā arī piedāvājis pasūtītājiem reklāmu scenārijus, es tev pilnīgi pievienojos par reklāmu stulbumu un negaumību, bet diemžēl situācija ir tāda kāda tā ir, respektīvi, pasūtītājam tiek piedāvāts interesantas reklāmas scenārijs, bet pasūtītājs nobīstas no ļoti laba scenārija, jo neviens Latvijā to vēl tā īsti nav piekopis, ja mēs skatamies uz ZZ reklāmām, tad mans viedoklis par viņām ir tāds, ka viņas ir labas, bet tomēr viņās manāma bijība no pārējiem reklāmdevējiem, kas liedz viņiem taisīt šīs reklāmas vēl labākas, šobrīd gan šī situācija ir mainījusies, bet ZZ stāv uz vietas, protams viņi atļaujas ko vairāk, man ļoti patika Okartes reklāmas, zinu cilvēkus kas viņas bīdija taisīja utt, LMT reklāmas visas ir 3D tikai tāpēc, ka viņiem ir tāda politika uz reklāmām šobrīd. Bet par ko es gribēju runāt, par to ka man ļoti patīk daudzas reklāmas kas iet pa Vācijas kanāliem, kā arī pa Amerikas kanāliem, bet līdz tam līmenim mums augt, jo pie mums pasūtītāji mēdz būt stagnātiski, viņiem ir galvenais lai tiktu reklamēta viņu produkcija, līdz ar ko tiek spiests uz kvantitāti nevis kvalitāti, teiksim ļoti daudz pasūtītāji izvēlas mātes uzņēmumu reklāmas, un adaptē viņas mūsu platuma grādiem, protams ko tu varētu interesantu izdomāt reklamējot piemēram biksīšu ieliknīšus… Par to filtrēšanu, kā tu noteiksi kura ir stulba kura nē, tas ir tavs subjektīvais viedoklis, par konkrētu reklāmu, bet kopsummā tādu algoritmu kas visus reklāmdevējus apmierinātu tu nespētu uzrakstīt. Protams tur liels darbs būtu jāieliek TV cilvēku psihes labošanai, jo viņiem ir pilnīgi vienalga kas tiek reklamēts, izņemot tur porno pa dienu utt, tb viņiem ir vienalga vai reklāma ir stulba vai interesanta, viņiem no tā nāk naudiņa. Ja to visu varētu teiksim ieviest valsts līmenī, kad televīzijām būtu jaskatās pēc kaut kādiem normatīvajiem aktiem par šo tēmu, tad varētu noteikt kāda veida reklāmas nedrīkstētu būt, bet zinot mūsu VTRP (Valsts Televīzijas un Radio padome) mēs to nekad nepanāksim. Cerams ka domu nepazaudēju.

 4. 0nkulis Says:

  Atoms: uh, interesants pastāsts. es tikai vēl aizdomājos par to auditoriju un produktiem kā tādiem. Vai tiešām MTV ir piemērots biksīšu ieliknīšu reklāmām? Ja pieņemam, ka to skatās jauni cilvēki arī produktiem vajadzētu būt filltrētiem pēc auditorijas. MTV ir un būs aktuālas mazcenas mob reklāmas, priekšapmaksas karšu reklāmas, un citu lietu reklāmas kuru potenciālie pircēji ir jaunieši.

 5. Mad182 Says:

  Opā! Nē, nu tā Latvijas MTV lapa vienkārši spārda… Tik gaumīgu un profesionāli veidotu lapu nebiju gaidījis no mazās MTV firmiņas.

  Ja nopietni, tad mani MTV diez ko nesaista un mājās arī nav iespējas to skatīties, tādēļ arī atšķirību starp LV un citiem MTV nezinu, bet nu lapa izskatās pēc pamatskolas mājasdarba.
  Bet vispār ar mājaslapām ir visādi. Kaut vai http://www.europeanhitradio.com/ EHR tomēr arī tāds nopietns pasākums, bet lapa visu laiku bija pilnīgi nožēlojama, tagad it kā jauns dizains, biki labāk, bet nu arī nekas labs, un šīs nav vienīgās firmas, par kuru lapu “kvalitāti” esmu brīnijies.

 6. cyxob Says:

  jau 3 nedēļas domāju rastīt par mtv. roka necēlās. viss tik sūdīgs 😦 snapshotus negribējās taisīt…
  tu izklāstīji manu viedokli. paldies! +1 tavam ierakstam.

 7. 0nkulis Says:

  man ar šis bija uz sirds jau ilgāku laiku. nu tik saņēmos 🙂

 8. msmarii Says:

  1) MTV skatos aizvien mazāk, kopš mums ir MTV Latvia. Reklāmu dēļ, vadītāju dēļ un tulkojumu dēļ. Mājas lapu tikko redzēju pirmo reizi, nekomentēšu.
  2) Labās un krutās reklāmas Latvijā var saskaitīt uz vienas rokas pirkstiem. Latvijā vēl nav tik liela tās auditorijas daļa, kas uztver un saprot ne-tradicionālās reklāmas, lai gan visiem ir apriebušās grūto dienu un pulveru reklāmas. Tas manuprāt.
  3) Par tizlajām mājaslapām. Kad pasūtīju mājas lapu savam uzņēmumam, sanāca interesanta diskusija ar lapas taisītājiem. Protams, man bija savas idejas, kā tam būtu jāizskatās, viņi centās tās realizēt, bet izstrādātie dizaini man nepatika. Visu laiku kaut kas nebija tā kā vajag, lai gan tie bija taisīti tā, kā es gribēju. Tad reiz sākām runāties par dizainu taisīšanu vispār un šie saka, ka viņiem vienmēr ir idejas un vīzijas, bet bieži iznāk tā, ka dizainers spļaudīdamies taisa tā, kā grib pasūtītājs, lai gan pasūtītāja ideja ir galīgi garām. Bet kas maksā, tas pasūta mūziku tā teikt. Tad nu es šiem saku, ok uztaisiet man skici tam kā jūs gribētu šo lapu redzēt. Uztaisīja. Es akceptēju bez ierunām, jo beidzot tas bija lieliski. Tā ka pie daudzu lapu sliktā izskata ir vainīgi pasūtītāji, kuri domā, ka viņu ideja ir tā labākā….

 9. 0nkulis Says:

  3) jaa taa ir es paziistu vienu maajas lapu dizaineri, vieniigaa vinja veeleeshanaa ir lai vinjam ljautu dariit peec vinja praata jo 90% gadiijumos pretiiga lapa ir pasuutiitaaja vaina, jo pasuutiitaajs veelas realizeet savas jociigaas idejas.

 10. Sniegs Says:

  MTV, ienākot Baltijā, bija ieņēmuši stingru pozīciju reklāmas jautājumā – ņemot vērā to, cik švakas reklāmas redzam citos TV kanālos, viņi plānoja vērtēt reklāmdevējus un sadarboties tikai ar tiem, kas atbilst MTV tēlam. Jā Zelta Zivtiņai, nē Dosia.
  HA HA. MTV Latvijā ar auditoriju iet tik švaki, tik tik tik švaki, ka nu jau ņem pretī jebkuru, kas pieļauj domu pie viņiem investēt kādu latiņu. Precīzi neatceros, bet pēc rudens datiem MTV skatīšanās daļa bija laikam 0,1%, tas ir pat mazāk par, piemēram, TV5 Rīga. Līderim LNT kaut kādi 20% – tas tā, salīdzinājumam.
  Tāpēc – skatieties MTV vairāk, tad varbūt arī tiksiet pie īpašām reklāmām 🙂

 11. 0nkulis Says:

  aha ka tik ne arī skatīšos, tad kad būs labas reklāmas.

 12. Mr.ex Says:

  Njā, tā lapa iespārda. Man nepatika pret LV MTV izveidojās jau pirmajās dienās kad šamie sāka rādīt. Un tulkojums uz latviešu valodu jamajiem arī “līmenī”. Nu bet labi ka ir ka vismaz kaut kas, vajag tikai neduadz pilnveidot. Novākt ķērcošo jaunkundzi un bremzīgo tipu, un kas zin varbūt kas mainās.


Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s