0nkulis

Par pozitīvismu pirmdien, 2. aprīlis,

Filed under: blogi,Domas — mikslatvis.lv @ 9:05

Iedrošinošas piezīmes izteikt mēs protam visi, taču kad kaut kas nav kārtībā, klusējam kā partizāni. Šis “iet ārā” eksemplāriem, kas mēdz piekopt pozitīvismu, bez jebkādas reālas jēgas. Kādas Tev, pozitīvist, ir tiesības spodrināt un slavēt citu cilvēku/darbu/jebko, ja pats neesi bijis tādā situācijā/neesi izveidojis kaut ko, kas ir simtreiz sliktāks? Tavs viedoklis nevienam tā arī īsti neinteresē, tik vien kā pamaut līdzi, par to cik viss ir labi.

Pozitīvs patērētājs, briesmīgākais homo sapiens variants kāds vien var būt – pats neko radīt neprot, viss citu radītais ir labs un ideāls.

Jautāsi, kāpēc es šo rakstu? Pozitīvisms iespaido mūs visus, tas stimulē gulēt uz lauriem un neko nedarīt. Turpretī, pasakot kaut vienu negatīvu vārdu Tu stimulē “radītāju”. Cilvēku, kam nav vienalga. Tādēļ, ja grasies izteikt pozitīvu viedokli, parādi, ka tev iet sliktāk. Citu latvieti tas noteikti uzmundrinās daudz vairāk, kā tavi labie vārdi. Ja nespēj, tad labāk paklusē.

r21vo

 

8 Responses to “Par pozitīvismu”

 1. guntisdk Says:

  Nepateicība ir pasaules alga. Saņemies.

 2. Shadowbird Says:

  Tā ir datora domāšana. Cilvēkiem tomēr ir arī emocijas, un man, piemēram, labāk patīk dzirdēt subjketīvas uzslavas, nekā pelšanu. Ja kāds man nepatīk, es par to parasti klusēju, ja patīk – saku tieši sejā. Manuprāt tā ir labi.

 3. 0nkulis Says:

  Piekrītu Shadowbird, lielākoties jau tieši labie vārdi motivē (principā jau tikai labie vārdi ir tie, kas motivē), bet Valērijs nav pelnījis labus vārdus 🙂

  Un tie, kam skolā gājis grūti parasti izaug par zvaigznēm, jo sliktie vārdi viņiem deva sparu cīnīties un uzlabot savas spējas un talantus.

 4. dunduks Says:

  maļčik, ti durak?

 5. 0nkulis Says:

  oo dunduks ar savu pozitīvismu ir atgriezies. Guru laikam pabija Tibetā un dāvāja turienes mūkiem savus aforismus. Šis pēdējais varētu būt īpaši labs tikai diemžēl mēs to nespēsim saprast, jo valoda ir senā un smalkā slāvu mēle.

 6. n4 Says:

  Gan dirsana, gan uzslavas sapiš cilvēku, ja ir nepamatotas. Pamatot, or shut a fuck up 😀

 7. rodzhers Says:

  gan pozitīvisms, gan negatīvisms pārāk lielā apjomā grauj sabiedrību

 8. simbel Says:

  Nepārveidotais raksts par negatīvismu bija loģiskāks nekā šis, ar aizvietojumiem.
  n4 taisnība, bez pamatojuma kritika ir nod**šna un slavēšana ir patīkami tukša liekvārdība. Kritika taču sevī iekļauj gan pozitīvo, gan negatīvo aspektu iztirzājumu (ar uzsvaru uz negatīvo), turklāt ideālā variantā – ar ieteikumiem.
  “Kādēļ nav ētiski kritizēt, ja pats nevari radīt ko labāku? Tādēļ, ka neko nesajēdzot par konkrēto gadījumu, redzi tikai aisberga virsotni, līdz ar to spriedumi ir “šķībi greizi nepareizi”.
  // r21vo
  ‘Pozitīvisms’ un ‘negatīvisms’ ir subjektīvas parādības, kuriem maz sakara ar kritikas jēdzienu.


Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s