0nkulis

Skype latviešu mēlē pirmdien, 4. jūnijs,

Filed under: Latvija,Programmas,tulkošana — mikslatvis.lv @ 23:19

Ja jūs savā Skype aizčāposiet līdz Tools sadaļai Change Language, jūs ātri vien konstatēsiet, ka varat itin ērti lietot šo programmu igauņu un lietuviešu valodā. Tā ir priecīga ziņa visiem igauņu un lietuviešu valodas pratējiem, bet tiem, kam prāts nesās uz ko saprotami latvisku, kārtējo reizi ir jāpaliek bešā.

Tā nu mūžīgi ir, ka esam tā pēdējā no Baltijas valstīm. Skrienam nopakaļus vilcienam, kuru regulāri nokavējam.

Un tagad sākam kolektīvi raudāt un gausties. Vieni gaudīsies par to, ka neko nevajag tulkot latviski otri gaustin gaudīsies par to, ka mūžīgi jāgaužās.

Bet nevajag gausties. Komentāros pamanīju vienu acīgu jaunēkli, kurš kā izrādās pārstāv Skype neoficiālā tulkojuma lapu.

ieksh.net/skype-lv

skypelvproj.jpg

Šajā lapā var atrast latviešu valodas failu, kas padara Skype draudzīgu un latvisku. Tā kā Skype attīstās un nemitīgi iznāk jaunas versijas arī valodas fails tiek regulāri papildināts, jaunumiem ir izveidots arī RSS, tāpēc neko garām palaist arī nav iespējams. Vai nav lieliski? Uzstādīšana ir vienkāršāka par vienkāršu, tā ir apskaidrota tajā pašā sākuma lapā.

Varam tikai priecāties, ka kārtējais produkts ir kļuvis pavisam latvisks.

 

10 Responses to “Skype latviešu mēlē”

 1. izliecies Says:

  Manuprāt, Skype latviski pieejams jau sēēēēen..

 2. mobix Says:

  Ok, ja tu šo parādīji šeit man ar ir paziņojums, kurš varbūt kādu iepriecinās vai arī saraudinās 🙂 Nākošas Skype versijas nāks jau ar iebūvētu latviešu valodas failu … tā sakot, ko nepaveica http://phone.lv to es mēģinu īstenot 🙂 jau līgums ir, notiek visādi darbiņi, gaidiet nākamo (droši vien ka no sākuma BETA versiju, nevaru pateikt) … Šī lapa laikam tiks slēgta :/ vēl tiks domāts 🙂 bet nu tādi ir tie jaunumi, kurus es pat projekta lapa neierakstīju …

 3. mobix Says:

  Jā varbūt, bet kad ir pēdēja http://phone.lv valodas faila atjaunošana notikusi? 🙂

 4. 0nkulis Says:

  izliecies: sen bija arī sena skype versija.

 5. armnd Says:

  no phone.lv puses varu teikt, ka mēs centāmies panākt latviešu valodas iekļaušanu, sūtījām e-pastus, balsojām forumā, mēģinājām sazināties ar skype komandu caur to pašu skype.. tas jau bija pirms vairākiem gadiem, kad skype vēl bija pamperos 😉 beidzās viss ar to, ka viņu legal department atsūtīja cease-and-desist vēstuli, ar prasību izņemt no lapas skype programmas kopiju (spoguļojām, lai letiņi varētu ātrāk lejupielādēt). ar to arī entuziasms beidzās. bet nu patiess prieks, ka kāds darbu turpina.
  veiksmi!

 6. mobix Says:

  Paldies 🙂 centīšos …

 7. karlis Says:

  Skatos Onkulis ir parādijies latvija.tv… 🙂

 8. 0nkulis Says:

  ir tāda lieta 🙂

 9. Cērtnis Says:

  kas par lietu ,kamdēl nav iekljauts oficiaalajaa pakaa? tur jaamaksaa ,jaaluudzaas vai sazn vel kas jaadara,lai tu vareetu reiz redzeet lv skypy?

 10. mobix Says:

  Cērtnis, uzgaidi tas nav tik ātri kā tu domā …


Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s