0nkulis

TEunTUR.lv – īsts interneta žurnāls piektdien, 1. jūnijs,

Filed under: blogi,Domas,Latvija — mikslatvis.lv @ 1:42

teuntur.jpgTie, kuri apgalvo, ka blogs ir tīmekļa žurnāls, laikam nav redzējuši īstu interneta žurnālu. Arī es to Latvijā pirmoreiz redzēju tikai šodien.

Īstu interneta žurnālu var šķirstīt kā parastu žurnālu, tam ir “īstas” lapaspuses un turklāt iespējams arī sekot uz saitēm, kas redzamas rakstos.

TEunTUR.lv ir viens patiesi īsts interneta žurnāls, kurš piedāvā kaut ko žurnālīgiblodziskidizainiskižurnālistisku. Es, laikam gribēju teikt, ka, nav svarīgi kā šo eksperimentu sauc, bet svarīgi ir tas, ka tas ir jauns un interesants.

Diemžēl, lai panāktu šādu efektu nākas lietot flash tehnoloģiju un šo to upurēt. Teksts vairs nav teksts, tajā nevar meklēt pēc atslēgas vārdiem un droši vien arī googlei nākas pasvīst tādu indeksējot.

Vizuālos iespaidus gūstiet paši, daudz tur nav ko lasīt, jo pār rakstīto vārdu valda bildes un atlikušais teksts lasās ļoti raiti un ātri. Šajā žurnālā ir plašāks raksts par kādas villas arhitektūras labumiem, ir raksts par jaunajiem Karību jūras pirātiem. Kā jau kārtīgam dizaina žurnālam pienākas ir pieminēts arī Filips Stārks.

Ja pareizi saprotu, tad šis maija ir pirmais žurnāls, tāpēc, cerams jau jūnijā varētu parādīties jauns. Vēlu veiksmi žurnāla radošajiem prātiem, novēlu kļūt daudzlapušainākiem. Par sliktu nenāktu arī izdrukājama pdf versija.

Savukārt reklamēties gribētājiem iesaku, sakontaktēties ar projekta autoru, jo domāju, ka, lai arī tā būtu reklāma virtuālā žurnālā, auditorija ir un paliek dzīvi, lasoši un tehnoloģijas un dizainu mīloši cilvēki.

teunturscreen.jpg

 

20 Responses to “TEunTUR.lv – īsts interneta žurnāls”

 1. Semo Says:

  Ideja interesanta, bet manā skatijumā web lapas ar flash ir nebaudāmas

 2. esuntu Says:

  Tik cik izmantots PageFlip. Satura absolūti nav. Šādam informācijas apjomam un noformējumam plain-text būtu labāks variants. Flash grāmatu izmantot vajadzētu tādā gadījumā, ja vizuālais info ir daudz vairāk par tekstuālo. Turklāt tam pašam vizuālajam tad būtu jābūt baudāmam katrā lapā un veidotam tieši šādam risinājumam…

 3. Man gan patīk.
  Nepieciešamo kļikšķu skaits ir mazs un diezgan rets, patīkami pašķirstīt un lēnam palasīt.. Teksta fonts gan ir pamazs un varēja būt labāk uztverams.
  Vienīgais, ka sākuma iespaids ir foršs un interesanti, bet kā patstāvīgajam apmeklētājam droši vien ātri apniktu. Un sāktu gribēties parasto lapu..

 4. msmarii Says:

  Jauki, ka arī Latvijā kāds sasparojies uz web žurnāla taisīšanu. Neesmu gan pārliecināta, ka projekts būs ilgstošs, jo diez vai būs daudz lasītāju un reklāmdevēju.

 5. Murgonis Says:

  Savlaik ja nemaldos pirms gadiem diviem bija chalji no lv bija uzcepushi BMX zhurnalu anglju valoda par latviju, nu jaa tas bija diegzna augstaka liimeni par to ko redzu teuntur.lv, jo cik atminos toreiz bija tiehsam tada super sajuta visu to skatit, jo vis bija ta smuki salikts sakartos un ja ari vis bija trijos formatos flash, html un pds un tiri eerti 🙂 es meginas pameklet kaadu nummuru 🙂

 6. Pērkons Says:

  Ja es nevaru uz žurnāla maliņas uzrakstīt brūtes tel. numuru vai izplēst lapu un uztaisīt lidmašīnīti, tad tas nav nekāds žurnāls. Bet iskatās smuki.

 7. 0nkulis Says:

  vēl pietrūkst iespēja paņemt žurnāli līdzi uz ķemertiņu

 8. Nepatīk šādi flashiski risinājumi. Nu lieki. Daudz pārskatāmāka būtu šī info plikā HTMLā, ja gribas tur ievietot reklāmas – lai liek. Ja gribas veidot visu pa “lapaspusēm” – lai liek pārslēgus. Bet ne Flashā.

 9. Raivis Says:

  izpildījums varēja būt labāks, pievienotā vērtība šķiet ir ļoti maza. ja nākošais numurs nebūs krāšņāks un interesantāks, tad daudzi par šo adresi aizmirsīs.

 10. 0nkulis Says:

  Jap gribētos domāt, ka otrais žurnāls būs labāks

 11. Toms Says:

  Ideja nav slikta. Kaut kas orģināls…:) Smuki noformēts. Patīkami, taču man kaut kā tie flah risinajumi arī neiet pie sirds.
  Bet tomēr žurnālus patīk šķirstīt, kad ir iespiesti, nevis klikojami.

 12. SkaKri Says:

  Es šo jau ~ pagājušonedēļ ievērtēju, tikai piemirsu noglabāt galvā. 🙂

 13. Izliecies Says:

  Žēl, ka tādu žrunālu nevar saplēst 🙂

 14. 0nkulis Says:

  Raivis:
  LV viss atnāk vēlāk

 15. alus Says:

  nesaista un arī sevišķi lasāms nešķiet

 16. deni2s Says:

  Lasot šos komentārus pie sevis padomāju, ka pierādās vecā patiesība, ka nodirsēju vienmēr bus 100x vairāk par darītājiem.

  Gribētos, lai “viedokļa paudēji” pie nodirsiena pieliktu klāt vismaz saiti uz jebkuru sevis veidoto darbu (kurš protams ir pārāks par šeit minēto žurnālu). Bet laikam jau tad te nebūtu neviena komentāra…

 17. msmarii Says:

  Starp kritiku un nodirsanu tomer ir zinama atskiriba, zel ka deni2s to nepamana. Vai autoriem tiktu vairak palidzets, ja mes bezjedzigi slavetu?

 18. Larijs Says:

  Ir iznacis jaunais http://www.teuntur.lv web žurnāla numurs…

 19. Shadowbird Says:

  Var mierīgi arī bez flash. The Escapist Magazine (http://www.escapistmagazine.com/issue/99) manuprāt ir dizainiski ļoti prasmīgi uztaisīts, vēl jo vairāk tāpēc, ka neprasa nekādus pričendāļus no lietotāja puses un ir 100% accessible. Tipa less is more, vienkāršībā spēks un tā tālāk.


Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s