0nkulis

skrienam svētdien, 6. maijs,

Filed under: iPod Nano,Izklāsts,Mūzika — mikslatvis.lv @ 23:54

jeb citiem vārdiem – Nike+ iPod nano Sport Kit.

Skriet ir forši. Sākt skriet gan nav forši. Es jau kaut kad minēju, ka vēlos sākt skriet pamazām, lai kļūtu veselīgāks un nu esmu sācis īstenot savu ieceri.

Zināju, ka tā vienkārši skriet var tikai tie, kas sevi spēj motivēt un turēt sev dotus solījumus. Vēl es zināju, ka diemžēl esmu no tiem, kas var atstāt darbu pusdarītu, tad atgriezies pie tā. Lai gūtu stabilus uzlabojumus skriešanā nevar muļļāties. Jāskrien mazpamazām, bet regulāri.

Tā nu es jau labu laiku atpakaļ biju noskatījis Nike+ iPod Sport Kit. Lūk mans gadžets visā krāšņumā:

Nike+ iPod nano Sport Kit

Nike+ iPod nano Sport Kit

Mazais primbass, kad ielikts kurpē, prot darīt visādas labas lietas. Tas sūta skrējiena info iPodam, kas man daiļā sieviešu balsī paziņo, ka esmu noskrējis tik un tik kilometrus un līdz skrējiena beigām palikuši tik un tik metri. (ar viduspogu, var iegūt skrējiena parametrus jebkurā brīdī)

Pirms skrējiena var izvēlēties vairākus skriešanas režīmus: pamata, distances vai kaloriju dedzināšanas. Pamata režīms, kad skrien cik uziet un, kad grib, tad beidz skriet. Distances režīmā var norādīt vēlamo distanci, ir klasiskās distances, kā arī var ievadīt jebkuru brīvi izvēlētu distanci. Kaloriju režīmā, jānorāda, cik kalorijas vēlies nodedzināt.

Kad šodien pirmoreiz noskrēju 2 km, pēc skrējiena mani apsveica Lens Ārmstrongs ar to, ka esmu noskrējis pagaidām lielāko distanci un vispār esmu baigais malacis. un tādā garā

Visa štelle nav tajā, ka tas aparāts ir varen glīts un turklāt mēra ātrumu, laiku, kalorijas un vēl citus jokus. Pats galvenais labums ir lieliskā Nike+ mājaslapas saskarne, kas ļauj darīt ar šiem datiem neiedomājamas lietas (kā man patīk statistika). Dati no poda tiek nosūtīti uz glīto nike lapu, kurā varat arī paši noskatīties īsfilmiņas, kas parāda kādi labumi ir pieejami.

Pēc pirmajiem pāris testa skrējieniem sapratu, ka skriet būs grūti un smagi, un bez mazā verķa atbalsta es nekur tālu netikšu. Bet es maldījos. Es biju aizmirsis pāris ļoti svarīgas lietas, kuras liekot lietā pirmajā nopietnajā 2 km skrējienā viss bija ļoti veiksmīgi. Iesaku tādiem iesācējiem, kā es izmantot Nike skriešanas lapu, kurā ir pilns ar dažādiem padomiem par skriešanu, tehniku: Nike Running ir lapa kurā kaut kāds slavens trenneris atbild uz dažādiem jautājumiem. Vēl ir nike training tools, kurā mums tiks izstrādāts speciāls treniņu grafiks, lai varētu sev nenodarot pāri sasniegt sev izvirzītos rezultātus.

Ko es iesaku no savas mazās pieredzes?

 • Pirms skriešanas iesildīties un izstaipīties.
 • Skriet tikai tad, kad jūties tam gatavs, vislabāk vakarā.
 • nesteigties un skriet vienmērīgā ritmā no paša sākuma līdz beigām
 • ātrums sākumā nav galvenais, mēģiniet skriet pat lēnāk, nekā jums šķiet pareizi
 • pareiza elpošana ir puse no panākumiem – ieelpojam caur degunu, izelpojam ar muti, tas var šķist sarežģīti, bet ja pie šīs lietas nedaudz piedomā, tad skriet būs daudz vieglāk
 • izbaudam skrējienu, nevis padarām to par sodu savam ķermenim. Skrienam dabiskā ritmā, atbrīvojam prātu, lai ķermenis pats nodarbojas ar kāju kustināšanu un mums paliek vairāk laika dabas vērošanai un tukšai prātošanai par dzīves jēgu.
 • pēc skrējiena ieplānojam vismaz 500 metrus lēnai pastaigai, lai sirds ritms atgrieztos sliedēs, kad būsiet mājās varēsiet vēl nedaudz izstaipīties
 • ja skrienam lielākus gabalus, tad nedēļā ieteicamas 3 atpūtas dienas un 4 skriešanas dienas.

skrejiens

Nike lapa piedāvā skaistu skrējiena grafiku ar ātruma izmaiņām distances laikā. Varam redzēt, kā izmainās skriešanas ātrums sākumā un beigās. Vidusposmā man vajadzēja uzskriet lēzenā kalnā, kā arī cīnīties ar pagurumu. Redzam, ka uz beigām motivējošie uzmundrinājumi no virtuālās treneres puses ir palīdzējuši, viņa paziņoja, ka līdz 2 km sasniegšanai palikuši 400, 300, 200 un 100 metri. (Turklāt es skrēju no kalna lejā) Tas ir ļoti noderīgi, jo ļauj izspiest pēdējos spēkus, ja ir tāda vēlme iztrakoties. Atkarībā no distances tiek paziņots arī skrējiena vidus punkts, kad var griezties atpakaļ, pārējie paziņojumi ir ik pēc 500 noskrietiem metriem.

karte

Ja regulāri tiek skriets pa dažādām trasēm, ar dažādu reljefu, tad ir iespējas piesaistīt katru skrējienu konkrētai trasei. Tas ļauj salīdzināt progresu konkrētos skrējienos, jo 1 km pa jūras kāpām nav tas pats, kas 1 km pa līdzenu grants ceļu. Trases var iezīmēt google maps kartē, tās var padarīt publiskas un citiem pieejamas, taču diemžēl Latvijā laikam nav daudz skrējēju, kas izmantotu šādas ekstras.

merki

Nākamā foršā lieta ir iespēja izvirzīt dažādus mērķus. Iespējams izvēlēties skriešanas biežumu, ātrumu un attālumu. Atkarībā no izvirzītā mērķa sarežģītības un skrējēja sagatavotības tiek piedāvāti arī apbalvojumi, ja mērķis tiek sasniegts laicīgi un ātrāk. Mērķi var būt gatavoti laikaposmiem no 1 līdz 4 mēnešiem. Sev esmu sagatavojis 4 mērķus:

 • noskriet 25 kilometrus 4 nedēļās. (Šo es laikam ātri sasniegšu)
 • skriet vismaz 20 reizes mēnesī. (Ar šo arī problēmām nevajadzētu būt)
 • nodedzināt 1000 kalorijas 4 nedēļās (Šo stādīju uz labu laimi un atkal šis būs pavisam viegs mērķis)
 • noskriet 5 reizes ar vidējo kilometra ātrumu zem 6 minūtēm un 20 sekundēm. (pagaidām uz lielu ātrumu nekoncentrējos, tāpēc redzēs, kā nu būs)

Interesanta iespēja ir izsludināt dažādas sacensības, kurās var piedalīties pat līdz 100 skrējējiem. Ja nu kāds Nike+ lietotājs mani lasa, lai atsaucas. Es labprāt vēlētos sacensties ar kādu par spīti tam, ka tikai nesen sāku.

Tādas tās, lietas. Pagaidām, man nav īpašu sasniegumu un līmenis ir zems, bet es ar laiku publiskošu savus sasniegumus plašākai auditorijai.

Tātad situācija uz šo brīdi:

 • Tālākais skrējiens – 2,02 km
 • Ātrākā jūdze – 10 minūtes 44 sekundes
 • Kopā noskrieti 4,55 km 4 skrējienos
 • Vidējais kilometra ātrums – 6 minūtes 28 sekundes

Es secinu, ka patiešām esmu galīgi zaudējis formu. Kādreiz varēju noskriet 6-7 km bez lieka diskomforta, tagad laikam paies visa vasara, kamēr atgūšu agrākās spējas. Atceros, ka parasti ap 3-4 km iestājās tāds brīdis, kad izjūtas ir vienādas ar skrējiena sākuma sajūtām – nav noguruma, enerģija ir diezgan un likās, ka varu skriet cik tik uziet. Nu man mēnesis vēl jāpaskrien īsie gabali līdz 3 km, tad jau varēs sākt domāt par ko vairāk.

Skrienam?

Atbalsti šo ziņu nobalsojot par to digg.lv 

 

36 Responses to “skrienam”

 1. justrespect Says:

  Skrienam!

  Paldies, reti interesants un gana motivējošs raksts šajā brīžiem garlaicīgajā blogosfērā!

 2. Archijs Says:

  Tā distance – 2km – ir pamaz ja godīgi. Bet vispār, turies. Nikeipodsportabrīnums izskatās foršs, laba motivācija paskraidīt viennozīmīgi 😉

 3. 0nkulis Says:

  2 km sākumam ir pilnīgi OK. gatavojos katru dienu paskraidīt un drīz jau varēšu skriet pakaļ trolejbusiem, kas atrodas 2 pieturu attālumā

 4. Jeremy Says:

  Man, kā kadram kas nespēj noskriet bez aizdusas pat 500m, šitas šķiet baisi iespaidīgi.
  Un raksts arī labs!

 5. joriks Says:

  sarakstījis esi gana interesanti par savu piedzīvojumu ar šo spēlmantiņu. tik skaties, ka sākoties siltākam laikam interese neapsīkst ne aug augumā, kā to esi paredzējis

 6. bush Says:

  cik samaksāji par šo brīnišķo verķīti?

 7. Sidza Says:

  nee nu 2 km, tieshaam ir baigi maz, ja nemaldos tas sanaak kaadas 10 min., ne taa?? Klau, pat cilveeks – trauma uzskrien vairaak .. taa ka sanjemies draugs.. 🙂 Bet zjetons Tev taapat par uzsaakshanu.. 🙂

 8. re Says:

  tas tiesa – cik viss prieks kopā izmaksā? reali ieinteresēji!

 9. Piens Says:

  Interesnta štela! un jaunais bloga dizains ieper ;D

 10. Papuass Says:

  You can run, but you can not hide 🙂
  Es parastas skriešanas vietā izvēlos skriešanu pakaļ bubai.

 11. 0nkulis Says:

  mazais verķis maksā 29 eiro. Ne vairāk un ne mazāk. Tāds ir nopērkams arī LV Sportlandā, bet tur apmēram par 40 Ls. Tāpēc iesaku pirkt ārpus LV vai pasūtīt no ārējām valstīm.

  sidza, vai cilvēks trauma, katru dienu skrien 2 km? Jautājums ir vai tas tiek darīts regulāri. Kā jau es teicu, es skolas laikā itin mierīgi noskrēju 4 km un kopā ar senci arī vairāk, bet tie laiki ir aizgājuši un nu ir jāatgūst vecās iemaņas.

 12. Sandis Says:

  kopējais vērtējums: bul-šit!
  tīra reklāma elektroniskam štruntam. es jau divus gadus skrienu bez un nemaz neizjūtu trūkumu – taisni otrādāk, var sakoncentrēt savas domas un motivēties. jā, esmu no tiem, kas motivējas un skrien.

  arī tie padomi tādi trūcīgi:
  * Pirms skriešanas iesildīties un izstaipīties.
  >nav obligāti, vienkārši var sākt ar lēnu skrējienu, pastaigu

  * Skriet tikai tad, kad jūties tam gatavs, vislabāk vakarā.
  > bul-šit! vakarā tieši tev nekur negribēsies skriet – būs lielāka vēlme palikt mājās! skriet var tikai tad, kad jūti ka tev ir spēks, vēlme un tu neesi ēdis ātrāk nekā vismaz divas stundas atpakaļ.

  * nesteigties un skriet vienmērīgā ritmā no paša sākuma līdz beigām
  > neiespējami. pirmajā skrējienā tu nogursi uz beigām un skriesi arvien lēnāk. jau pieredzējis skrējējs esot, uz beigām varbūt ir vērtīgāk pat noskriet mazu sprintu “cik vēl iekšā”. reizēm ir arī vērtīgi skriet tempā, tad piebremzēt, atpūsties, tad atkal atsākt. jā, tas ir grūti, bet labi.

  * ātrums sākumā nav galvenais, mēģiniet skriet pat lēnāk, nekā jums šķiet pareizi
  > šeit gan piekrītu – galvenais ir vienkārši kustēties

  * pareiza elpošana ir puse no panākumiem – ieelpojam caur degunu, izelpojam ar muti, tas var šķist sarežģīti, bet ja pie šīs lietas nedaudz piedomā, tad skriet būs daudz vieglāk
  > šī lieta vienkārši ir jāietrennē. jo vairāk skriesi, jo vairāk trennēsi elpošanu. jo vairāk trennēsies kāju un gurnu muskuļi, jo mazāk spēka būs jāpieliek to kustināšanai. jo mazāk spēka būs jāpieliek kustināšanai, jo mierīgāk var elpot.

  * izbaudam skrējienu, nevis padarām to par sodu savam ķermenim. Skrienam dabiskā ritmā, atbrīvojam prātu, lai ķermenis pats nodarbojas ar kāju kustināšanu un mums paliek vairāk laika dabas vērošanai un tukšai prātošanai par dzīves jēgu.
  > šitā tu neko nedari. viss nāk caur ciešanām – jo lielāka piepūle, jo lielāka atdeve. jo pārāk liela piepūle, jo mazāks treniņa laiks. sabalansē.

  * pēc skrējiena ieplānojam vismaz 500 metrus lēnai pastaigai, lai sirds ritms atgrieztos sliedēs, kad būsiet mājās varēsiet vēl nedaudz izstaipīties
  > pilnīgi pareizi. vajag vēl tos 500 metrus izstaipīt savus locekļus, lai izdzītu to visu “piedzīto”. ja šo te vingrinājumu neizpilda, tad sāpēs kājas un būs grūti.

  * ja skrienam lielākus gabalus, tad nedēļā ieteicamas 3 atpūtas dienas un 4 skriešanas dienas.
  > wtf! kur tad palika “skriet tikai tad kad jūties gatavs”?

 13. 0nkulis Says:

  tie ir mani ieteikumi un mana pieredze, kā jau teicu, ja ir laba motivācija var skriet bez tā štrunta, taču šis štrunts mani ļoti labi motivē.
  Es nekad neesmu bijis profesionāls skrējējs, tāpēc mani padomi nav jāuztver kā paradigmas. tāpēc nesaprotu, tavu uzbrūkošo toni.
  Paldies, ka padalījies ar ieteikumiem, informācija, nekad nekaitēs.

 14. msmarii Says:

  Apsveicama ir jebkāda motivācija sportot.

 15. Sidza Says:

  cilveeks trauma sporto 3-4 reizes nedeeljaa, t.sk arii skrien..taapeec jau arii tituls tiek godam tureets.. :)) bet neker krenki, tu tak zini, kaadu prieku man sagaadaa Tev kaadu uzbraucienu izspljaut (cik zinu tas abpuseeji) un patiesiibaa jau man ir priex, ka vispaar uz sportu esi sanjeemies, taa ka stresa nav un kaadreiz kopaa uzskriesim.. 🙂

 16. Sandis Says:

  nav nekāda uzbrūkoša toņa, vismaz ne pret tevi – malacis, sporto 🙂

 17. […] 7th, 2007 Šodien izlasīju Onkulis rakstu par skriešanu un kā regulārām skrējējam ar divu gadu pieredzi…. Lielāko daļu no pirmā raksta aizņēma tehnisks pribambass, kam gan ir maza loma pašā […]

 18. es zane Says:

  super! beidzot arii raksts par skraideleshanu!
  lai labi skrienas!

 19. Orians Anvari Says:

  Klau, a tu to verķi vari ielikt jebkurā kedā, vai arī tev tur vajag kaut ko speciālu?

 20. jk Says:

  Aizvakar Londonā nopirku Nike+iPod kitu par 19 mārciņām. Sākšu skriet 😉

 21. Jaanis Says:

  Man jautājums par šo sport kit!
  1)Kas šajā komplektā ir iekļauts?
  2)kur Latvijā šo var atrast?

 22. xFF Says:

  skriešanas apavi ir svarīga lieta. cietām virsmām vajadzētu speciālus tam paredzētus sporta apavus, lai netraumētu kājas.

 23. 0nkulis Says:

  verķi var ielikt jebkurā kurpē, var likt aiz mēlītes, var izgriezt caurumu pēdiņā. Pašlaik nopietni apsveru nopietnu skriešanas apavu iegādi. Visticamāk pirkšu Vācijā, jo tur cenas pieņemamākas.
  Janis: komplektā ir tikai tas, kas attēlos redzams. Vēl būs vajadzīgs pats iPod nano un skriešanas apavi.
  Latvijā esot sportlandā, maksājot ap 40 vai vairāk Ls. (Mans komplekts ir pirkts Vācijā par 29 eiro)

 24. -nitro Says:

  kā aparāts zina, cik Tev plati soļi, ja var tā izmērīt distanci?

 25. 0nkulis Says:

  aparāts mēra paātrinājumu. tas saskaita cik soļi ir minūtē. tas zina cik plaši ir soļi, jo spēj izmērīt precīzu laiku katram solim. cik es no tā visa saprotu.
  šodien taisīšu pētījumu. lielākai precizitātei tas aparāts ir jākalibrē. sākumā noskriešu precīzu distanci bez kalibrācijas, tad nokalibrēšu un skriešu atkal. Skatīšos cik liela ir kļūda.

 26. Shadowbird Says:

  Tā. Izlasīju pirmās divas rindkopas, tālāk tur arī vairs nav nekas priekš manis. 🙂

  Ar skaudību atskatos uz laikiem, kad varēju noskriet 5 km ar vieglu aizelšanos, jo tagad jāmirst nost jau pēc 300 metriem. Ceru, ka kopš iegādāts mp3 + skrienamā mūzika, varēšu atsākt atkal.

 27. fifix Says:

  Arī esmu kādu laiku atpakaļ atsācis skriešanu. Skrienu vakaros, un manuprāt lielisks veids kā izlādēties un sakārtot domas. Njā, un pa ziemu uzaugušo vēderu nodzīt arī. Ir jau progress, jo bikses krīt nost, kuras iepriekš derēja 😀
  Pie tam, arvien vairāk ir vasarīgi vakari, tā ka viss ir ideāli.
  Galvenais skrien regulāri un ar katru reizi būs vieglāk. Turās! 🙂

 28. 0nkulis Says:

  paldies, tikko atgriezos no skrējiena, esmu gluži slapjš no sviedriem. gaiss pēc lietus ir perfekts

 29. desperado Says:

  klau, a riteņbraukšanai šitāds verķis nava koa? man jau skriet arī nekas nebūtu pretī, bet tomēr ar ričuku šobrīd ir aktuālāk 😀

 30. 0nkulis Says:

  neesmu dzirdeejis, neesmu redzeejis, ja kaads taadu atrod tad esmu potenciaals pirceejs, jo ar riteni man arī ļoti patīk ripināt apkārt

 31. desperado Says:

  klausies, tad mozh uztrenē formu līdz vasaras vidum un tad vēl paspēsi iebraukt SEB MTB braucienos? 🙂
  tie līdz septembra beigām reizi mēnesī notiks 😉

  pats izprovēju – ir baigi ok, īstenībā. rezultāts pirmajā piegājienā, protams, čābīgs, bet kā tagad modē izteikties ‘endžoijs bija kūlīgs’ 😀
  (da tas, nu tā – mazgadīgie radinieki ietekmē izteiksmes līdzekļus:D )

 32. karlis Says:

  desperado: Velo taču ir odometrs — rāda visas figņas, ko vien gribi redzēt: max/avg ātrumu, distanci, laiku utml…???

  Onkulis: Prieks lasīt! Gan gadžeta apraksts interesants, gan arī pats fakts, ka dari kaut ko lai nepaliktu par dīvāna kartupeli. 🙂 Būs jānopērk arī man tāds verķis. Rakstot par mērķi 1000cal droši vien domāji 1000kcal? Tas ir drausmīgi maz — vienā treniņā var nodedzināt vairāk.
  Starp citu, ļoti laba motivācija ir pieteikties uz kādu maratonu, protams, pēc pietiekoši ilga laika, lai var sagatavoties — tavā gadījumā varbūt tikai pēc kāda gada. Vismaz man, kad ir konkrēts mērķis, kurš jāsasniedz, ir pavisam cita motivācija. Citādi viegli iedot sev atlaides un tad jau tā forma iet uz leju ne augšu. Normālam džekam būtu jāspēj noskriet 10km zem 5min/km. Loģiski, ka es to varu. Ja nevarētu, kritērijus būtu jāpastiepj uz vieglo pusi. 😉

 33. 0nkulis Says:

  nu man tagad sākot treniņu pēc verķa kalibrācijas ir tā, ka skrienot 3 km ir viens kilometrs ir 5 min 2 sek.

 34. lasītājs Says:

  Man arī tagad ir šitais komplekts. Nesaprotu tik, kur tajā lapā notiek tā samērīšanās. Adidas skrējēju lapā var sev draugus pievienot, bet te es nekur tādu nerodu. Tev izdevās atrast vispār vēl kādu skrējēju no Latvijas? Mans lietotājvārds ir “zilupe”.

 35. 0nkulis Says:

  man neizdevās, pievienošu tevi saviem draugiem, varēsim taisīt sačus

 36. […] ka tas nav nekas neiespējams un kādu pusstundiņu vajadzētu paskriet. Pat nav vajadzīgi nekādi Apple un Nike ražotie verķi, kuri ziņo, cik ir noskriets un cik vēl ir jāskrien. Imho, tas pat ir […]


Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s