0nkulis

Triatel apzināti krāpj savus klientus svētdien, 29. aprīlis,

Filed under: Domas,Internets,Latvija — mikslatvis.lv @ 14:04

Cik daudz jūsuprāt ir “neierobežoti”?

triatel1.png

Triatel savā mājaslapā informē, ka pieslēdzot dārgāko no iespējamajiem interneta pieslēgumiem – Eksperts varēsiet intensīvi lietot internetu, bez papildu maksas par izmantoto apjomu:

Ideāls risinājums itensīvai interneta lietošanai.
Abonēšana: 23,60 Ls
Lietošanas apjoms: bez papildus maksas par izmantoto apjomu

Arī viņu FAQ (biežāk uzdoto jautājumu sadaļā) informācija ir diezgan skaidri izklāstīta:

Kāda ir ikmēneša abonēšanas maksa?
Neierobežota piekļuve internetam mēnesī maksā 23,60 LVL – tarifu plāns Eksperts.

Ir diezgan loģiski, ka pēc šāda apraksta topošajam klientam nav ne mazāko šaubu, ka “neierobežoti” nozīmē “neierobežoti.” Kad meistars saslēdza bezvadu modemu vēl pēdējo reizi pārjautāju, vai man, būtu kas jāzina par interneta pieslēgumu, vai ir kaut kas īpašs, ko vajadzētu ielāgot to lietojot. Atbilde: “nē, ņemiet tik un lietojiet, viss būs kārtībā.”

Liels bija mans pārsteigums, kad jau pēc pirmās lietošanas nedēļas, konstatēju, ka pēkšņi nevaru skatīties tv.lv, youtube.com un klausīties last.fm. Kronis visam ir paziņojums angļu valodā, ka man nav atļaujas lejuplādēt failus, kas lielāki par 1 MB. Tāds parādījās ikreiz, kad centos lejuplādēt kādu mūzikas failu vai fotogrāfiju no flickr.

Zvanīju klientu apkalpošanas daļai. Tur man laipni paskaidroja, ka neatkarīgi no tā kādu interneta pieslēguma veidu esmu izvēlējies, katram klientam ir mēneša interneta apjoma limits 5 GB. Pirmajā datumā tikšot atjaunota pilna interneta darbība, līdz atkal tiks sasniegts limits. Vaicāju: “kur tad tas ir rakstīts?” Izrādās, ka ir papildnoteikumu papildnoteikums word dokumentā viņu mājaslapā (trešais no augšas):

AS „Telekom Baltija” publiskā datu pārraides elektronisko sakaru tīkla
elektronisko sakaru pakalpojumu lietošanas

speciālie noteikumi

5. TRIATEL tiesības, pienākumi un atbildība

5.1. TRIATEL ir tiesības:

5.1.2. vienpersoniski uzteikt Līgumu, pārtraukt un/vai ierobežot Pakalpojumu sniegšanu, kā arī pieprasīt zaudējumu atlīdzināšanu (ja tādi radušies), ja:

5.1.2.3. Abonenta lejupielādētais un pārsūtītais datu apjoms kopsummā 1 (vienā) Norēķinu ciklā pārsniedz 5120 MB;

Es uzskatu, ka esmu samaksājis par neierobežotu internetu, bet man netiek pasniegts pakalpojums aprakstā solītajā apmērā.

Vai var pārdot 100 ābolus, un vēlāk 95 ābolus paņem atpakaļ? Triatel var.

Tāpēc, iesaku neielaisties nekādās darīšanās ar Triatel, ja vien tas ir iespējams.

Manā gadījumā vienīgā alternatīva ir iezvanpieeja, nolādētais monopolists Lattelecom tikai reklāmās spēj nodrošināt, mājas komplektus, dīesellus un citus biezi apdzīvotu vietu labumus.

Izplati šo ziņu tālāk nobalsojot par to digg.lv 

 

89 Responses to “Triatel apzināti krāpj savus klientus”

 1. Meitene Says:

  5 GB nav 5120 MB

 2. 0nkulis Says:

  5 gigabytes = 5 120 megabytes

 3. Edijs Says:

  Vot bļin cūkas!

  Tev kad meistars nāca slēgt, uz vietas tak arī deva parakstīt līgumu, ne? Tur arī ir tie 5GB pieminēti vai tikai netā?

 4. 0nkulis Says:

  Uz tās lapas, kuru parakstīju nav minēti nekādi 5 GB. Tikai netā. Tagad līgums nav uz rokas, bet pieļauju, ka tur ir norāde, ka pilns līguma teksts tipa ir netā.

 5. Mfz Says:

  Kādreiz mafijas ar ieročiem karoja, viens otru spridzināja, tagad viens otru ar līgumiem čakarē…

 6. 0nkulis Says:

  nu es jūtos ļoti piečakarēts, nosūtīju savu sāpi arī triatelam un PTACam

 7. Aigarsclp Says:

  Ja līgumā nav minēti tie 5 GB, griezies pie sabiedrisko pakalpojumu regulatora.

 8. n4 Says:

  Gaidiju so rakstu. Man ari, petot vinu majaslapu, radas saubas – cik neierobezots patiesiba ir neieroezots.. Mos ar 5 gb pietiek kadam, ka slieto tikai draugus, un neparsniedz so robezu, bet lil bit prasigakam klientam ar 5 gb ir daudz par maz..

 9. Nu man arī Triatels mājās, ātrums – 60 kb/s 🙂 Sūdīgākais ir tas, ka mājai ar viņiem ir līgums un citu ISP nevar dabūt.

 10. desperado Says:

  tas, ka mājai ir ar viņiem līgums, varētu būt konkurenci ierobežojošs apstāklīs. mozh par to varētu arī viņus pie dziesmas paņemt… tikai – varētu būt, ka šie ir pārāk mazi, lai kāds gar viņiem krāmēties gribētu…

 11. 0nkulis Says:

  Triatel – pārāk mazi? es gan tā neteiktu, viņiem ir maz klientu Rīgā, bet visur citus, kur ir problēmas ar internetu viņi ir vienīgie, kas spēj to sniegt

 12. sandy Says:

  Izskataas ka gala patereetaaja maaniishana uz kaut kaadiem vispaarapreekjinaatiem limitiem. Max limits vareetu buutu jabuut = max piesleeguma aatrums/sekundaa x sekunzhu skaits meenesii; aka, nekaadu ierobezhojumu, cik nu vien piesleegums atljauj; domaju, par sho ir veerts pashuumeeties, reaala cilveecinju kaashana; protams, varetu but ka juristi to fishku ir apdariijushi kaut kaa lai izskatiitos ka ir ok, bet nu tas ir ljoti rupji tik un taa; japaprasa deputaatiem, ko noziimee ‘neierobezhots’ 🙂 un nez kaa Latvijas Reklaamas asociaacija vai kaa vinjus tur skataas uz sho? 😛

 13. Viesturs Says:

  $*^&#&%$#&#$& … khem … t.i. nekorekti no Triatel puses tas tā

 14. pyro Says:

  tieshaam nesmuki – pats domaaju laukos (valmieras rajons) sleegties klaat, pieteicos, ka tad kad buus paarklaajums, lai dod man zinju. tagad kaa izskataas suutiishu vinjus uz upiiti un pacietiishos veel.
  riigaa jau nav probleemas – pastaigaa pa kaapnju telpaam un ievaac kaudzi ar lapeleem – izveelies labaako aatrums/cena un peec vienas dienas jau ir (ne taa kaa lattelecom ar saviem paaris meeneshiem gaidiishanas :S)

 15. Felipe Says:

  Heh, man ir tieši tāda pati sāpe + vēl atsūtīja savu žēlabaino vēstuli: http://www.picoodle.com/view.php?srv=img03&img=/8/4/26/f_P4261445m_0486af3.jpg

  Es gan biju par slinku, lai kaut kur sūdzētos. Varbūt vajag uzrakstīt kādu lielāku sūdzību no vairākiem lietotājiem?

 16. LEx Says:

  vinjiem nav taadu tiesiibu 😀 pateereetaaju tiesiibu aizsardziibas likumaa/elektronisko sakaru likums utt katraa zinjaa vinji tevi maldina un par to vinjiem jaatbild ,katraa zinjaa vinji ir nostaadijushi sevi pa sitienam,tikai via tu sitiisi?

 17. Tas, ka mājas īpašnieks noslēdz līgumu ar konkrētu IPS un nelaiž darboties citus ir likumpārkāpums, jo Elektronisko sakaru likuma 18. pants (“Elektronisko sakaru komersanta servitūta tiesības”) nosaka, ka jāļauj darboties visiem.

  Būtībā te var sūdzēties SPRK par konkrēto IPS (šai gadījumā – Triatel) negodīgo rīcību, kā arī tiesāties ar mājas īpašnieku.

 18. BlackHalt Says:

  Jautri. Vienu mēnesi izdomā uzinstālēt openSUSE 10.2 un vēl šo to – trafiks kidrik.

 19. joriks Says:

  nesaprotu, ko tauta cepas par Lattelecom. Es kad viņu pieteicu, tad šie jau gribēja nākt pie manis pēc 2 dienām, bet tā kā nevarēju tad nāca pēc nedēļas. Pieslēdu MDSL un nets stabils, nekādu problēmu. Viss kā reklāmā solīts. Ātrums ir, stabilitāte ir – ko vēl var vēlēties? Nu o.k. cena varbūt nebija tā draudzīgākā, bet nu nebija tik nežēlīga, lai nevarētu atļauties. Katrā ziņā nespēju neko sliktu pateikt par Lattelecom’a MDSL.
  Runājot par Triatel, man tas kantoris jau no sākta gala uzticību neievieš.Bet nu viņu var ņemt priekšā par maldināšanu. Reklāmā viens, bet reāli ir pavisam kas cits. Es kad gribēju kašķēties ar vienu no Rīgas centra mazajiem kantoriem par netu, tad to patērētāju aizsardzības līkumu visu izlasīju 🙂

 20. 0nkulis Says:

  Lattelecom ir slikts ar to vien, ka viņu nav iespējams pieslēgt. tikai reklāmās viņi apgalvo, ka katram tagad var būt visi tie mājas komplekti. Laukos ir vecas centrāles un nav cerību uz Lattelecom internetu vispār. Par to Triatel runājot, es esmu gatavs cīnīties līdz galam.

 21. Arturs Says:

  Njaa, viela paardomaam. Man arii nepatiik shaada veida kaaseeji, taapeec, ja veelies, varam piesleegt arii drukaato presi, ir zinaami kontakti, ja vien Triatel nav vinjiem labs reklaamdeveejs :).

 22. 0nkulis Says:

  man nav pretenziju, ja viņus paņemtu pēc pilnas programmas par to, ka viņi melo savās reklāmās un produkta aprakstos.

 23. kalcijs Says:

  man ar lattelekom nav probleemu. though citus neesmu meeginaajis, jo liidz tuvaakajam provaiderim te ir ~10km. nu neko, lietoju pamazaam, nav tik slikti kaa citi saka.

 24. versatile Says:

  mums skola (SSE Riga) uzlika kojas Triateli, jo kojas nepieder skolai, un koju vadiba iebilst pret vadiem. lieto 20 cilveki uzmini, cik atri 5GB izterejas?
  sukas, blje…

 25. andrisp Says:

  Onkulis, tev vēl būs pārsteigums, kad atklāsi, ka ir nogriezti dažādi P2P protokoli. Un ne tikai P2P.

 26. Meitene Says:

  He…5GB = 5000MB (use wikipedia) bet par to nav runa…patiesiibaa ja vinji ir tieshaam uzrakstiijushi vaardu neierobezots, nesatraucoties par apjomu – tad taa ir kraapshana. Kriminaallikums

  204. Pircēju un pasūtītāju apkrāpšana

  (1) Par pircēja vai pasūtītāja apkrāpšanu ar nepilnu mēru un svaru, saņemot samaksu, vai par pircēja vai pasūtītāja maldināšanu ar preces vai pakalpojuma raksturojumu, vai citādu apkrāpšanu veikalā, citā tirdzniecības vai sabiedriskās ēdināšanas vietā vai sniedzot maksas pakalpojumu, soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz 2 gadiem vai ar arestu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu līdz 50 minimālajām mēnešalgām.

 27. ramm Says:

  2 onkulis:
  ja galīgi nevar tikt pie normala ineta – pamegini pazvanit uz telecentrs.lv
  viņiem ir bezvadu nets “it kā pa visu latviju” ..
  cik zinu var sarunā pa 25Ls/mēn. 64kbps garanteti/2Mbps negaranteti – no pieredzes – tas ari nozime 2mbps stabili.
  tehnoologija ir kaut kas tipa LMDS.

  vienigi – viņi parasti spiežu uz lielu pieslēguma maksu. (~100Ls), bet ari to var nokaulēt….

 28. 0nkulis Says:

  Zandis: es jau to pašu saku.

 29. Meitene Says:

  nu iesaku izlasiit jums abiem http://kirils.id.lv/?read=474#starts (ne visam, ko google raksta var ticeet)

  5GiB = 5120MiB

 30. deni2s Says:

  Meitene, iesaku tev izlasīt http://zakjanet.blogs.lv/atsauksmes/6962/ (ne visam, ko kirils raksta var ticeet)

 31. Visatļautība 😦 Banāru republikā par banānu arī grib nopirkt banānieti. Lūk, šo gan nevajag ļaut un izskaust visus šos kretīnus. Tiesa, vai tas vispār ir iespējams un tik viegli izdarāms – tas jau cits jautājums.

 32. […] raksta, ka Triatel apzināti krāpj savus klientus. Raksts ir diezgan izsmeļošs un atkal atgādina par divām svarīgām […]

 33. Zandis Says:

  Uz kirilu labāk nē, okei?

 34. Kāds Says:

  Bēdīgi. Ar Biti tas pats.

 35. sensenmans Says:

  hmm, yaikss, tas saucās. tagad domāju ievilkt sev hauzītī netu, tā ka problēma aktuāla: kam uzticēties, kam nē. pagaidām sveros uz balticom un lattelecom… vēl vākšu infu… Bet ja ir iespēja un ir LAIKS, tad pačakarē ārā viņus visus sasodītos buržujus (pirmo reizi pat nobalsoju diggā…)

 36. v i n e t t a Says:

  visi tā runā tā runā par to, ka nevar ielādēt dziesmas un filmas utt. un tā joprojām… tikai neviens nepiemin to, ka filmu un mūzikas lādēšana (ja vien tas nav no oficiālām mājas lapām un tā…) ir PRETLIKUMĪGA!!! kā ir ar autortiesībām u.tml.? kāpēc neviens nepiemin to, ka tiek pārkāptas autortiesības??? OK, man nav ne jausmas, cik ātri var iztērēt 5GB sūtot Word dokumentus saviem draugiem un paziņām, bet…

 37. v i n e t t a Says:

  un vēl… cilvēki paši ir “duraki”, ja nelasa līgumus, kurus noslēdz! :)) es vienmēr kā jau saprātīgs un loģiski domājošs cilvēks izlasu, ko parakstu – neesmu jau ar pamata izglītību… :p

  http://www.triatel.lv/lat/triatel/services/evdo/tarif/
  un
  http://www.triatel.lv/lat/files/15175_Datu%20parraides%20tikls_v02_ar%2001%2002%202007.doc

 38. 0nkulis Says:

  bet, ar Triatel nemaz nedarbojas p2p tīkli. tie 5 GB salasās, klausoties mūziku no interneta radio (last.fm), skatoties ziņas no tv.lv, un darbojoties ar flickr un sūtot bildes šurp turp. nemaz nav vajadzīgas nekādas filmu stumdīšanas, lai īsā laikā 5GB būtu iztērēti. Lejuplādēt kādu .iso failu vien ir 700 MB.
  Man no itunes tiek lejuplādēti podkāsti un videokāsti. (20 minūšu video no Bjorkas un stundu gari mūzikas podkāsti) tas viss summējas un rezultātā beigās jāpaliek ar garu degunu, jo pēc pirmajām 5 dienām 5 GB vairs nav.

 39. 0nkulis Says:

  vai es neteicu, ka uz līguma, kuru parakstīju nav ne miņas pieminēti nekādi 5 GB? Par to arī netiku brīdināts, jo mūsdienās šādus limitus likt ir absurdi, tādi normālās situācijās nemaz nepastāv

 40. v i n e t t a Says:

  vai tiešām parakstot līgumu tev neviens neizsniedza tīkla lietošanas noteikumus??? tīkla noteikumos pavisam skaidri rakstīts par 5GB!!! esmu LMT un TRIATEL klients – noslēdzot līgumu ar LMT man nekādus papīrus nedeva, kamēr neuzprasījos pati, savukārt TRIATEL paši izsniedza man tīkla noteikumus un teica, ka pirms līguma parakstīšanas man derētu iepazīties… tur arī redzēju norādi par 5 GB! tāpēc man tas nekādu izbrīnu PĒC TAM neradīja :))) kā nekā biju ar tādiem noteikumiem iepazinusies un pati piekritusi… bet tie, kas nelasa… nu… es jau teicu, ko es par viņiem domāju :))

 41. 0nkulis Says:

  vai tiešām parakstot līgumu tev neviens neizsniedza tīkla lietošanas noteikumus???

  nē.

  Ko nozīmē tīkla lietošanas noteikumi? Es jautāju meistaram, vai ir kaut kādas papildu lietas, noteikumi vēl jāzina. Atbilde bija nē.

  Tīkla noteikumos parasti ir aprakstītas standarta lietas, kuras drīkst un nedrīkst darīt.
  Parakstot līgumu man neteica, ka internetā ir vēl mistiski papildus nosacījumi. Tāpēc, jau tā ir krāpšana:
  1) internetā rakstīts, ka internets ir neierobežots
  2) līgumā nav ne miņas no ierobežojumiem
  3) par ierobežojumiem tieku informēts, tikai tad, kad esmu tos saniedzis

 42. 0nkulis Says:

  tavā pirmajā saitē taču ir rakstīts, ka nets ir neierobežots un paredzēts intensīvai interneta lietošanai. 5 GB ir intensīvi? 5GB ir neierobežots apjoms?

 43. v i n e t t a Says:

  1) parādi, kur inetā ir rakstīts, ka apjoms ir “NEIEROBEŽOTS” (kur parādās tāds vārds)? 🙂 (uzraksti, lūdzu, konkrētu saitu!)
  2) līgumam, dumiķīt, ir pielikumi, kas ir līguma neatņemamas sastāvdaļas… tādi ir arī tīkla lietošanas noteikumi! kur ir rakstīts, ka tīkla lietošanas noteikumos nevar būt notādīts ierobežojošais apjoms (LŪDZU, PAVISAM KONKRĒTI, NEVIS BLA BLA BLA…) :)))
  3) jebkurš saprātīgi domājošs cilvēks pats izlasa (tāpat kā to darīju es) to, ko paraksta! 🙂

 44. 0nkulis Says:

  1) tas ir FAQ un produkta aprakstā
  http://www.triatel.lv/lat/triatel/for-users/faq/w_int/

  Kāda ir ikmēneša abonēšanas maksa?
  Neierobežota piekļuve internetam mēnesī maksā 23,60 LVL – tarifu plāns Eksperts.

  Interneta lietošana nelielos daudzumos mēnesī izmaksā 11,80 Ls, katrs nākamais MB 0,039 Ls – tarifu plāns Profesionālais.

  http://www.triatel.lv/lat/triatel/we-offer/speed/ ceturtais sarkanais punkts saka, ka “Lietojiet internetu neierobežoti jebkurā diennakts laikā”

  2) pielikumi vienmēr ir līguma neatņemama sastāvdaļa. Ja pielikumi, man netiek pasniegti, kā es varu zināt par tādu eksistenci?
  3) līgumā nebija atrunāti, ka lietošanas apjomi ir ierobežoti

 45. 0nkulis Says:

  “Neierobežota piekļuve internetam” kā tā var būt neierobežota, ja tai ir limits?

  starp citu, ja lasīji rakstu tad redzēji, ka vairāk šūmējos par to, ka notiek apzināta krāpšana un līdz galam nepateikšana.

 46. 0nkulis Says:

  jā es esmu nestandarta. es būtu ļoti bēdīgs, ja būtu pelēkā masa.

 47. Shadowbird Says:

  0nkulis: Ieliec tak to līgumu kaut kur apskatīt, tad arī atkritīs visi šitie “a līgumā tak bija”-“nebija gan” strīdi.

  vineta: Pat ja līgumā būtu skaidri ierakstīts, ka ir 5 GB limits, tad tik un tā ir krāpšana – maldinoša reklāma. Par to vien jau var sūdzēties.

 48. 0nkulis Says:

  neesmu laukos, kad būšu tur tad varēšu precizēt i līguma tekstu i visu citu.

 49. Dļa asoba T Says:

  # Bez ierobežojuma datu pārraides apjoms
  http://www.triatel.lv/lv/nodes/view/145

  # Без ограничения объёма интернет трафика
  http://www.triatel.lv/ru/nodes/view/145

  [b]объёма[/b] !

  Ekrānuzņēmumi arī ir noglabāti.

 50. v i n e t t a Says:

  to shadowbird -> par kādu maldināšanu iet runa? ne REKLĀMĀ, ne LĪGUMĀ nekas nekā maldinoša nav…

 51. 0nkulis Says:

  nu ja tu neredzi to, ko redz visi, tad arī tu esi unikāla. tur tak skaidri un gaiši rakstīts, cik vēl ielik citēto triatel informāciju?

 52. Dļa asoba T Says:

  v i n e t t a, Tu vari bāzt tos smailiņus cik gribi wiiiiiiii oneeleven?!@!!!!, bet tiesā nesmaidīsi.
  v i n e t t a drošvien ir no Triatel. Žēl, ka neredzu Tavu IP.

 53. v i n e t t a Says:

  to dļa asoba -> nu nu… ne jau pirmā tāda lieta, tāpēc es zinu, kas smaidīs un kas nesmaidīs! 😛

 54. 0nkulis Says:

  lūk tev adrese, ar informāciju, kāda tā bija pirms tam:
  http://209.85.135.104/search?q=cache:http://www.triatel.lv/lat/triatel/for-users/faq/w_int/

  Kāda ir ikmēneša abonēšanas maksa?
  Neierobežota piekļuve internetam mēnesī maksā 23,60 LVL – tarifu plāns Eksperts.

  Ja tu pārstāvi Triatel, tad tā arī saki, nav ko aplinkus kasīties.

 55. v i n e t t a Says:

  hmm… pareizi norādīji… “cache”, tas noteikti nebūs pierādījums tiesā… es nepārstāvu TRIATEL, bet gan citu telekomunikāciju operatoru un zinu, kā tas ir, kad visādi j… raksta nepatiesību un mēģina nezinko izpiest… vnk iedomājos triatel pārstāvjus, jo mūsu uzņēmums ir arī bijis līdzvērtīgā situācijā! 😦

 56. v i n e t t a Says:

  un kāpēc kasīties? 🙂 vai tad te nevar izteikt savas domas u.tml.? kāpēc uzreiz to sauc par kasīšanos? 🙂

 57. 0nkulis Says:

  nu tu esi triatel pusē. es nemēģinu neko izspiest. es gribu panākt, ka viņi skaidri un gaiši uzraksta, ka maksājot arī par krutāko pieslēgumu tik un tā būs limitēts internets. Es domāju, ka taisnība vienmēr ir lietotāju pusē un domāju vēl padarboties ar šo lietu

 58. v i n e t t a Says:

  nju bet onkulīt! 🙂 bet tas taču skaidri un gaiši rakstīts tīkla lietošanas noteikumos! 🙂 es pārzinu visu Latvijas lielāko telekomunikāciju operatoru tīkla lietošanas noteikumus, t.sk. TRIATEL… tur ir VISA NEPIECIEŠAMĀ INFORMĀCIJA! 🙂

 59. v i n e t t a Says:

  un diemžēl no savas kā patērētāja puses varu pateikt, ka ne vienmēr taisība ir lietotāja pusē… to varu apgalvot gan kā cilvēks, gan kā jurists… 😦

 60. 0nkulis Says:

  ja jau esi tāda gudriniece, tad iesaki darbības plānu, iespējamos pieturas punktus, vienalga ko. tā rīkojas cilvēki, kas blogo.

  savukārt tava rīcība ir raksturīga delfu komentētājiem.

 61. v i n e t t a Says:

  1) manas jurista konsultācijas ir maksas pakalpojums, tāpēc nevarēšu bez maksas kaut ko ieteikt (par visu dzīvē jāmaksā)! 🙂
  2) nezinu, kādas kur ir raksturīgas komentēšanas, jo parasti nenodarbojos ar tik nenopietnām lietām, kā dažādu muļķību lasīšanas un rakstīšanas, laikam pie vainas garais atvaļinājums! 🙂

 62. v i n e t t a Says:

  un vēl mācos no citiem komentētājiem 🙂 kaut vai, piem., skat. tuvāk ierakstus nr.5., 13., 18., 60. u.c. vai tur ir doti kādi padomi? hmm… starp citu, nr.7 ir ļoti labs padoms, iesaku ievērot 🙂

 63. v i n e t t a Says:

  ak tad onkulītim nepatīk, ka neesmu viņa domu biedru un piekritēju bariņā? 😛 man šausmīgi nepatīk, ja nevar norādīt uz konkrētiem argumentiem, bet vnk bla bla bla bla… blogos tas ir ĻOTI RAKSTURĪGI, jo visi raxta, jo grib un neko viņiem par to nevar izdarīt..

 64. 0nkulis Says:

  kas tad ir tas nepamatotais, ko esmu uzrakstījis? kas?
  es citēju triatela informāciju, viss ir korekti.

 65. v i n e t t a Says:

  labi, onkulīt! došu vēl vienu bezmaksas padomu 🙂 :
  iedomājies situāciju – tu esi iesniedzis PTAC sūdzību, PTAC noslemj uzlikt TRIATEL par pienākumu izņemt no ineta nepatieso informāciju, TRIATEL… ko dara TRIATEL? informācija jau ir izņemta, TRIATEL savu pienākumu JAU ir izpildījis..
  no prakses zinu, ka šāds būs PTAC lēmums, tāpēc jautājums Tev – ko Tu vai jebkurš cits būs ko no tā visa ieguvis? neko! jo informācija jau ir mainīta, atzīs par netaisnīgu… ko atzīs par netainsīgu? līguma noteikumu? nē, jo līguma punkts jau nav netaisnīgs! hmm… kādas vēl var būt sekas? nav ne jausmas… Tu vari izbeigt līgumu ar TRIATEL – bet vai tam vajadzīgs PTAC lēmums? nē, jo to Tu vari izbeigt tāpat, bez PTAC lēmuma!
  tātad nonākam pie secinājumiem: Tu esi panācis savu jau ievietojot savu rakstu šajā blogā (cik noprotu, tad TRIATEL ir izmainījis informāciju un tā ir atbilstoša visām likuma normām), bet griežoties PTAC būsi vien izniekojis savu laiku… 🙂

 66. v i n e t t a Says:

  “nepamatotais”? atgādini, kur es esmu rakstījusi tādu vārdu…

 67. 0nkulis Says:

  80 kom,
  bet tur jau tā sāls, ka var lietas risināt dažādi. man neviens nevar aizliegt rakstīt par to blogā un brīdināt topošos lietotājus. Tādā veidā es palīdzu tiem, kas svārstās neizvēlēties Triatel.
  Tādā veidā es lieku Triatelam piedomāt pie savām aktivitātēm. Blogos ir spēks.
  Lūk konkrēts piemērs, kādā veidā es ar blogu esmu palīdzējis cilvēkiem uzmanīties no falšiem epastiem:
  http://onkulis.com/2007/01/31/pasarga-sevi-no-kibernozieguma/

 68. v i n e t t a Says:

  1) nr.80 nav tāda vārda…
  2) es jau ne vārdiņa neiebildu, ka Tu nedrīksti raxtīt savus uzskatus blogā – da pazjalujsta! 🙂
  3) uj, kāds Tu malacis! 🙂
  4) nepareizi ir tas, ka publicē novecojušu informāciju, tas man nepatīk un liekas maldinoši un vissmieklīgāk ir tas, ka visi skrien pakaļ kā aitu bars… savādāk esmu tikai PAR 🙂

 69. kintu Says:

  Vinettai: Nav jau svarīgi, vai Onkulis ies vai neies uz tiesu, bet visiem šeit jau tāpat kļuva skaidrs, ka Triatel bija rīkojies neētiski. Un jāsaka paldies Onkulim, ka viņš šo informāciju ir publiski izlicis, lai citi neuzķertos uz šīs pašas makšķeres.

  Jūs varbūt domājat, ka tāds pārāk aktīvs lietotājs, kā Onkulis jums tāpat nav finansiāli izdevīgs, un nenožēlosies, ka viņš aizies no jums. Bet nav vairs tie laiki, kad caurmēra lietotājs tikai palasīja pāris labas un nosūtīja e-pastu. 5 GB trafika mūsdienās dažās dienās saģenerēs katrs otrais lietotājs pilnīgi legālā veidā. Jūs vienkārši parādat savu “jauko” attieksmi priet klientiem.

  Bet iesniegt sūdzību PTAC tomēr ir jēga, jo pat ja tā tiek noraidīta, kaut kāda statistika par to, cik labs vai slikts ir uzņēmums, saglabāsies.

 70. v i n e t t a Says:

  ak dies… kur aprobežoti cilvēki! 🙂 un kas aizliedz izvēlēties citu pakalpojumu sniedzēju??? TRIATEL norāda, ka nodrošina 5GB, LATTELECOM norāda, ka ir 100GB… tas ir Jūsu pašu ziņā, kuru pakalpojumu sniedzēju izvēlēties! vai tāpēc, ka paši bijāt tik neapdomīgi un neizlasījāt līgumu, tāpēc ir vainīgs cits? cik tas raksturīgi latviešiem… 🙂 vainu meklē vispirms nevis sevī, bet citos – tjipa sakāmvārds: citam skaidu acī redz, bet savā acī baļķi nē… :/

 71. v i n e t t a Says:

  vai var man kā patērētājam parādīt, kur PTAC publiski pieejama informācija (“kaut kāda statistika par to, cik labs vai slikts ir uzņēmums, saglabāsies”)? ļoti labprāt tādu papētītu 🙂

 72. kintu Says:

  Starp citu es skatos lapu Bez tam, es joprojām lapā http://www.triatel.lv/lv/nodes/view/145 un neredzu kādu norādi uz īpašiem lietošanas noteikumiem vai trafika ierobežojumiem. Manupārt MALDINOŠA reklāma.

 73. Dļa asoba T Says:

  1592. Neviens līgums, kas veicina kautko pretlikumīgu, netikumīgu vai negodīgu, nesaista. Ja viena puse ar viltu ir piedabūta noslēgt tādu līgumu, tad viņai ir tiesība prasīt zaudējumu atlīdzību.

 74. Dļa asoba T Says:

  Sorry, adresāts “juristei”.
  Ir vēl šis tas, bet tas paliks pagaidām.

 75. v i n e t t a Says:

  patiešām nav jēgas runāt ar ne-juristiem 🙂 labi saules, man laiks laisties prom no datora un jāsatiekas ar juristiem 🙂 jauku vakaru! 🙂

 76. kintu Says:

  Manā ziņā ir izvēlēties pakalpojumu, uzņēmuma ziņā ir sniegt reklāmā būtisku informāciju par šo pakalpojumu. Es jau pirms pāris mēnešiem biju domājis par Triatel neierobežoto interneta pieslēgumu, un man šķiet, ka vecajā lapā pat bija kaut kāda dziļi ielikta norāde par lietošanas noteikumiem, kur es toreiz arī uzgāju un izlasīju par tiem nelaimīgajiem 5 GB, un tad man uzreiz pazuda interese par šo pakalpojumu. Bet dīvaini, ka Triatel šo norādi ir izņēmis laukā, un es vairs neko tādu nevaru atrast. Vai tie vairs nebūtu spēkā?

  Man bija doma, ka tā vietā varbūt varētu paņemt Triatel balss sakariem, kad atgriezīšos Latvijā, jo viņiem ir lētas sarunas ar ASV. Bet šobrīd izskatās, ka kompānijā valda bardaks, un labāk izvairīties no liekām problēmām.

 77. Shadowbird Says:

  vineta: Ja vēl atgriezies, labprāt uzzināšu, kas tev sakāms par jau divreiz minēto saiti: http://www.triatel.lv/lv/nodes/view/145 (un kāpēc vēl neko neesi pateikusi). Šī komentāra rakstīšanas brīdī tur vēl joprojām ir skaidri redzams teksts “neierobežota piekļuve”, un nekādi 5 GB vai norādes (par kaut kādiem linkiem nemaz nerunājot) uz lietošanas noteikumiem nav. Joprojām maldinoša reklāma.

 78. Rukicc Says:

  Nav ko jaaties ar visaadiem Triateliem, ja ir normaala maaja un nav meza viduu kur gari koki un no jumta nevar mastu virs tiem uzsliet tad gan iespeejams arii triatelis neliidzees… Bet ja var tikt ar mastu virs kokiem tad var atrast provaiderus, daudzos miestos ir vieteejie kam ir sis tas, bet ja taa nopietni gribas tad apamkleet http://www.telecentrs.lv un http://www.unistars.lv ar itkaa esot labs paarklaajums.

  Ar telecentru ir laba pieredze speeja iedot netu galiigaa bezcerii dziljos laukos, protams tur vairs nav runa par augstaak mineetajiem 25Ls meenesii, bet toties nav Dial-UP pa 70 Ls meenesii …..

  Peedeejais joks ar telekou ir tas ka bojaato liiniju vietaa Telekoms liek no triatela modemus….. caur kuriem var lietot Dial-up.

 79. 0nkulis Says:

  nu man ir tas pēdējais joks parastajam telefonam. Jo viņi negrasās vilkt vadus un kad vētras laikā pazuda nets, tad pazuda arī parastais telefons.

  Mums pat TV normāli nerāda 🙂 apkārt ir priedes, ja grib likt stabu, tad tas ir jāliek nenormāli augstu

 80. karlis Says:

  Vinetta: kāpēc man jūsu tekstus lasīt ir pretīgi?
  Izsekojam pa soļiem:
  1. Onkulis redz maldinošu reklāmu (tā taču jūs to nodēvētu, ja strādātu, piemēram, ptac nevis kaut kādā telco, pareizi?). Ja nemaldos, maldinoša reklāma vien ir pietiekams iemesls griezties konkurences padomē ar lūgumu vainīgo pusi atsaukt reklāmu identiskā apjomā un veidā.
  2. Onkulis, balstoties uz šo reklāmu ir izdarījis pirkumu. Joprojām ticis maldināts arī pie līguma parakstīšanas. Man nav ne jausmas, kā tiesa interpretētu pakalpojuma sniedzēja iebildes par to, ka parakstītajā līgumā ir atsauce uz kaut kādiem mistiskiem, citur esošiem noteikumiem, iepazīšanos ar kuriem neapliecina nekāds klienta paraksts. Domāju, ka arī jūs patiesībā nezināt kāds būtu tiesas viedoklis par šo, it īpaši, ja klientu pārstāvētu normāls jurists.
  3. Tad virtuālajā diskusiju telpā iepeld “V i n e t t a”, bārstot smailijus un dziļdomīgas frāzes par to cik šamā kruta džuriste, bet visas gudrības jātur aiz dziļas atslēgas. Pakalpojumi tikai maksas (vidusmēra juristu algas gan ir nožēlojamas). Savukārt pats onkuls ir pirātu kapteinis, kas kačā vismaz bērnu porno.
  4. Pēc nelielas laušanās izrādās, ka džuriste strādā kādā telco uzņēmumā. Ja nu tā tiešām nav Triatelle, kas čakarē savus klientus, tad varbūt tas ir Izzi-pizzi? Starp citu tāds pats sūds, ja ne vēl lielāks.

  Mans šīvakara vēlējums: vineTTa, lai jums veiksmīga džuristes karjera. Onkul, lai Tev izdodas atrast normālu provaideru. Triatel, lai tevi izpuļķē ptac, kp vai prese (var arī visi trīs) — krāpties ir slikti.

  Uz to tad arī iedzersim! 🙂
  PS. Es pats? Es pats neko. Kačāju savus pārdesmit gb kapitālistu sarūpētā satura mēnesī un baudu dzīvi.

 81. flash Says:

  IZZI nets ir tas pats triatele nets…

 82. xxx2 Says:

  Es pats mēgināju sadabūt ineta pieslēgumu laukos, netālu no līgatnes. Diemžēl viņiem nekas cits, kā gprs vai triatels nespīd.
  Mani parsteidz firmu http://www.telecentrs.lv un http://www.unistars.lv majas lapas. NAV NEKĀDAS INFORMĀCIJAS PAR PĀRKLĀJUMU ZONĀM…… Vai tiešām viņiem nav vajadzīgi jauni klienti….
  Par unistaru man neko neizdevās atrast. Par telecentu izdevās forumā atrast ka viņiem ir siguldā raidītājs. Izskatījās cerīgi. Tomēr caur paziņām sazinoties ar viņu tehniskajiem speciem izrādījās, ka antena nav pareizā virzienā pagriesta….
  Vai tiešām grūti mājas lapā ielikt normālu pārklājuma karti?

  Kas attiecas uz klientu apzinātu maldināšanu – tā latvijā diemžēl ir plaši izplatīta parādība. Piemēru vairāk kā vajaga. Kaut vai “atlaižu” kampaņas. Prece agrāk maksāja 10 ls, uz atlaižu laiku viņai cena ir 15 ls un piemērota 50% “atlaide”…. Vai arī autorizēto autservisu stundu takse – pēc viņu rēkiniem – lampiņa tiek mainīta 1.5, bet drošinātājs 1 stundu…. Tratels – klasisks piemērs. Tele2 gan godīgi pasaka par neierobežotā interneta limitiem. Loģiski ka “neierobežots internets” skan daudz reižu labāk kā limits 5 GB.

  Nez kādu sodu par līdzīgu apzinātu krāpšanu saņemtu uzņemums ASV vai eiropā?

 83. Adolfs Says:

  Paldies Onkuli par sabiedriibas informeeshanu, zinasim kas par veziishiem ir “TriaTELs”, riebjas shie pidaari “latvijas busineri” 😦 . Viss te balstas uz tiiru apchakareeshanu. Shitaadus tik ar suudainu mietu var maaciit :))

 84. Vilkapauc Says:

  Cepuri nost onkul. Es jau bišķin paspaidīju Triatel gadumijā un tagad nosūtīšu manu juridisko saraksti ar PTAC un linku uz šo blogu Jurim Kažam. Vispār Triatel ir par klientu ļoti zemās domās, jo tie 23,60 ir jāmaksā par tekošo nevis par pagājušo mēnesi, kā balto cilvēku operatoriem. Klientu serviss viņiem ir vienkārši infantils, kā jau lētā gala kompānijai. Un EVDO ir populāra tehnoloģija tikai Āzijā un postpadomju valstīs.
  Tas viss ir sūds salīdzinājumā ar to, ka Triatel nopirka uzvaru vislatvijas digitalizācijas konkursā un ievilks ķeksīti digitālās plaisas risināšanā, slaucot lauciniekus. Baigi noveicās šim kantorim, reāli viņam tā būs iespēja par Eiropas naudu paplašināt savu tīklu.

 85. […] kā bezvadu platjoslas interneta pakalpojumu sniedzēju. Gānīšanās nav bez pamata, daži klienti uzrāvušies uz sīkā drukā minētiem lietošanas ierobežojumiem (5 gigabaitu/GB lejuplādes […]

 86. avocz Says:

  zeel ka saadu informaaciju nemekleeju atraak!arii esmu viens no tiem kas uzraavaas!:( kaada suuda peec viniem jaaliek tas ierobezojums???


Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s