0nkulis

Ideja pasaules lāpīšanai otrdien, 27. februāris,

Filed under: Domas — mikslatvis.lv @ 11:22

Bomži

“Ar viņiem neko nevar iesākt” “deģenerējušies dzērāji” un tamlīdzīgi pekstiņi jādzird no līdzcilvēkiem. Pavisam reāls plāns un ideja, kā to lietu risināt.

Vispirms izsludināt likumu, par to, ka bomžu dzīvesveids ir ārpuslikuma un sodāms ar piespiedu sabiedriskajiem darbiem. Tad atrast pietiekami lielu dzīvojamo ēku, kas ir Rīgas domes īpašumā un ir pakļaujama atjaunošanai. Tad piešķirt līdzekļus nepieciešamajiem būvmateriāliem.

Tādā ēkā bezpajumtnieki varētu paši strādāt un sakopt to un tās apkārtni. Kad tas būtu paveikts viņiem var izdalīt grābekļus vai sniega lāpstas un palaist ielās, lai darbojas. Bezmaksas virtuves mums jau ir, tāpat sarkanajā krustā ir arī drēbes, ja visu darītu centralizēti, tad uz ielām vairs nebūtu ubagojošo būtņu. Izdevumi būtu minimāli, jo sētniekiem jau tāpat ir jāmaksā. Tākā tas būtu piespiedu darbs sākumā municipālā policija var uzraudzīt vai bezpajumtnieki reāli strādā, lai atkal nenodzertos.

Viens vai vairāki šādi sociālie nami, spētu eksistēt no pašu iegūtajiem līdzekļiem, par darbošanos Rīgas domes norīkotajos darbos vai ar laiku bezpajumtniekiem iegūstot apmācību un arodu. Tik vien viņiem kas jānodrošina kā jums virs galvas.

Nedomāju, ka jāiegulda būtu milzīgi miljoni un jāceļ gaismas pilis, šis būtu ātrs un ērts veids, kā izbeigt cilvēku dzīvošanu necilvēcīgos apstākļos.

Kur bija problēma, šo lietu aizsākt jau sen? Var jau būt es maldos, bet šai problēmai sen jau vajadzēja būt atrisinātai, tad varam sākt runāt par kultūras un citām miljonu būvēm.

Bet pagaidām neko labāk nedarām. Gaidīsim, kad viņi paši nosals un izmirs dabiskās atlases ceļā?

Šomēnes Rīgā nosaluši 17 cilvēki

Rīgas patversmēs patlaban ir 569 vietas.

Es nesaprotu, kāpēc tā sistēma nestrādā.

Raksts inspirēts no aabeles

 

18 Responses to “Ideja pasaules lāpīšanai”

 1. Chris Says:

  Daudzi no viņiem (bomžiem) labprātāk neko nedara un nodzeras, nevis strādā.

 2. 0nkulis Says:

  tieši tāpēc strādāšana būs nevis izvēlē, bet “piespiedu darbošanās sabiedrības interesēs”

 3. msmarii Says:

  Onkuli par Rīgas mēru! 🙂 Mūsu valstī var tikai pabrīnīties par daudzām it kā elementārām lietām, kas tiek darītas caur pakaļu (atvainojos). Laikam nav mūsu valstvīriem nekādas izdomas, radošā gara. Tikai milzīga vēlme grozīt miljonus.

 4. BlackHalt Says:

  Būsi pēc pārliecības kreisais. Vajadzēja tomēr uzcelt to komunismu.

 5. 0nkulis Says:

  Nē nu vienmēr ir otrs variants: radam tik necilvēcīgus sociālos apstākļus, ka visas padibenes, dzērāji, narkomāni un deģenerāti izmirst un izveidojas labāka rase.

  Bij viens tāds vīrs ar Čaplina ūsām viņš tā gribēja sadarīt. Tikai par viņu neviens nezkāpēc nesmējās 🙂

  Starp citu mūsu labējās partijas visas ir sarakstījušas programmās veselu kaudzi kreisu ideju.

 6. zizii Says:

  Tie bomži, kas vēlas strādāt, arī strādā un pa nakti dzīvo patversmē.Tie, kas labāk dzer un ubago uz ielām, un arī pie -30 guļ kanakizāciju akās, to arī turpinās darīt – vienmēr var atrast iespēju, kā izvairīties no piespiedu darba.
  Lai gan lielākā daļa izmantotu šādu iespēju.

 7. cyxob Says:

  Tā kā mēs dzīvojam demokrātiskā iekārtā, tad dzīvesveidu nevar pasludināt par nelikumīgu 😦 sliktākajā gadījumā t u to vari nodēvēt par amorālu, BET ja kāds tā GRIB dzīvot, tad tā ir indivīda izvēle par savu dzīvesveidu. Cita lieta, ja kāda apstākļu spiests tur nokļuva un grib izlausties no apburtā loka, tad šāda iespēja jādod, kaut vai kā tu saki ceļot sev mītni, kas NAV PAREIZI. No Geto veidošanas prakses lielpilsētās sāk atteikties, jo tas noved pie lielām sociālām problēmām. Bagātie/Nabagie rajoni noved pie katastrofālām sekām (grautiņi Francijā). Tā ka vienīgā izeja ir izgudrot komunismu ar cilvēcīgu seju un šajā komunismā dzīvot (kas ir utopija).

 8. 0nkulis Says:

  nu tik traki kā geto veidot es nebiju aizdomājies, bet dodot normālus apstākļus normāliem cilvēkiem varētu rasties vēlme censties tādos apstākļos arī turpināt dzīvot nevis eksistēt no miskastēs atrodamiem labumiem

 9. cyxob Says:

  geto rodas pats no sevis, jo ne jau rīgas krutākajā rajonā būs tā māja, bet kkur pie nebieziem kaimiņiem. Tad rodas vēlviena māja. Kāds inteliģentāks neiztur foršos kaimiņus un nomaina dzīvesvietu, tad nākošais, tur ievācās darbonis, kas izīrē platības imigrantiem vai kādam, kurš tur turēs točku utt utt utt 😦

 10. kubiksovs Says:

  Tava ideja izgāztos, pamatīgi. Jo ko tu darīsi ar tiem, kas nestrādās? Nekādas mantiskas vērtības ko viņiem atņemt nav. Kas tad atliek? Tikai cietums, kuri tāpat saņem grašus no valsts budžeta un ko vēl vairāk bezpajumtniekam vajag? Daudz maz silta kamera, kaut kāds ēdiens, domāju ka slimības viņu tāpat nomoca un par to nebūtu jāuztraucas.
  Palīdzētu tikai tiem, kas patiešām vēlas izkļūt no apburtā loka, bet es domāju, ka tādi ir viens no 1000.
  Dabiskā atlase ir daudz reālāks variants, piekrītu, nežēlīgs variants, bet tas ir dabisks process un daba ir nežēlīga.

 11. 0nkulis Says:

  ko nozīmē nestrādās? OK, atliek cietums. Bet arī ar LV cietumiem viss nav OK. Vesels bars liekēžu un maitasputnu zviln un neko nedara, viņus vajag likt pie darba, kā lēto darbaspēku tā, ka nemetas. Izveidot mazas rūpnīcas apmācīt un lai strādā.

 12. Cilvēktiesības Says:

  “Vispirms izsludināt likumu, par to, ka bomžu dzīvesveids ir ārpuslikuma un sodāms ar piespiedu sabiedriskajiem darbiem”
  ____________________________
  un kā buuutu peec analogijas ar šādu likumu?
  Vispirms izsludināt likumu, par to, ka pederastu dzīvesveids ir ārpuslikuma un sodāms ar piespiedu sabiedriskajiem darbiem

 13. 0nkulis Says:

  ojā, katram ir tiesības uz nosalšanu un apkārtējo pienākums nav palīdzēt, bet noskatīties.
  piedrāzt cilvēktiesības. Ja cilvēks nespēj sevi nodrošināt ar pajumti, ēdienu un apģērbu viņš ir jāuztver kā mazs bērns, mazi bērni arī nespēj par sevi atbildēt un sevi nodrošināt — tāpēc sludinam mierīgi to likumu.

 14. kubiksovs Says:

  Pasaki kaut vienu iemeslu kāpēc viņiem būtu jāstrādā? (tie kas nevēlas izkļūt no tāda stāvokļa un bezpajumtnieki nevis ieslodzītie)
  Vienkārši nav demokrātiska un humāna veida kā sodīt cilvēku kurš dzīvo uz ielas un nevēlas uzlabot savus apstākļus.
  Bet ieslodzīto likšanu pie darba es atbalstu 100%.

 15. kintu Says:

  Liela daļa bezpajumtnieki ir vienkārši psihiski slimi cilvēki. Ne tik ļoti, ka viņi apdraudētu pārējos, bet tomēr. Un ja vēl pieskaita alkohola vai narkotiku atkarību, ko arī reizēm uzskata par slimībām, tad likt viņus cietumā vienkārši būtu absurds un nežēlība. Viņu vieta būtu psihiatriskās slimnīcas, bet demokrātiskā sabiedrībā tur viņus ar varu turēt nevar, un viņi vienkārši no turienes aizietu.

  ASV prezidents Reigans reiz izdomāja ietaupīt federālo budžetu, izlaižot no psihiatriskajām slimnīcām visus, kas nav bīstami sabiedrībai (atrada aizbildinājumu, ka tas nav humāni utt.). Kopš tā laika bomžu skaits ASV ir pieaudzis divkārt, lai gan valsts ekonomika ir bijusi vēl labāka kā nekad. Jāsaprot, ka bomži nekad neko neieguldīs ekonomikā, un jautājums ir tikai, cik daudz mēs esam gatavi par viņiem maksāt, lai pierādītu savu uzticību cilvēktiesībām.

 16. Sonx Says:

  Doma laba, bet neiespējama.
  Tas ir domāšanas līmenis “Vajag tikai ikdienas pudeli un vis” un viņiem arī vairāk nekā nevajag. Es šeit domāju tos kuri ir nodzīvojušies līdz šādam līmenim, nevis tos kuri apstākļu spiesti ir nonākuši neapskaužamā situācijā. Tie kuri vēlas izrauties tie arī izraujas, lielisks piemērs, pasakas variantā, ir filma “Tiesības uz laimi”, tur galvenais varonis uzceelaas no “0” tikai tādēļ, ka viņam bija mērķis un gribēšana, pareizāk, negribēšana dzīvot apstākļos kuros bija nonācis.
  Arī no personīgās pieredzes zinu cilvēkus, kuru domāšanas līmenis nesniedzas augstu un viņiem pietiek ar mazumiņu. Vēl varētu teikt, ka tas ir viņu pašu rakstura vājums, vienkārši nevēlēšanās piespiest sevi izdarīt kaut ko, lai būtu labāk.


  Es atvainojos par asumu, bet es vienkārši neciešu cilvēkus ar rakstura vājumu.

 17. es Says:

  Onkulim laikam nav ne jausmas kas ir atkarība no alkohola. Tas spēj pazudināt spēcīgus gudrus un mērķtiecīgus cilvēkus nerunājot jau par bomžiem. Nekādi nevarēs piespiest it sevišķi jau bomzi strādāt un nedzert.

  Tu viņam vari piedāvāt 10ls par sava mauriņa nopļaušanu un viņš vienalga tevi pasūtīs desmit mājas tālāk. Tas ir spēks ar kuru cīnīties nevar. Ubagot ir DAUDZ vienkāršāk un DAUDZ izdevīgāk. Ir pat jaunieši, kuri pārģērbjas un ubago, kaut arī to stāvoklis šādu rīcību neprasa.

  Ja būtu risinājums, tad tas būtu jau realizēts.

  kaut arī žetons par ideju un vēlmi kaut ko darīt 😉

 18. kintu Says:

  Es! Tu drusku jauc profesionālus ubagus ar bomžiem. Jaunieši, kas ubago, parasti nav bezpajumtnieki, jo visdrīzāk viņiem ir kāds miteklis. Reizēm bezpajumtnieki ir arī tādi cilvēku, kuriem pat ir darbs. ASV arī tādu ir daudz, piemēram, cilvēks strādāja IT sfērā, bet darbi aizgāja uz Indiju un viņu atlaida. Viņam nebija ietaupījumu (muļķība, bet arī Latvijā lērums cilvēku dzīvo no algas līdz algai) un viņš nevarēja samaksāt mājas kredītu un, kad kredītkaršu limits ir izsmelts, viņš nonāk uz ielas. Kapitālisms ir nežēlīgs. Varbūt viņš dzīvos savā mašīnā (ja kreditori nebūs atņēmuši) un piestrādās uz pusslodzi vietējā makdonaldā, bet dzīvokli par tādu algu noīrēt nav iespējams. Iespējams, viņš atradīs normālu darbu pēc kāda gada vai diviem, un atkal dzīve iegriezīsies vecajās sliedēs. Tāpēc arī Amerikā attieksme pret bomžiem ir daudz saprotošāka, jo ikviens var nonākt šādā situācijā, vismaz uz kādu laiku.


Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s