0nkulis

sēžu reklāmas bārā piektdien, 13. aprīlis,

Filed under: Domas,Ieskats,Izklāsts — mikslatvis.lv @ 23:12

sēžu reklāmas bārā un dzeru kapučīno. izrādās, ka wifi vēl nav pieslēgts tāpēc, brīdī, kad šo lasīsiet būšu jau mājās pie vada. (esmu pie vada)

Pagaidām izkārtnes nav, pareizāk sakot tā ir, bet izveidota pietiekami nepamanāma. Neredzēju arī ierasto betas atpazīšanās zīmi zvaigznīti nosaukuma stūrī. Līdz īstajai atklāšanai izkārtne droši vien kļūs pamanāmāka. Reklāmas bāra (Elizabetes 31) tuvākie kaimiņi ir Lidojošā Varde – spriediet paši vai tas ir pluss vai mīnuss.

Telpa ir salīdzinoši maza, daži laimīgie var sēdēt pie akvārija. Es gan netrāpījos pie laimīgajiem, jo apkārt rosās arī saujiņa apmeklētāju. Tākā lapitopija baterija joprojām ir stāvoklī, tad nākas baroties no vada. Man par prieku pie diviem galdiņiem ir iespēja pieštepselēties.

Cenas, manuprāt, ir normālas, lai gan manas spriešanas spējas aptumšo nesenā viesošanās Vācijā, kur cenas ir eiro naudās un turienes dārdzība nedaudz sagroza prātu, liekot domāt, ka dārgas lietas ir lētas. (Desiņa maizē oo tikai 2 eiro 20 centi + 0,3 fanta = gandrīz 5 eiro un rodas sajūta, ka esi iepircies lēti, lai gan tā noteikti nav). Uz tāfeles rakstīts:

alus 1,30
sidrs fizz 2,00
kafija 0,89
sula 0,89
ice beer 1.19

Bet tās ir betas cenas tāpēc nav zināms, kā viss vēl mainīsies.

Fonā skan klusināta Mobija un Mobija tipa mūzika, ar laiku pāriet arī uz ātrākiem ritmiem. Ap pusdeviņiem vakarā parādījās arī dīdžejs, ilgāk gan īpaši vairs neuzkavējos un devos mājās. (Artūrs pirms brīža ziņoja, ka Arčijs esot ziņojis, ka šajā stundā bārs esot pārpildīts)

Reklāmām atvēlētais ekrāns nav nomācoši milzīgs, bet vidēja lieluma – šādai telpai lielāks arī neprasās. Dažas ir kaut kur redzētas, bet lielākā daļa man tomēr ir jaunatklājumi, kuri ir pietiekami jautri, lai liktu pasmaidīt. Reklāmas kā jau ierasts “iet bez skaņas” vietām dzirdami Artūra komentāri citiem reklāmas bāra apmeklētājiem, par reklāmas audio noformējumu. Gribētos jau arī dzirdēt, kas notiek ar skaņu, jo arī tā ir reklāmas sastāvdaļa, bet laikam mūziku nav iespējams apvienot ar reklāmu, tad dzirdēt nevarēs nevienu ne otru. Iespējams var taisīt reklāmas pauzes laiku pa laikam, kad neskan mūzika, bet ir dzirdams reklāmas skaņas kanāls. Tās būtu tādas, kā reklāmas starp reklāmām.

Pirmais iespaids kopumā ir pozitīvs. Bārs man īsti nav pa ceļam tāpēc nezinu, kad atkal šeit ieskriešu, bet noteikti domāju ierasties 16% atlaižu dienā, kaut vai tikai, lai izbaudītu atlaides. 🙂

Un jūs, vai jau izmēģinājāt atlaižu kuponus?

Vēl es varu piedāvāt pāris bildes no bāra:

Reklāmas bārs

Spiest uz bildes, lai tiktu pie lielāka un trokšņaināka attēla.

Skats pa Reklāmas bāra loguReklāmas bāra DJSkats pa logu pa kreisi un izplūdis DJ pa labi

Un nu darvas karote. Varbūt neesmu īsti ņemams par pilnu šajā jautājumā, taču man likās, ka bāram nedaudz pietrūkst savas unikālās sejas. Tajā, manuprāt, nav nekas tāds, kas to izceltu uz pārējo fona. Pietrūkst dažādi knifi un fīčas, kas varētu palikt apmeklētāju sirdīs un atmiņās un liktu tiem atgriezties. Ja jau tas ir reklāmas bārs, tad tur ir jābūt, kam vairāk par TV ar reklāmām. Melnie galdi ir kā radīti, lai uz tiem salīmētu reklāmas fiškas, saukļus un visādas figņas. Piemēram, no labāko reklāmas saukļu TOPiem. Ielikt arī LV reklāmas saukļus vai to parodijas. Man liekas, ka to vidi vajag padarīt reklāmiskāku. Un es nezinu kāds apgaismojums tur ir no 11:00 līdz 17:00, ja tik pat tumšs, kā tad, kad es biju, tad jūs zaudējat potenciālos pie datoriem sēdošos un par darbu runājošos apmeklētājus. Tas gan būtu tikai mans viedoklis, citiem noteikti liksies savādāk.

Visbeidzot vēlu veiksmi bāra saimniekiem. Cik dzirdēju jums jau otro vakaru iet samērā karsti par spīti tam, ka tā lieta vēl nav atvērta uz pilnu klapi. Turās! 🙂

 

8 Responses to “sēžu reklāmas bārā”

 1. mxz Says:

  Drusku nesaprotu to konceptu. Kapēc reklāmas?

 2. Cik var noprast no onkuļa teksta, vārds ”reklāmas” ir tāpēc, ka tur rādīs reklāmas pa ”vidēja lieluma reklāmu ekrānu”

 3. Arturs Says:

  Wow! Labas bildes!!!

  Ka jau raxtiiju savaa aprakstaa, tad mees negaidaam oficiaalo atveershanos peec 2 ned. bet saakam stradaaat jau tagad, un liidz tam tiem ik dienas uzlabotas visas lietas, njemti veeraa ieteikumi. Vakardien, piemeeraam, tikai pasgaa vakaraa tika beidzot izdrukaatas arii eedienkartes, kuraam otraa pusee var izlasiit dazhaadus raxtus par reklaamas biznesu, terminologjiju, apluukot statistiku (nu tur mediju iedaliijums, viaadi skeerzgriezumi, utt). Taa pat peec nedeeljas jau buus plakaati pie sienas – no klasikas liidz avantgard reklaamaam.

  Tachu galvenais nav veelme gruziit ar reklaamu, bet atpuusties, tas ir, ja tu ieej Preses Baaraa, tad tur arii nav visapkaart viss par presi, un Teaatraa Baaraa arii pavisam minimaali, tikai pie vienas sienas ir plakaati ar teaatra aktieru bildi, bet Teaatra Restoraans vispaar neko neatgaadina par teatri (tikai tik, cik atrodas tiesi blakus JRT).

  Reklaamas baars atrodas strateegiski labaa vietaa – no desmit lielaakajaam reklaamas agentuuraam devinjas atrodas kaada kilometra radiusaa apkaart baaram. Plus personiski mees paziistam lielu dalju reklaamas industrijaa straadaajoshio, lai tas nodroshinaatu to ka taadai pavisam mazai vietai kaa shii buutu rentabilitaate. Un galvenais – bija vajadziiga sava neliela vieta kur patuseet, satikties, utt.

  Bet visi ieteikumi un rekomendaacijas tiek un tiks njemtas veeraa, for sure. Par cenaam esmu vairaak kaa droshs ka taas ir pagaidaam vienas no konkureetspeejiigaakajaam, bet taa kaa peec oficiaalaas atklaashanas buus jauna eedienu un dzeerienu karte, tas ir, taa tiks paardizaineeta, tad dazas poziicijas vareetu mainiities.

  Pats atpakalj buushu tur plkst. 14:00, taa ka ja kaads veelas – ienaaciet, aprunaaismies…

 4. Artur – kāda ir mērķauditorija šim iestādījumam? Ja saki, ka tuvumā ir reklāmas aģentūras, tas tak nenozīmē to, ka mērķauditorija ir domāti tieši šie, reklāmas biznesā strādājošie? Vai arī parastam mīrstīgajam tur ir lietas, kas varētu būt saistošas?

  Interes pēc deguns tur jāpabāž, jāpapēta. Tiesa, cerams reklāma šim bāram nelec dibena tiesu pa priekšu.

 5. n4 Says:

  Nezinu kā citos Rīgas krogos, bet alus dārgs, tāpat pārējais.. Vienīgā cenu ziņā pieņemamā vieta Liepājā palicis Fontain Palace, kur 50 gramus bonīti pa 80 saņiem var dabūt, kā arī alus kausu par 60.

 6. Archijs Says:

  preses baars smird. nopietni. man tur nepatiik, jo tur nenormaali smird. un jaa, man arii ir ieteikumi. veelaak gan 😉

 7. Arturs Says:

  “50 gramus bonīti pa 80 saņiem var dabūt, kā arī alus kausu par 60” – nee, to nedabuusi nedz tagad nedz naakotnee Reklaamas Baaraa. Fontaine man pasam patiik, bet tas ir pavisam kas cits. Plus esjot uz Reklaamas Baaru labaak nav ko sacereeties ka tur tagad buius nu nezin kas… Baars kaa baars. Vienkaarsi ar savu auru. Un apmekleetaaji var buut visdazaadaakie, hne tikai reklaamaa straadaajosie. Es tachu nekad neesmu bijis Kubaa, bet eju sad tad uz kafee Cuba :).


Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s