0nkulis

PR* revolūcija ceturtdien, 22. marts,

Filed under: Domas,Internets,Video — mikslatvis.lv @ 13:02

(Politiskās reklāmas)*

Ir noticis interesants pavērsiens pasaules bagātākās valsts prezidenta vēlēšanu politiskajā teātrī. Kā zināms uzvarētāju šajās vēlēšanās parasti nosaka tauta prasmīgs reklāmas plāns un kaudze naudas tās izplatīšanai.

Šīs valsts varenie reklāmas guru ir sapratuši, ka pasaulē populārākā video apmaiņas lapa, kuru katru dienu apmeklē vairāk kā 8% no visiem interneta lietotājiem pasaulē (tas ir ļoooti daudz) ir ideāls veids, kā popularizēt iespējamo nākamo ASV prezidentu.

Youtube ir ievietots video, kas veidots par pamatu ņemot Apple slaveno 1984. gada reklāmu kuru pirmoreiz rādīja ASV superkausa izcīņas starplaikā un ar kuru pasaulei tika pieteikts Macintosh dators. Apple veidotais klips balstījās uz Džordža Orvela romānu 1984. Klipā tika parādīts kā Macintosh skrienošā meitene atbrīvo pasauli no IBM PC tirānijas. Reklāmas sauklis bija: “24. janvārī Apple Computer prezentēs Macintosh. Un jūs redzēsiet kāpēc 1984. gads nebūs kā “1984””

Atgriežoties pie Hilarijas Klintones video; to ir ievietojusi kāda persona ParkRidge47, tas esot Hilarijas dzimtais ciems un dzimšanas gada pēdējie divi cipari, tāpēc pašlaik internetā klīst baumas par klipa ievietotāja personību. Šī lietotāja vecums ir norādīts 59, kas nozīmē, ka lietojāja dzimšanas gads ir 1948, kas ir tas pats gads, kurā ir sarakstīts romāns “1984.”

Divu nedēļu laikā, kopš šis video ir parādījies youtube, tas ir parādīts 1 897 108 reizes. Salīdzinājumam video, kurā Hilarija Klintone paziņo par savu kandidēšanu ASV prezidenta amatam ir noskatīts mazāk kā 18 000 reizes divu mēnešu laikā.

Klipa beigās ir paziņojums kā Apple reklāmā, bet ar citu vēstījumu: “14. janvārī sāksies Demokrātiskas vēlēšanas/ēra. Un jūs redzēsiet kāpēc 2008. gads nebūs kā “1984”” (kāds var palīdzēt ar precīzāku tulkojumu?)

Lielais āmurs tiek mests ekrānā ar Hilarijas video, tas nozīmē, ka video veidotāji ir pret Hilariju, bet šis klips viņai ir nodrošinājis nebijušu popularitāti interneta plašumos.

Katrā ziņā pašās beigās parādās arī adrese www.barackobama.com, kas veltīta Barack Obama popularizēšanai kurš ir arī ir Demokrātu partijas kandidāts (tikai melnādains 🙂 ). barackobama.com esot nolieguši savu saistību ar šo video. Pēdējās ziņas no interneta liecina, ka šo reklāmu ir taisījis kāds Barack atbalstītājs, kurš bijis iesaistīts arī šīs mājaslapas veidošanā, viņš atzinis, ka reklāmu izveidojis no darba brīvajā laikā, tas gan nemaina lietas būtību, reklāma paliek reklāma; interneta video reklāma ir vēl spēcīgāka reklāma par parasto reklāmu, un ieguvējs šajā gadījumā ir Hilarija.

un nu klasika, Apple Mac 1984. gada reklāma:

 

5 Responses to “PR* revolūcija”

  1. Interesants pārskats. Principā jau tajā Hilarijas video nekas sarežģīts nav, tā ka gan jau kādam šo lietu zinātājam nav bijis ko brīvdienās darīt.

  2. Orians Anvari Says:

    Nu gan amerikāņi māk sacelt tādu brēku ap kāda viena džeka ievietoto viģiku jūķūbē, tur taču bieži gadās, ka kaut kāds klipiņš kļūst populārs, bet nē – viņiem vajag tur meklēt sakarības un lielās sazvērestības.

  3. 0nkulis Says:

    njā, bet fakts kā tāds, ka tas tagad ir pats populārākais klips ar Hilariju, kura arī man liekas atbilstoša kandidāte uzvarai

  4. 0nkulis Says:

    🙂 paskat tik, jau tiek pelnīta nauda 🙂


Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s