0nkulis

kas jauns? piektdien, 23. marts,

Filed under: blogi,Domas — mikslatvis.lv @ 9:56

Es piedāvāju nelielu ieskatu manos Latvijas blogu jaunatradumus (maldās tie, kuri domā, ka LV neko jaunu un svaigu nevar atrast).

uzarins.pngJauns nozares.lv blogs

“Uldis Zariņš, LETA produktu attīstības vadītājs. Bezcerīgi atkarīgs no interneta, sajūsminās par visiem jaunajiem Web2.0 projektiem un mīl prātuļot par to, kā interneta risinājumi ietekmē(s) sabiedrību un masu medijus.”

Kā par brīnumu par to arī raksta: par mediju saturu maiņu, par sociālajiem tīkliem un citām parādībām, kas aizvien vairāk ietekmē un maina klasiskos medijus. Klasiskie mediji pastāvēs, ja mainīsies un visvairāk maiņa ir gaidāma pašā modelī ar kādu medijs uzrunā auditoriju. No laika gala dominējis modelis, kurā medijs pauž viedokli un auditorija tiek ietekmēta, tādejādi radot un nostiprinot šo ceturtās varas būtisko īpašību – spēju manipulēt ar informācijas saņēmēju prātiem.

Pašlaik no medijiem tiek gaidīta jauna īpašība – spēja komunicēt ar auditoriju, veidot dialogu, pielāgot saturu auditorijai un pat ļaut tai iesaistīties satura veidošanā. Šis solis, kā redzams, jau tiek sperts, jo ne jau nejaušība liek veidot Letai un citiem lielākajiem informācijas devējiem savus blogus.

copywr1.pngCopyWriting.lv

Jānis Sprenne, rakstnieks “Labi reklāmas raksti ir tādi, kuros autors var pamatot katru vārdu. Mans pienākums ir radīt tekstus, kas palielina pārdošanas apjomus un citādi, mijiedarbībā ar lasītāju, pilda savu uzdevumu.”

Blogs un mājaslapa vienlaikus. Teikšu atklāti, tik daudz sakarīga teksta pēdējā laikā vienkopus vienā interneta lapā un latviešu valodā nebiju manījis. Visi pagaidām ievietotie raksti (to nav daudz tikai 10) noteikti ir uzmanības un uzmanīgas lasīšanas vērti.

Līdz brīdim, kad sāku lasīt šo blogu (pagaidām ir slēgta komentēšanas iespēja) man nebija ne jausmas, kas ir copywriting, lai gan es biju sastapies ar šo procesu. Interesants ir visi viņa raksti un pēdējā no tiem viņš sniedz padomus, kā katram pašam kļūt par radošu personu. Kā būt radošam? Pilnīgi noteikti ar viņa tekstiem jāiepazīstas katram, kas ar savu rakstīšanu grib kaut ko sasniegt.

minkaj.pngMinkasJanas piezīmes

Minkas Jana ir ievērojama ar to, ka ir sieviešu kārtas rakstītāja (“blogere” vai tiešām mums nav labāka vārda, kuru lietot?) un mums tādu ir retums, tāpēc jāciena un jāuzmundrina 🙂

Pašlaik plaša diskusija izveidojusies pie viņas raksta par netaisnīgu izturēšanos pret dzīvniekiem. Viņa apraksta sliktos apstākļus, kādos bezpajumtnieki tur savus dzīvniekus, lai diedelētu naudu. Vai nav savādi, ka dažiem sabiedrības locekļiem vairāk žēl ir dzīvniekus nekā mūsu sugasbrāļus? Raksta komentāros ir garumgari viedokļi par visu šo lietu. Šajā sakarā piedāvāju palasīt arī manu utopisko plānu bezpajumtnieku stāvokļa uzlabošanai – Ideja pasaules lāpīšanai.

zuzlv.pngZuz.lv Taustiņklabekļa dienasgrāmata

Citronīgs atklājums, pagaidām nav nosakāmas īpašas iezīmes, vienkārši kārtējais blogs, kura autors ir saistīts ar IT lietām. Jāgaida, kas būs tālāk, bet apskates vērta lapa noteikti ir.

Taustiņklabekļa komentāri manā blogā bijuši jau kopš neatminamiem laikiem, taču man bija pamatīgs pārsteigums, ka arī viņam ir savs blogs. (Lai gan izskatās, ka tas pastāv, manis nepamanīts, jau sešus mēnešus)

Patika raksts? Nobalso par todigg.gif!

 

8 Responses to “kas jauns?”

 1. Mfz Says:

  CopyWriting.lv interesanti raksta. Paldies ka dariji zināmu, jo iepriekš nebiju uzgājis.

 2. Toms Says:

  Dažs labs no šiem blogiem jau kādu laiku jau dzīvo…:)
  Daži man arī ir atradumi jauni 🙂

 3. Toms Says:

  Un par to “blogere” var aizstāt ar “blogotāja” 🙂

 4. 0nkulis Says:

  Toms, zinu, bet tiešām iepriekš nebiju tos pamanījis. Blogere, blogotāja, tas izklausās dranķīgi. Blogotāja – ogotāja.

 5. Arturs Says:

  Njaa, Jaanis Spreenne ir mans bijushais koleegjis, faktiski, vesalaas divaas darba vietaas. Interesants dzeks, kopaa esam ne vienu vien suudu savaariijushi jauniibaa. Par pashu blogu gan veel nekaadas prognozes neveelos izteikt, bet vispaar par shaada veida blogiem esmu tikai prieciigs. Jaacer ka saturs tajaa buus origjinaals, nebuus Copyblogger.com vai liidziigu resursu paarpubliskoshana. Pasaulee jau shii teema, iisteniibaa, ir ejosha, ir daudzi kam tas interisee. Latvijaa taadu buus mazaak, bet nishas blogirm ir lielaaka naakotne, nekaa taadiem nekaadiemn par dajebko-neko. Raksts “Kaa buut radosham” likkaas jau kaut kur lasiits, tikai angliski… Jaani, lai tev veicas! (Vai teksts “Pārliecinoši reklāmas teksti” ir speciaali apsleepts virs tavas profila bildes blogaa, vai arii tas netiishaam?)

  Zuz.lv arii biju jau pamaniijis, senaak pat, un tur dzeks vaardaa Artis raksta, vairaak taads kaa privaatais blogs, bet ar interesantu informaaciju un skatiijumu. Es veeleetos kaut vins biezaak rakstiitu, savaadaak gadaas ka nedeeljaa viens raksts, varbuut divi…

  Bet Zarins ir kruts, tas gan. Cik atceros, vins raxtiija par IT portaalaa Apollo, pat i nezinaaju, ka paargaajis uz Letu. Kopaa speeleejaam paaris rokgrupaas pirms desmit gadiem, likaas ka vinjam muuzikas teemas tuvaakas. Domaaju ka Zarina blogu pacelsu RSS lasiitaajaa virs Kaupes un Kazes blogiem. Pirmie ieraksti, un visis sakariigi, par teemu, interesanti. Bloga labajaa puse ielinkotaas lapas arii lasu, veel viens iemesls iegriezties pie Zarinja.

  Taa meitene… Apsveicami, ka meietene raksta. Diemzeel neko vairaak nevaru komenteet, bet kaut nu vairaak meitenes buutu, kas raxta. Tad arii Aares riikotie pasakumi vareetu notikt jau klubinjos, ar dejaam :).

  Onkuli, piedod ka iespamoju tavaa blogaa, pasam rakstiit rakstu negribeejaas, taa kaa tu jau uzrakstiiji (malacis!), taapeec komentaaru izteikt bija vieglaak. Vispaar tu vareetu reizi nedeeljaa raxtiit taadus kaa apskatus par LV jaunaakajiem blogiem, jo pieljauju ka daudzi tieshaam nezin kur un kaa tos atrast. Shie blogi, shajaa raxtaa, ir labs atradums, iesaku visiem iecekot!

 6. 0nkulis Says:

  Paldies Artūram par izsmeļošajiem komentāriem. Komentārus par spamiem pagaidām nesaucu un priecājos par jebkuru viedokli, kas šeit tiek izteikts.
  (ja tev vēl būtu svītras virs garajiem burtiem būtu ideāli 🙂

 7. Zemunde Says:

  Paldies, Onkuli! Tavs darītais palīdz cilvēkiem!…
  Par to vārdu “blogs” un tā atvasinājumiem…
  * kas tīmeklī ieausts, to ar cirvi neizcirtīsi, tāpēc citi vārdi labākajā gadījumā būs tikai šitā sinonīmi;
  Ja jau tā ir dienasgrāmata tīmeklī, tad:
  * mīļam bērnam daudz vārdu, tāpēc man labs liekas “dienene” , no tā tad “dienot”=”blogot”, “dieneris” vai “dienis” = “blogeris”, “diene” vai “dienere” = “blogere”…
  Skan neierasti, kā jau viss, kas jauns.

  Ze

 8. […] saku vecajam zēnam 0nkulim, ka norādīji uz dažiem jauniem blogiem. Nozare.lv blogu sistēma papildinās ar kādu man interesantu blogu. Jaunpienācējs ir Uldis […]


Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s